گردشگری

بازدید از جاذبه‌های گردشگری کیشیناو

کیشیناو پایتخت و بزرگترین شهر کشور مولداوی می باشد که بر اساس سرشماری های انجام شده جمعیتی 667 هزار نفری دارد. اسم این شهر از واژه ای قدیمی به اسم کیشلا گرفته شده است که سرچشمه معنی می دهد. اعتقاد بر این است که در ابتدا در این شهر یک چشمه کوچک وجود داشته و سپس در اطراف آن خانه ها ساخته می شوند. کیشیناو شهر نسبتا جدید است چرا که در سال 1436 به عنوان یک مرکز امیر نشان بنا شده است. بیشتر اقتصاد این کشور بر پایه گردشگری می باشد و به همین دلیل ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر آشنا می کنیم.

کیشیناو

جاذبه های گردشگری کیشیناو

پارک دندراریوم Dendrarium

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر که معمولا تور های گردشگری سفر خود را از آنجا شروع می کنند، پارک دندراریوم Dendrarium می باشد. این پارک درست در قلب شهر واقع شده و سرشار از اماکن سر سبز و امکانات رفاهی می باشد. همچنین در سراسر پیاده رو های پارک وسایل بازی وجود دارد که شما می توانید به رایگان از آنها استفاده کنید. معمولا محلی ها در این پارک به ورزش های صبحگاهی می پردازند. در این پارک یک برکه کوچک نیز وجود دارد که معمولا در آن تعداد زیادی مرغابی شنا می کنند.

یادبود پیروزی

در این شهر یادبود های بسیاری وجود دارد که بدون شک مهم ترین آنها یادبود پیروزی می باشد. جنگ جهانی دوم کشور های زیادی را در اروپا و جهان درگیر خود کرد. مولداوی نیز از این قضیه مستثنی نبود. مولداوی به مدت 5 سال درگیر جنگ جهانی دوم بود که در طی آن بیش از 7 هزار نفر از مردمش کشته شدند. به همین دلیل است که در میدان اصلی این شهر یک یادبود 20 متری وجود دارد که از 5 تفنگ تشکیل شده است که بیانگر سال های جنگ می باشند. در ردیف های این ستون قبر سربازان کشته شده در جنگ وجود دارد.

کلیسای سینت تئودور St. Theodor

کیشیناو

آمار ها نشان می دهد که بیش از 80 درصد مردم مولداوی و 70 درصد شهر مسیحی هستند. یکی از مهم ترین کلیسا های موجود کیشیناو کلیسای سینت تئودور St. Theodor می باشد. این کلیسا بیشتر به دلیل رنگ آبی اش شناخته می شود. این کلیسا در عین کوچکی معماری ساده و زیبایی دارد که شما را به یاد بنا های باروکی شرقی می اندازند. بازدید از این کلیسا رایگان می باشد. شما می توانید در تمام روز های هفته به جز یکشنبه ها از کلیسای سینت تئودور St. Theodor دیدن کنید. یک دیگر از ویژگی های ظاهری این کلیسا، 9 گنبد طلایی رنگ می باشد.

ایستگاه قطار کیشیناو

یکی دیگر از سازه های مهم این شهر ایستگاه قطار می باشد. این ایستگاه قدمتی تاریخی دارد و هنوز بعضی از قسمت های آن از جنگ جهانی باقی مانده اند. در طول جنگ آسیب های فراوانی به ساختمان اصلی وارد شد اما مسئولین شهر در سال 1985، این ایستگاه را به صورت کامل بازسازی کردند. در قسمت بیرونی این ایستگاه یک لوکوموتیو بسیار قدیمی وجود دارد که در طول جنگ جان بیش از 80 هزار نفر را نجات داده است. قسمتی دیگر از این کلیسا نیز به دلیل یادبود قربانی های کمونیست و استالین ایجاد شده است.

موزه ملی تاریخ

موزه ملی تاریخ در شمال شهر قرار دارد و می تواند شما را برای ساعت ها مشغول خود بکند. در این موزه شما می توانید با تاریخ نه چندان طولانی این شهر و کشور مولداوی آشنا شوید. با این که از سال احداث این شهر مدت های زیادی نمی گذرد اما در طول همین مدت هم وقایع بسیاری رخ داده است که از مهم ترین آنها می توان به جنگ جهانی و انقلاب کمونیستی اشاره کرد.

منبع: www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.