گردشگری

آشنایی با مکان‌های دیدنی شهر نایروبی

نایروبی یکی از مهم ترین شهر های آفریقایی است که به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر کنیا شناخته می شود. سرشماری هایی که در سال 2010 انجام شده نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 3 میلیون و 138 هزار نفر دارد. جالب است بدانید که نایروبی در ابتدا یک اردوگاه کارگران راه آهن بوده که در سال 1907 پایتخت کنیا شد. بسیاری از این شهر به عنوان یکی از مهم ترین قطب های اقتصادی، مالی، فرهنگی و گردشگری در شمال آفریقا یاد می کنند. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 1 میلیون و 400 هزار نفر از نایروبی دیدن می کنند. ما در این مقاله شما را با برخی از جاذبه های گردشگری مهم این کشور آشنا می کنیم.

نایروبی

جاذبه های گردشگری نایروبی

پارک ملی نایروبی

مانند بسیاری از دیگر کشور های آفریقایی، کنیا نیز دارای چندین پارک حیات وحش بزرگ می باشد که مهم ترین آنها در پایتخت این کشور یعنی نایروبی قرار دارد. در این پارک بیش از 2 هزار گونه مختلف جانوری وجود دارند که 50 تای آنها مانند کرگدن سفید و ببر در خطر انقراض قرار دارند. این پارک از جمله مکان هایی است که بار ها توسط شکارچی های غیر قانونی مورد حمله قرار گرفته و به همین دلیل نیروهای امنیتی زیادی در محوطه این پارک عبور مرور می کنند.

پناهگاه حیات وحش دیوید شلدریک

دیوید شلدریک یک جانور شناس ایرلندی است که در سال 1945 یک کمپ درمانی برای مراقبت از حیوانات آسیب دیده احداث کرد. به مرور زمان و به واسطه کمک های مردمی، این کمپ گسترش پیدا کرد و به صورت یک پناهگاه حیات وحش درامد. در حال حاضر بیش از 50 نفر در این پناهگاه کار می کنند که وظیفه شان مراقبت از حیوانات آسیب دیده و یا بچه هایی است که پدر و مادرشان را از دست داده اند. این پناهگاه یک بخش آموزشی دارد که شما می توانید در آن به اصول اولیه در هنگام مواجه با حیوانات آسیب دیده آشنا شوید.

پارک اوهورو

نایروبی

از جمله مهم ترین پارک های درون شهری کنیا می توان به پارک اوهورو اشاره کرد که در غرب نایروبی واقع شده است. در این پارک یکی از زیباترین باغ های آفریقا قرار دارد که شما می توانید از آن دیدن کنید. این پارک دارای امکانات رفاهی و تفریحی زیادی است و بنابراین یک مقصد عالی برای کسانی است که با خانواده خود از شهر دیدن می کنند. در داخل این پارک یک دریاچه مصنوعی زیبا وجود دارد که می توانید با کرایه کردن یک قایق، در آن به قایق سواری بپردازید.

تور کیبرا

همان طور که می دانید بیش از 70 درصد مردم کشور های آفریقایی در فقر زندگی می کنند. مسئولین شهر در سال 1994 تصمیم گرفتند برای آشنایی بیشتر جهان با وضعیت بد مردم، یک تور معرفی از محله های فقیر شهر برگزار کنند. کیبرا یک منطقه وسیع به مساحت دو نیم میلیون کیلومتر مربع می باشد که در آن بیش از 1 میلیون انسان در خانه های حلبی زندگی می کنند. تمام درامدی که از این تور حاصل می شود، برای کمک به این مردم اختصاص داده می شود. حتی جالب است بدانید که راهنماهای این تور هیچ گونه وجهی دریافت نمی کنند.

بازار ماسای

از این بازار شلوغ می توانید در تمام روز های هفته به جز دوشنبه های دیدن کنید. بازار ماسای جایی است که محلی ها به فروش محصولات خود اقدام می کنند. پس اگر دوست دارید بیشتر با فرهنگ و سنت این مردم آشنا شوید یا این که برای دوستان خود سوغاتی بخرید، بهترین مکان همین بازا  مانند رقص مومبا، آشنا شوید.

منبع: www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.