پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آشنایی با مهم‌ترین شهر‌های ایتالیا بخش اول

0

ایتالیا یکی از مهم ترین شهر های اروپا است که سالانه بیش از 30 میلیون گردشگر را جذب می کند. این کشور زیبا از یک جزیره، دو شبه جزیره و دریای مدیترانه تشکیل شده است. این کشور که جزو گروه هشت نیز می باشد، جمعیتی 60 میلیون نفری دارد و از همین رو پنجمین کشور پرجمعیت در اروپا محسوب می شود. از نکات جالب این کشور می توان به قرار گرفتن تو کشور کوچک و مستقل به نام های واتیکان و سان مارنیو، در خاک آن اشاره کرد. واحد پول رسمی ایتالیا یورو بوده و بیش از 91 درصد جمعیت آن را مسیحیان تشکیل می دهند. برای آشنایی با مهم‌ترین شهرهای ایتالیا ما را همراهی کنید.

شهرهای ایتالیا

مهم‌ترین شهرهای ایتالیا

رم

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور رم می باشد. در این شهر دو میلیون و هفتصد هزار نفر زندگی می کنند. در رم یک قسمت مهم شهری دیگر به اسم لاتزیو وجود دارد که جمعیتی پانصد هزار نفری دارد. کشور واتیکان نیز در قلب این شهر قرار دارد و محل اقامت پاپ، رهبر مسیحیان جهان می باشد. این شهر برای سال ها پایتخت قدرتمندترین امپراطوری تاریخ، یعنی امپراطوری روم باستان بوده است. در این شهر جاذبه های گردشگری مهمی همچون کولوسئوم، معبد پانتئون، میدان ناوونا و فواره آرزوها قرار دارد.

فلورانس

این شهر که پایتخت منطقه توسکانی می باشد، یکی از قدیمی ترین قسمت های ایتالیا محسوب می شود. این شهر همواره با دیگر قسمت های ایتالیا فرق داشته و قوانین مذهبی کمتر در آن رعایت می شده و از همین رو فلورانس بهترین شهر برای فیلسوفان، دانشمندان و هنرمندان بوده است. بر اساس آخرین نظرسنجی ها جمعیت این شهر را 380 هزار نفر تخمین زده اند. از فلورانس به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای ایتالیا یاد می شود چرا که در آن جاذبه های گردشگری مهم و جذابی مانند کلیسای جامع سانتا ماریا، تعمید‌گاه سنت جان، قلعه قدیمی و کاخ و گالری اوفیتزی وجود دارد.

شهرهای ایتالیا

ونیز

یکی دیگر از شهرهای ایتالیا که هر ساله افراد زیادی را مجذوب خود می کند، وینز است. همان طور که می دانید این شهر بر روی آب ساخته شده است و از همین رو از شهرت بسیار بالایی برخوردار است. این درست است که ونیز تنها شهر ساخته شده بر روی آب نیست اما بدون شک مهم ترین آنها محسوب می شود. ونیز جزیره‌ای است در شمال ایتالیا که در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار گرفته‌ و جمعیتی 270 هزار نفری دارد. از مهم ترین جاذبه های این شهر می توان به میدان سنت مارکو، پل افسوس ها، گراند کانال و کلیسای سنت مارک اشاره کرد.

میلان

میلاد با یک ملیون و چهارصد هزار نفر دومین شهر بزرگ ایتالیا و مرکز استان لومباردی در شمال این کشور می باشد. این درست است که در این شهر نیز جاذبه های تاریخی بسیاری وجود دارد اما میلان بیشترین معروفیت خود را مدیون صنعت مد و فشن می باشد. امروزه مهم ترین هفته مد دنیا در این شهر برگزار می شود. همچنین دو مورد از مهم ترین تیم های فوتبال دنیا یعنی آث میلان و اینتر میلان نیز در این شهر قرار دارند. ال دوئومو (کلیسای جامع)، شام آخر لئوناردو داوینچی، گالری ویتوریو ایمانوئل دوم و قلعه فورزسکو مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شوند.

ناپل

ناپل که جمعیتی یک میلیون نفری دارد، سومین شهر پرجمعیت ایتالیا محسوب می شود. این شهر مرکز ناحیه کامپانیا و استان ناپل و مهم ترین مرکز اقتصادی، مذهبی، فرهنگی و ورزشی در جنوب ایتالیا است. این شهر در ابتدا یک شهرک یونانی بوده که بعد ها توسط امپراطوری روم به تصرف درامد. همین موضوع عمده دلیل دشمنی این شهر با قسمت های شمالی است. شما می توانید با بازدید از این شهر با جاذبه هایی مانند موزه ی باستان شناسی ملی ناپلی، خیابان سن جورجیو آرمنو و کلیسای سانسورو آشنا شوید

منبع: www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.