پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

هر آنچه باید از شهرهای مهم ایالت نیوجرسی بدانید

0

نیوجرسی یکی از ایالت های شرقی آمریکا است که در کنار سواحل اقیانوس آرام واقع شده است. این ایالت جمعیتی 8 میلیون نفری دارد. این یعنی نیوجرسی هشتمین ایالت پرجمعیت در آمریکا می باشد. بیشتر صنایع مهم کشور در این ایالت قرار دارند و به همین دلیل از نیوجرسی به عنوان یک ایالت صنعتی یاد می کنند. در این ایالت جاذبه های گردشگری زیادی وجود ندارد و بیشتر مردم آن نیز در کارخانه ها کار می کنند. در میان تمام قسمت های آمریکا، این ایالت بیشترین شباهت را به کشورهای اروپایی دارد. ما در این مقاله شما را با مهم ترین شهر های ایالت نیوجرسی آشنا می کنیم.

نیوجرسی

مهم ترین شهر های نیوجرسی

نیوآرک

بزرگترین شهر این ایالت نیوآرک است که جمعیتی 277 هزار نفری دارد. در این شهر بزرگترین شرکت های داروسازی آمریکا قرار دارند و به همین دلیل از نیوآرک به عنوان قطب داروسازی دنیا یاد می شود. همچنین جالب است بدانید که هفتمین فرودگاه پرتردد در آمریکا یعنی فرودگاه بین‌المللی لیبرتی در نیوآرک واقع شده است. این شهر یکی از قدیمی ترین جوامع مهاجرین بوده است به طوری که قدمت زندگی شهر در آن به سال 1666 بر می گردد. از مهم ترین جاذبه های گردشگری که شما می توانید در این شهر مشاهده کنید، باغ وحش پشت لاکپشت، پارک برنچ بروک و کوه استالینت اشاره کرد.

جرزی سیتی

یکی دیگر از شهر های مهم این ایالت که نسبتا مشهور نیز می باشد، جرزی سیتی است. از این شهر به عنوان ترویستی تریت منطقه در این ایالت یاد می شود چرا که در نزدیکی سواحل اقیانوس آرام قرار دارد. علاوه بر این آب و هوای نسبتا مناسب باعث می شود تا شما بتوانید از طیف گسترده ای از تفریحات میدانی استفاده کنید. بر اساس سرشماری هایی که در سال 2010 توسط موسسه آمار آمریکا انجام شد، جمعیت این شهر ساحلی را چیزی در حدود 247 هزار نفر تخمین زده اند.

نیوجرسی

آتلانتیک سیتی

این شهر نیز از جمله مناطق مهم نیوجرسی محسوب می شود. همان طور که می دانید اسم این شهر برگرفته از شهر معروف زیر آب یعنی آتلانتیک می باشد. دلیل نام گذاری آن نیز آب های اطراف شهر است که در بعضی موارد سر ریز می کنند. بر اساس آخرین سرشماری ها جمعیت این شهر را 40 هزار نفر براورد کرده اند. آتلانتیک سیتی با شهر های Absecon, Brigantine, Pleasantville, Ventnor City مرز مشترک دارد. این شهر یکی از متنوع ترین جوامع آمریکا از نظر نژادی می باشد. جالب است بدانید که در آتلانتیک سیتی بیش از 550 نژاد مختلف از انسان ها زندگی می کنند.

ویلدوود

این شهر یکی از کوچک ترین قسمت های ایالت است که اهمیت بالایی دارد. در هیچ کدام از شهر های نیوجرسی مانند ویلدوود سخت گیری های امنیتی برقرار نیست. جالب است بدانید که در این شهر دو مورد از مهم ترین نیروگاه های هسته ای آمریکا واقع شده است. یکی از این نیروگاه ها قدرت این را دارد تا برق نیمی از آمریکا را تامین کند. همین موضوع به خوبی نشان می دهد که این نیروگاه چقدر از نظر هسته ای پربار است. این شهر که جمعیتی 5 هزار نفری دارد، از تراز مالی به شدت بالایی برخوردار می باشد.

ترنتون

آخرین شهری که ما در این مقاله آن را به شما معرفی می کنیم ترنتون است که به عنوان پایتخت این ایالت شناخته می شود. مهم ترین ساختمان های اداری و دولتی نیوجرسی در این شهر قرار دارند که از جمله آنها می توان به ساختمان پارلمان و ساختمان پایتخت ایالت نیوجرسی اشاره کرد. تاریخ احداث رسمی این شهر به سال 1754 بر می گردد. این شهر تا اوایل قرن 19 از رونق بالایی برخوردار بود اما با کشف نفت، دیگر کمتر کسی در ترنتون باقی ماند به طوری که در حال حاضر جمعیت این شهر 84 هزار نفر می باشد.

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.