پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

لیست دیدنی‌های شهر موستار در بوسنی

0

موستار یکی از مهم ترین شهر های کشور بوسنی است که بر اساس سرشماری ها جمعیتی 105 هزار نفری دارد. همان طور که می دانید، این کشور از دو بخش بوسنی و هرزگووین تشکیل شده است. مهم ترین شهری که در بخش هرزگویین قرار دارد، موستار می باشد. در نزدیکی این شهر رودخانه پر آبی به اسم نرتوا وجود دارد. نام شهر برگرفته شده از لغتی در زبان بوسنیایی به معنی پل بان است. برای سال ها این افراد وظیفه نگهداری از پل قدیمی شهر را بر عهده داشته اند و عده زیادی از آنها جان خود را در این راه از دست داده اند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از جاذبه های گردشگری این شهر آشنا کنیم.

موستار

جاذبه های گردشگری موستار

پل قدیمی

بدون تردید مهم ترین جاذبه گردشگری که در این شهر وجود دارد، پل قدیمی می باشد. همان طور که در بالا نیز اشاره شد، نام گذاری شهر در واقع نوعی به این پل مربوط می شود. این پل در قرن 16 میلادی توسط عثمانی ها ساخته شده است و یکی از مهم ترین نماد های معماری اسلامی در کشور های اروپایی محسوب می شود. این پل بر روی رودخانه نرتوا و قلب شهر احداث شده و به همین دلیل برای زندگی روزمره مردم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این پل از سال 2006 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

عبادتگاه Blagaj

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری که در این شهر وجود دارد و شما باید از ان بازدید کنید، عبادتگاه Blagaj می باشد. این عبادتگاه در بیرون شهر، و در نزدیکی یکی از روستا های شرقی به اسم بالاگای واقع شده است. این عبادتگاه در قرن 16 میلادی ساخته شده است. از مهم ترین ویژگی های این عبادتگاه می توان به صخره ها و طبیعت زیبای آن اشاره کرد. امروزه شما می توانید با یک رستوران سنتی در این داخل این عبادتگاه مواجه شوید.

سنگ فراموش نکن

موستار

یکی از نمادترین جاذبه های گردشگری نه تنها در این شهر، بلکه در تمام اروپا، سنگ فراموش نکن می باشد. این سنگ در ابتدای پل قدیمی واقع شده است و قصد دارد به کسانی که وارد شهر می شود یاداوری کند که کشور بوسنی و تمام شهر های آن، در طول تاریخ شاهد جنگ ها و حتی نسل کسی بوده اند و به همین دلیل نباید هیچ وقت آن دوران را فراموش کرد. این سنگ بدون شک می تواند در شما انرژی ایجاد کند که هیچ گاه آن را فراموش نخواهید کرد.

بازار کارسیجا

بیشتر شهر هایی که در کشور های بلوک شرقی قرار دارند، هنوز هم به سنت های خود وفادار هستند. یکی از مشهور ترین این سنت ها، بازار های روز هستند. در این شهر نیز یکی از زیباترین بازار های روز قرار دارد که شما در آن می توانید با محلی هایی که محصولات کشاورزی و صنایع دست خود را آورده اند، آشنا شوید. اگر دوست دارید با فرهنگ و مردم شهر بیشتر آشنا شوید یا این که برای دوستان خود سوغاتی بخرید، این بازار بهترین مکان است. این بازار در زمانی عثمانی ها ساخته شده و به همین دلیل حال و هوای بازار های عربی را در شما ایجاد می کند.

آبشارهای کاراویس

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این شهر که نفس را در سینه بند می آورد، آبشارهای کاراویس می باشند. این آبشار ها در جنوب موستار واقع شده اند و در طول سال افراد زیادی را مجذوب خود می کنند. اگر به دنبال آرامش و لذت بردن از طبیعت می گردید، این آبشار ها یکی از بهترین پیشنهاد های ما به شما می باشد. بهتر است برای بازدید از این  آبشار از تور های حرفه ای استفاده کنید چرا که بعضی از قسمت های آن خطرناک هستند.

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.