پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

معرفی مهم‌ترین شهرهای ایتالیا بخش سوم

0

ایتالیا یکی از کشورهای جنوبی قاره اروپا است که جمعیتی 60 میلیون نفری دارد و از همین رو چهارمین کشور پرجمعیت این قاره محسوب می شود. از این کشور به عنوان یکی از قدیمی ترین کشور های تاریخ نیز یاد می شود. باستان شناسان اعتقاد دارند که اولین اجتماعات انسانی حدود 8 هزار سال پیش در این منطقه شکل گرفته اند. ایتالیا همچنین جزو 5 کشور برتر در زمینه گردشگری نیز می باشد. در طول سال بیش از 70 میلیون نفر به این کشور مسافرت می کنند. درامد گردشگری این کشور از درامد نفتی کشور هایی مانند ایران و عربستان بیشتر است. برای آشنایی با مهم ترین شهر های این کشور ما را همراهی کنید. برای دیدن بخش دوم این مقاله نیز می توانید اینجا کلیک کنید.

شهرهای ایتالیا

مهم‌ترین شهرهای ایتالیا

پالرمو

پالرمو مهم ترین و بزرگترین شهر ناحیه سیسیل می باشد. این شهر یکی از شهر های قدیمی اروپا است به طوری که قدمت آن به هزار سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. بر اساس اخرین سرشماری های انجام شده جمعیت این شهر را یک میلیون سیصد هزار نفر تخمین زده اند. مهم ترین کارخانه های این ناحیه نیز در پالرمو قرار دارد. کلیسا جامع پالرمو، کاخ نورمن، موزه باستان شناسی و دخمه های کاپوچین مهم ترین مکان های دیدنی این شهر هستند.

سیه نا

سیه نا یکی از شهر های منطقه توسکانی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که مهم ترین رویداد های امپراطوری روم باستان در این شهر رخ داده اند. سومین بزرگراه مهم ایتالیا نیز در این شهر قرار دارد که میلان را به فلورانس از راه زمینی متصل می کند. از آنجا که این شهر توسط قبلیه ساینایی ها بنا شده، به آن سیه نا می گویند. شما در این شهر نباید دنبال جاذبه های گردشگری بگردید چرا که اساسا خود شهر به منزله تاریخ است. با این حال از مهم ترین مکان های دیدنی آن می توان به کلیسای سیه نا، کتابخانه پیکولومینی، کلیسای سنگالگانو و برج مانگیا اشاره کرد.

شهرهای ایتالیا

لوکا

لوکا شهری 80 هزار نفری می باشد که در استان لوکا و ناحیه توسکانی واقع شده است. از آنجایی که رود سرکیو (Serchio) از میان این شهر می گذرد، لوکا اهمیت بسیار بالایی دارد. با این حال عمده شهرت این شهر به دلیل دیوار هایی دفاعی پیرامونش می باشد که قدمت آنها به زمان امپراطور گوستوا بر می گردد. این دیوار ها را به خاطر مبارزه با قبیله های گل ساخته اند. در این شهر مکان های دیدنی همچون برج جیونیجی، میدان dell’ Anfiteatro، کلیسای جامع و کاخ سن میشل فورو وجود دارد.

پادووا

پادووا یکی از شهر های شمالی ایتالیا است که جمعیتی 212 هزار نفری دارد. این شهر مرکز استان پادوا و قطب اقتصادی و ارتباطی ناحیه‌ است. این شهر از شرق با رودخانه باکیلیون و از غرب با شهر ونیز همسایه است. یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا که قدمتی 800 ساله دارد نیز در این شهر قرار دارد. از مهم ترین دانشجو های این دانشگاه می توان به گالیله اشاره کرد. دفتر مرکزی شرکت سافیلو (دومین تولید کننده عینک جهان) نیز یکی دیگر از شاخصه های این شهر است.

کاتانیا

کاتانیا یکی از مهم ترین و پر جمعیت ترین شهر های ناحیه سیسیل است که با یونان مرز مشترک دارد و از همین رو یکی از بندر های مهم ایتالیا محسوب می شود. این شهر جمعیتی 700 هزار نفری دارد بدون این که مرکز ناحیه ای باشد. این بدان معنی است که کاتانیا نهمین شهر پرجمعیت در ایتالیا به شمار می آید. یکی دیگر از دلایل شهرت این شهر وجود آتشفشان معروف آتنا در آن می باشد. در سال ۱۶۹۳ میلادی زمین لرزه‌ای بزرگ در این شهر روی دارد که باعث فعالیت آتشفشان آتنا شد و در نتیجه شهر کاتانیا به طور کامل نابود شد ولی در سالهای بعد بازسازی شد.

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.