مد و زیبایی

لاک زدن ترکیبی و روش تبدیل ناخن ها به گلبرگهای گلهای طبیعی

لاک زدن یکی از اقدامات مفرح جهت زیبایی ناخن ها، برای بانوان است، زیرا برای لحظاتی آنها را از دغدغه های روزمره جدا کرده و میهمان زیبایی و رنگ می کند. اما می توانید این لحظات را به لحظاتی هنری نیز تبدیل کنید و از بوم کوچک ناخن برای کنار هم قرار دادن زیبایی، هنر و خلاقیت بهره مند شوید. در این مقاله در ابتدا یک ابزار ساده را برای هنرنمایی با لاک معرفی می کنیم و سپس به آموزش یکی از طرح های لاک زدن ترکیبی می پردازیم.

لاک زدن ترکیبی

لاک زدن ترکیبی با پد اسفنج

اولین وسیله ای که به شما بعنوان یک ابزار ساده را برای هنرنمایی با لاک معرفی می گردد، « پد اسفنجی آرایش » است که به شما این امکان را می دهد که طیفی از رنگها را روی ناخن خود به وجود آورید بدون این که مرز بین آنها مشخص باشد.

مزیت این روش از لاک زدن در آن است که می توانیم ترکیب و میزانی از رنگها را در کنار هم قرار دهیم که تامین کننده سلیقه ما باشد منظور آن است که هنگامی که تنها از یک رنگ برای لاک زدن استفاده می کنید با یک محدودیت کلی اما ساده روبه رو هستید؛ اگر رنگ لاکی که انتخاب کرده اید، پرجلوه باشد ممکن است میزان جلوه ناخن بیش از حد مطلوب شما باشد و برعکس اگر یک لاک کم جلوه را انتخاب کنید نیز ممکن است سهم چشمان شما از رنگ ناخنهایمان کمتر از میزان مطلوبش باشد در صورتیکه با این روش از زیبایی بخشیدن به ناخن و به کمک پدهای آرایشی می توانید به اندازه دلخواه خود از رنگهای پرجلوه و کم جلوه کنار یکدیگر قرار داده و ناخن های خود را به گونه ای رنگ کنید که همان حسی را که دوست دارید از مشاهده آن دریافت کنید.

از این روش زیبایی ناخن می توان برای ایجاد یک زمینه هنری برای انواع طراحی ناخن بهره مند شد، اما شاید زیباترین کابرد این روش از لاک زدن، شبیه کردن ناخن ها به گلبرگهای گلهای طبیعی باشد.

یکی از طرح های لاک زدن ترکیبی

تمام رنگ های موجود از لاک قبل را به خوبی پاک کنید. سپس تمام سطح ناخن خود را با رنگ پوششی مات بپوشانید تا حالتی چسبنده روی ناخن ایجاد گردد. رنگ سفید به روی ناخن خود بکشید. شاید به مقداری رنگ پوششی نیاز پیدا کنید تا همه ی ناخن هاتان رنگ مشخصی بیابند.

می توانید رنگ هایی غیر از رنگ هایی که در این آموزش گفته می شود را انتخاب و یا چند رنگ را با هم ترکیب کنید. صبر کنید تا اولین پوشش خشک گردد و سپس پوشش بعدی و یا رنگ را روی آن بکشید.

با قلم و یا فرچه صورتی (و یا هر رنگ دیگر، به دلخواه خود)، خطی مورب روی ناخن بکشید. همانطور که در تصویر می بینید این خط تقریبا وسط ناخن، به صورت مورب کشیده شده است.

لاک زدن ترکیبیقسمت بالایی این خط را با رنگ صورتی پوشانیده و مراقب باشید که روی پوست تان کشیده نشود. فرچه و یا قلم دیگری را به رنگ زرشکی آغشته کرده و خط مورب دیگری را به صورت افقی، همانند تصویر زیر، روی ناخن ایجاد کنید؛ به گونه ای که این خط در وسط فضایی که رنگ کرده اید ایجاد گردد.

لاک زدن ترکیبیاکنون با فرچه، رنگ زرشکی را روی نیمه بالایی ناخن خود بکشید و روی منطقه ی رنگ شده را با رنگ جلا بپوشانید. نگران نباشید، ناخن تان به حدی زیبا شده است که مورد تحسین قرار می گیرید.

همیشه ده دقیقه منتظر بمانید تا ناخن هاتان خشک گردد و سپس شروع به رنگ کردن نمایید. هر تعداد لایه ی بیشتری که روی ناخن ایجاد کنید، زمان منتظر ماندن بیشتر می گردد. عجول بودن موجب پخش شدن رنگ می شود.

استفاده از قلم ریز برای ایجاد خطوطی صاف پیشنهاد می شود و فرچه های کوچک به خوبی در دست جا شده و کارایی بهتری دارند.

 

منبع: https://www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.