اخبار روزخانواده

ترفند موسیقی درمانی برای سالمندان

موسیقی درمانی برای سالمندان فواید زیادی دارد. موسیقی درمانی سبب افزایش اعتماد به نفس آنها می شود و وابستگی آنها را به دیگران کم میکند. موسیقی درمانی از افسردگی شخص می کاهد و سبب فراموش شدن مشکلات روحی وی در حین گوش دادن به موسیقی می شود. همچنین اگر از ورزش خسته می شوند پیشنهاد میکنیم در حین ورزش کردن حتما موسیقی گوش کنند.
.

 فواید موسیقی درمانی برای سالمندان

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، اگر خود شخص سالمند اهنگ بخواند یا اهنگ بنوازد تاثیر ان چندین برابر می شود. چون در این حالت شادی بیشتری خواهد داشت. همچنین نواختن یک ساز نیاز به حرکت انگشتان و استفاده از ذهن برای هماهنگی نت‌ها دارد. در نتیجه شخص سالمند عضلات و مفاصل و ذهنش را به حرکت در می اورد. در نتیجه بسیاری از عوارض پیری مانند فراموشی و درد مفاصل و عضلات از بین می میرود . جادوی جملات مثبت برای موفقیت

.

افراد سالمند با مرور زمان مشکل بینایی پیدا میکنند . و در نتیجه بسیاری از سرگرمی ها را نمیتوانند انجام دهند . اما موسیقی هنوز هم جایگاه خود را خواهد داشت. به سالمندان پیشنهاد میکنیم همراه نرمش‌های سبک روزانه، موسیقی هم گوش بدهند. در ضمن باید بدانید که ورزش برای سالمندان همراه با درد مفاصل و عضلات است، اما موسیقی می‌تواند از احساس درد این ورزش‌ها کم کند. همچنین سالمندان حوصله ورزش ندارند و تنبلی میکنند. پیشنهاد میکینم ورزش را با موسیقی انجام دهند.
.
موسیقی درمانی برای سالمندان به شخص سالمند نشاط و شادابی می دهد و در این زمان شخص از مشکلات روحی و روانی دور تر می شود  موسیقی درمانی برای سالمندان خرجی ندارد، سالمندان میتوانند با یک سیدی ، یک موبایل ، رادیو یا هر چیز ساده دیگری اهنگ مورد علاقه شان را گوش کنند و لذت ببرند .
.
یکی از مشکلات سالمندی افسردگی است.  موسیقی درمانی برای سالمندان یکی از راههای درمان این مشکل است. پیشنهاد میکنیم حتی اگر علاقه‌ای هم به موسیقی ندارید، آن را به عنوان یکی از قرص‌هایی که هر روز می‌خورید، قرار دهید و هر روز یک موسیقی را جزو برنامه زندگی تان قرار دهید. سعی کنید حتما به فرهنگسرای سالمند سری بزنید. در این فرهنگسرا آموزش‌هایی شامل نت‌شناسی، فن‌بیان، تکنیک آواز گروهی و نحوه صحیح نفس‌گیری و روش کاربرد آن در موسیقی برای سالمندان، بیان می شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.