پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

کراتینه مو و محصولات مرغوب معتبر در این زمینه

0

خانم ها همیشه در زمینه آرایش و سلامت پوست و موی خود از روش های جدید استقبال کرده و سعی می کند تا همزمان با این روش ها، سلامت و زیبایی خود را تضمین کنند. یکی از این روش های نسبتا جدید انجام کراتینه مو می باشد. امروزه کراتینه کردن مو در بسیاری از سالن های آرایشی انجام می گردد و در بین بسیاری از خانم ها طرفدار پیدا کرده است. در این مقاله از بخش مد و زیبایی مجله ی زیگیل روش انجام کراتینه مو شرح داده می شود.

کراتینه مو

کراتینه مو

کراتین یک ماده پروتئنی طبیعی می باشد که روی مو ها به طور طبیعی وجود دارد. در انجام کراتینه مو محصولاتی که جهت صاف کردن استفاده می گردد، نیز به کار می رود. همچنین در آن با استفاده از حرارت و اتو مو، مو ها را صاف نموده و مواد کراتین در مو ها محبوس می گردد. ایده اصلی در انجام این کار تزریق پروتئین به مو هایی است که با گذشت زمان این پروتئین آن ها از بین رفته است.

مدت زمان انجام کراتینه مو

به طور متوسط کراتینه کردن موها به 90 دقیقه زمان احتیاج دارد. البته این موضوع با توجه به اندازه موها متفاوت خواهد بود و می تواند بیشتر یا کمتر از 90 دقیقه طول بکشد. پیش از انجام کراتینه مو، باید آن ها را امتحان نموده و فقط اگر مو ها نسبت به مواد به کار رفته در کراتین حساسیتی نشان ندادند، آن را روی مو ها استفاده نمود. اما معمولا کراتینه کردن مو های وز یا فر نتیجه مطلوبی دارد و برعکس آن کراتینه کردن موهای صاف نتیجه رضایت بخشی نخواهد داشت.

یکی از مواردی که قبل از کراتین درمانی باید در نظر گرفت این است که آیا می توانید پس از کراتین درمانی موها را بشویید؟ به طور مطلوب بهتر است مو ها تا 3 الی 4 روز پس از کراتین درمانی شسته نگرند تا محلول به کار رفته روی آن ها به خوبی تاثیرگذار باشد.

کراتینه مو

محصولات مرغوب معتبر در کراتین مو

دقیقا مثل هر محصول دیگری مواد به کار رفته در برخی از محصولات خاص کراتین مو، بهتر و مرغوب تر می باشند. برخی از برند ها نیز جهت مو های کراتینه شده شامپو و کاندیشنر های مخصوصی را به بازار عرضه نموده و بدین ترتیب محبوبیت بیشتری را کسب کرده اند.

اما به طور کلی Braizilian Blow Dry که اصالتا از کشور برزیل وارد می گردد، محصول بسیار مرغوبی برای کراتین درمانی می باشد. این محصول به خصوص در آمریکا طرفداران زیادی دارد و در بسیاری از سالن های زیبایی جهت انجام کراتین مو ها مصرف می گردد.

همراهان مجله ی اینترنتی زیگیل ؛ همان طور که گفیتم پس از آن که مو ها کراتینه شدند، نباید تا چند روز آن ها را شست و شو د هید. پس از این چند روز نیز باید موها را با شامپوهایی که سولفات و سدیم نداشته باشد، شسته و کراتینه مو ها را تا مدت بیشتری حفظ نمایید.

یکی از مزایای کراتینه مو، در این است که نتیجه آن 2 الی 2 ماه نیم بعد روی مو های شما باقی می ماند. یکی از نگرانی هایی که در مورد کراتین درمانی وجود دارد در مورد ریزش مو ها می باشد . در کراتینه کردن مو ها، به سرعت پس از این کار موها شکننده نمی گردند و به مرور زمان و به علت استفاده از محصولات حرارتی نظیر اتو مو ، سشوار و غیره این اتفاق می افتد. اما خوشبختانه کراتین مو باعث استحکام و تقویت موها گشته و این مشکل را تا حدودی حل می کند.

کراتینه مو

یکی دیگر از نگرانی هایی که در مورد این روش وجود دارد این است که در انجام کراتین مو از فرمالدهید جهت صاف کردن مو ها استفاده می گردد و این ماده باعث آسیب رساندن به مو ها شده و اگر این آسیب دیدگی برای کسی حاد گردد، باید قسمت های آسیب دیده را کوتاه کند و راه دیگری برای درمان آن وجود نخواهد داشت.

 

 

منبع : https://www.zigil.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.