پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

هر آنچه باید از جاذبه‌های گردشگری تیانجین بدانید

0

تیانجین یکی از شهر های جنوب غربی جمهوری خلق چین است که جمعیتی 11 میلیون و 90 هزار نفری دارد و از همین رو از تیانجین به عنوان پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت چین یاد می شود. معماری این شهر شباهت زیادی به شهر های اروپایی دارد و حتی بعضی از سازه های آن، تقلیدی 100 درصدی از نمونه های اروپایی هستند. این شهر ساحلی یکی از قطب های اقتصادی و گردشگری مهم در چین محسوب می شود. آمار ها نشان می دهد در طول سال بیش از 5 میلیون نفر از این شهر دیدن می کنند. اگر دوست دارید بیشتر با جاذبه های گرشگری تیانجین آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

تیانجین

جاذبه های گردشگری تیانجین

خیابان گوونها جی

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در تیانجین خیابان سنتی و قدیمی گوونها جی می باشد که در کرانه غربی رودخانه های و در بخش نانکای واقع شده است. این خیابان بر خلاف دیگر قسمت های تیانجین که سبک و سیاق مدرن دارند، کاملا بافت سنتی خود را حفظ کرده اند و به همین دلیل از محبوبیت بالایی نزد گردشگران برخوردار است. در این خیابان نه تنها می توانید از مغازه های اطراف سوغاتی تهیه کنید، بلکه این امکان نیز وجود دارد که به تماشای اجراهای خیابانی مانند رقص اژدها بپردازید.

استحکامات تاکو

استحکامات تاکو که با نام های قلعه داگو و پیهو نیز شناخته می شود، یکی از بنا های مهم شهر است که در نزدیکی رودخانه های و 7 کیلومتری میدان مرکزی واقع شده است. اولین قلعه در زمان حکومت امپراتور مینگ جیاجینگ بین سالهای 1522 و 1527 ساخته شد. هدف آن حفاظت از تیانجین از حمله توسط مهاجمان دریایی ووکو بود. بعدها، در سال 1816، دولت چینگ دو قلعه دیگر را در دو طرف حوضه هایهه در پاسخ به افزایش نگرانی ها در مورد تهدیدات دریایی از سوی غرب ایجاد کرد. در سال 1841، در واکنش به جنگ اول تریاک، سیستم دفاعی در Dagukou به سیستم پنج قلعه بزرگ تغییر پیدا کرد.

تیانجین

چشم تیانجین

همان طور که اشاره کردیم، معماران این شهر تلاش کرده اند که تیانجین با بیشترین شباهت ممکن به شهر های اروپایی ساخته شود و به همین دلیل سازه های بسیاری را به تقلید از نمونه های اروپایی برپا کردند. یکی از مهم ترین این سازه ها، چشم تیانجین است که با تقلید از روی چشم لندن بوجود آمده است. این چرخ و فلک 120 متری بر روی پل یانگل بوجود آمده و هر ساله افراد زیادی را مجذوب خود می کند. ساخت و ساز در سال 2007 آغاز شد، با تکمیل بدنه اصلی در 18 دسامبر 2007، چرخ و فلک در معرض استفاده عموم قرار گرفت.

خانه چینی

یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهر که شهرتی جهانی دارد، خانه چینی می باشد. این خانه در واقع یک موزه است که در آن ظروف عتیقه و نقاشی های هنری باارزشی از دوران هان، به نمایش درامده اند. این موزه در یک ساختمان استعماری تاریخی واقع شده است که توسط مالک فعلی آن Zhang Lianzhi، با استفاده از مقادیر زیادی از ظروف چینی شکسته، دوباره تزئین شده است. ذکر این نکته واجب است که نام این بنا به جنس چینی مربوط می شود نه ملیت.

برج رادیو و تلویزیونی

یکی از بلندترین ساختمان های دنیا در این شهر قرار دارد و با نام برج رادیو و تلویزیونی شناخته می شود. تاریخ احداث این سازه به سال 1991 بر می گردد. این برج تا زمان احداث برج توکیو، بلندترین برج رادیویی در دنیا محسوب می شده است. امروزه نیز این ساختمان با بلندای ۳۶۸ متر، هفتمین آسمان خراش بلند دنیا به حساب می آید. برج رادیو و تلویزیونی تیانجین، عضوی از فدراسیون جهانی برج‌ های بلند به شمار می آید.

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.