پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آشنایی با شهرهای مهم ایالت مینه‌سوتا در آمریکا

0

مینه‌سوتا یکی از ایالت های غربی میانه آمریکا است که وسعتی 225 هزار کیلومتر مربعی دارد. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 2010، جمعیت این ایالت را چیزی در حدود 5 میلیون و 500 هزار نفر تخمین زده اند. با این اوصاف، مینه‌سوتا از نظر جمعیت در رتبه بیست و یکم قرار دارد. اسم این ایالت برگرفته از زبان داکوتایی  و به معنی آب شفاف آبی رنگ می باشد. از ازآنجا که در این ایالت رودخانه های زیادی وجود دارد، بدان لقب سرزمین ده هزار رودخانه را داده اند. اگر دوست دارید به صورت کامل با شهر های این ایالت آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

مینه‌سوتا

جاذبه های گردشگری مینه‌سوتا

مینیاپولیس

این شهر که در غرب ایالت واقع شده است، جمعیتی 1 میلیون نفری دارد. این بدان معنی است که مینیاپولیس پرجمعیت ترین شهر در ایالت و چهل و سومین شهر پرجمعیت در کل ایالات متحده آمریکا می باشد. مینیاپولیس به همراه سنت پل بزرگترین مرکز اقتصادی غرب میانه بعد از شیکاگو می‌ باشد. این شهر درست در دو سمت رودخانه میسیسیپی و محل تلاقی آن با رودخانه داکوتا قرار دارد. به دلیل وجود همین دو رودخانه است که مینیاپولیس به عنوان یکی از غنی ترین شهر های آبی در آمریکا شناخته می شود. از مهم ترین جاذبه های گردشگری مینیاپولیس می توان به مرکز هنری واکر، پارک مینه هاها، موزه مال سیتی و باغ وحش مینیاپولیس اشاره کرد.

سینت پل

یکی دیگر از شهر های مهم این ایالت که به شما معرفی می کنیم سینت پل است. این شهر که در شهرستان رامسی قرار دارد، به عنوان پایتخت مینه‌سوتا شناخته می شود. اداره آمار و سرشماری آمریکا جمعیت این شهر را بر اساس بررسی های سال 2010 چیزی در حدود 216 هزار نفر براورد کرده است. اسم این شهر برگرفته از یکی از پیروان معروف مسیح یعنی Saint Paul می باشد. در این شهر شما می توانید با جاذبه های گردشگری معروفی مانند باغ وحش و پارک کومو، موزه علم مینه‎سوتا و مجسمه اسحاق آشنا شوید.

مینه‌سوتا

دلوث

دلوث یکی از شهر هایی است که در شهرستان سنت لوییس و ایالت مینه‌سوتا واقع شده و بر اساس سرشماری های انجام شده جمعیتی 90 هزار نفری دارد. بعد از ثاندر بی، از دلوث به عنوان بزرگترین شهر در ناحیه دریاچه سوپریور یاد می شود. با این که این شهر در انتهای این دریاچه قرار دارد، اما از نظر بندری و بارگیری کشتی ها مشکلی ندارد و به همین دلیل است که بسیاری از محموله های تجاری از این شهر بارگیری می شوند. جالب است بدانید دلوث به همراه شهر سوپریور، ویسکانسین که بندرگاه دوقلو خوانده می‌ شوند.

سنت کلاود

سنت کلاود با جمعیتی 65 هزار نفری یکی از مهم ترین شهر های ایالت و شهرستان استرینز محسوب می شود. در این شهر یکی از مهم ترین نیروگاه های برق آمریکا قرار دارد که می تواند برق تمام مینه‌سوتا را فراهم کند. همچنین باید بدانید که سنت کلاود از جمله اولین قسمت هایی بود که برای صلح میان قابیل داکوتایی و نیروهای بریتانیایی داوطلب شد. در این شهر شما می توانید با جاذبه های گردشگری فراوانی آشنا شوید که از میان مهم ترین آنها می توان به مواردی مانند باغ های موسینگر، پارک کواری،  دریاچه جورج و پارک ریورساید اشاره کرد.

مینه‌تونکا

مینه‌تونکا قدیمی ترین شهر در ایالت است که قدمت آن به سال 1551 بر می گردد. این شهر از جمله مناطقی بود که تا سال ها با نیروهای بریتانیایی مبارزه کرد. و به همین دلیل است که نام مینه‌تونکا یعنی ایستاده با خون را به آن داده اند. موسسه آمار و سرشماری ایالات متحده آمریکا در سال 2010 اعلام کرد که مینه‌تونکا جمعیتی 46 هزار نفری دارد. این شهر از معدود قسمت هایی در این ایالت است که رشد جمعیت منفی دارد.

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.