پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

بررسی جاذبه‌های گردشگری در شهر پنوم‌ پن کامبوج

0

پنوم‌ پن یکی از شهر های مهم آسیای شرقی است که جمعیتی 1 میلیون و پانصد هزار نفری دارد. این شهر که پایتخت کشور کامبوج می باشد، از سال 1343 بنا شده است. این کشور زمانی یکی از مستعمره های فرانسه محسوب می شد و به همین دلیل بسیاری از مردم این کشور به زبان فرانسوی تسلط دارند. کامبوج در سال 1920 به دوران شکوه خود رسیده بود به طوری که به آن لقب مروارید سیاه را داده بودند و این موضوع را هم مدیون فرانسوی ها بودند. هنوز هم شما می توانید با برخی از ساختمان های فرانسوی آن دروان در خیابان اصلی پنوم‌ پن آشنا شوید. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری  این شهر بیشتر آشنا شوید، ما را همراهی کنید.

پنوم‌ پن

جاذبه های گردشگری پنوم‌ پن

قصر سلطنتی پنوم‌ پن

یکی از زیباترین ساختمان هایی که در این شهر و تمام کامبوج وجود دارد، قصر سلطنتی پنوم‌ پن می باشد. این قصر زمانی محل اقامت پادشاه کامبوج بود اما بعد از اینکه سلسله پادشاهی در این کشور خاتمه پیدا کرد به یک موزه تغییر کاربری داد. علاوه بر این، هنوز هم مقامات این کشور از مهمان های خارجی خود در این قصر میزبانی می کنند. شما می توانید با تور های مختلفی از داخل این قصر دیدن کنید و با جاذبه های دیدنی موجود در آن آشنا شوید.

موزه نسل کشی Tuol Sleng

بازدید از این موزه برای کسانی که احساساتی هستند توصیه نمی شود چرا که در آن ممکن است با صحنه های دردناکی مواجه شوید. این موزه که سابقا یکی دبیرستان با 5 ساختمان مجزا بوده است، در نقش یک زندان برای خِمِرهای سُرخ محسوب می شده است. متاسفانه افراد این گروه بیش از 150 هزار زندان سیاسی را در این زندان به قتل رسانده اند که از نظر سازمان بشر نسل کشی به حساب می آمده است. در این موزه شما با دستگاه های شکنجه و تصاویری از زندانی های آن رو به رو می شوید.

پنوم‌ پن

چئونگ اک Choeung Ek

چئونگ اک Choeung Ek در واقع یک یادبود است که در مرکز شهر قرار دارد و آن را به دلیل تمام کشته های رژیم خمر های سرخ ساخته اند. این رژیم که نوعی حکومت کمونیستی بود، در طول دورانی که بر کامبوج حکمرانی می کردند بیش از یک میلیون و هفت صد هزار نفر را کشتند. این رژیم در سال 1979 با حمله ارتش ویتنام سقوط کرد. هر ساله مردم کامبوج در این مکان جمع شده و یاد و خاطره کشته های آن دوران را گرامی می دارند. این یادبود بر روی قبری دست جمعی که بیش از 8 هزار و 900 نفر در آن دفن شده اند، ساخته شده است.

موزه ملی کامبوج

موزه ملی کامبوج مهم ترین و بزرگترین موزه در تمام کشور می باشد که در آن به صورت کامل تاریخ و معماری کامبوج توضیح داده شده است. در این موزه بیش از 5 هزار اثر تاریخی وجود دارد که قدمت بعضی از آنها به بیش از 400 سال پیش بر می گردد. یکی از نکات جالب در مورد این موزه این است که بازدید از آن برای توریست های خارجی رایگان است چرا که دولت کامبوج قصد دارد به این شیوه خارجی ها را ترغیب کند با تاریخ این کشور آشنا شوند.

معبد نقره ای

یکی دیگر از مکان های زیبایی که باید حتما باید از آن دیدن کنید، معبد نقره ای می باشد. این معبد زیبا که در قسمت جنوبی قصر سلطنتی واقع شده، در طول سال میزبان بیش از 1 میلیون نفر می باشد. این سازه که دارای معماری سنتی می باشد، رنگی نقره ای دارد و به همین دلیل به آن معبد نقره ای می گویند. محلی ها در این معبد به پرستش شیوا، خدای طبیعت مشغول می شوند.

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.