پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

معایب کراتینه مو و بررسی 9 مورد از آنها

0

کراتینه کردن مو ، یک روش برزیلی برای صاف کردن مو ها می باشد که در بین خانم هایی که می خواهند موهای صاف و زیبایی داشته باشند، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. کراتینه مو، معمولا روی هر نوع مویی موثر بوده و هر نوع مویی با این روش صاف می گردد. اما مشکلی که در کراتینه کردن موها وجود دارد، این است که صاف کردن مو ها به این روش از ریسک بالایی برخوردار است و گاهی نتیجه مطلوبی که در تبلیغات مشاهده می شود، به دست نمی آید. به علاوه ممکن است کراتینه کردن مو ها، جالب به نظر بیاید اما این کار پروتئین های روی مو را از بین برده و در طولانی مدت آسیب های غیر قابل جبرانی روی مو ها به وجود می آورد. در ادامه ، معایب کراتینه مو بررسی و عنوان می گردند.

معایب کراتینه مو

کراتین مو

کراتین به صورت طبیعی در لایه خارجی ساقه مو وجود دارد. البته دو نوع کراتین به نام آلفا کراتین و بتا کراتین وجود دارند. کراتینی که در مو و پوست وجود دارد، آلفا کراتین نام دارد.

کراتینه مو

برای صاف کردن موقتی مو، روی ساقه مو ها از محلولی که حاوی کراتین است کمک گرفته شده و روی ساقه موها با استفاده از این محلول پوشانده می گردد. سپس مو ها با اتو مو صاف می شود و حالت صاف را حفظ می کنند. این روش برزیلی برای صاف کردن مو ها اغلب در سالن های زیبایی انجام گشته و حداقل به 90 دقیقه زمان نیازمند می باشد. البته در صورتی که موها کوتاه یا بلند باشند، ممکن است این زمان تغییر کند. به علاوه بسته به جنس مو ها، صافی آن ها تا سه ماه باقی خواهد ماند اما معمولا پیشنهاد می شود که کراتینه روی مو های مجعد و یا فر انجام گردد.

معایب کراتینه مو

از آن جایی که برای کراتینه مو، در محلول این کار از فرمالدهاید استفاده می گردد و این ماده آسیب های زیادی روی مو ها وارد می کند، نگرانی هایی در مورد عوارض کراتینه کردن موها به وجود آمده است که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

معایب کراتینه مو

دائمی نبودن از معایب کراتینه مو

کراتین ساختار مو را به صورت نیمه دائمی تغییر می دهد اما این اثر افزون بر هزینه بالایی که دارد فقط به مدت 3 الی 5 ماه ادامه خواهد داشت . افزون بر اینها ، کراتینه کردن بیشتر برای از بین بردن وز موها و فر کردن آن ها مناسب می باشد.

آسیب دیدن موها با حرارت از معایب کراتینه مو

از آن جایی که در طی پروسه کراتینه کردن مو ها، از اتو مو و حرارت بالای آن کمک گرفته شده و موها صاف می گردند، در بسیاری از موارد فولیکل های مو آسیب دیده و با تکرار کراتینه مو، احتمال شکنندگی، ریزش مو ها و به وجود آمدن موخوره روی آن ها وجود خواهد داشت.

ملتهب شدن پوست و چشم یکی از معایب کراتینه مو

به دلیل جود فرمالدهید در کراتینه کردن مو ها، انجام کراتینه مو ممکن است منجر به سوزش، خشک شدن مو و پوست و به وجود آمدن ترک روی پوست گردد. افزون بر این ، هنگامی که این محلول استشمام گردد موجب به وجود آمدن التهاب در چشم و گلو شده و علاوه بر حساسیت های پوستی، منجر به حالت تهوع نیز می گردد.

همچنین کراتینه کردن مکرر مو ها، موجب بی حسی پوست و تغییر رنگ شده و در صورتی که فرمالدهید به چشم ها برود، ممکن است منجر به تاری دید و در مواردی موجب کوری گردد.

آسیب دیدن موها بر اثر روش کراتینه مو

همراهان مجله ی اینترنتی زیگیل ؛ گاهی اوقات بعد از انجام کراتینه، مو ها آسیب می بینند و فقط با کوتاه کردن آن ها می توانید سلامت دوباره مو های خود را به دست آورید.

معایب کراتینه مو و خطرات سلامت بدن

فرمالدهید موجود در کراتینه کردن می تواند منجر به آسیب هایی در سیستم عصبی بدن شود و منجر به بروز تاری دید، سردرد، تغییر حالت های روحی، بی خواب و ناتوانایی در تمرکز گردد. به علاوه فرمالدهید ممکن است منجر به سرطان ریه و مغز نیز بگردد.

کراتینه مو و برخی از انواع پوست

انجام کراتینه مو، ممکن است برخی از شرایط و بیماری های پوستی را وخیم تر سازد. به خصوص کسانی که از بیماری های پوستی نظیر پسوزیاریس و آماس پوست در عذاب هستند، بهتر است پیش از کراتینه کردن مو های خود با یک متخصص پوست مشورت نمایند.

نتیجه موقت یکی از معایب کراتینه مو

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی اینترنتی زیگیل ؛ نتیجه کراتینه کردن موها نهایتاً تا شش ماه باقی خواهد و جهت ماندگاری بیشتر آن باید این پروسه را مجددا تکرار نمود.

معایب کراتینه مو

التهاب ریه در اثر انجام کراتینه مو

فرمالدهید موجود در محلول کراتینه می تواند منجر به تنگی نفس، التهاب گلو و سرفه شود و در نهایت به ریه ها آسیب وارد کند. به همین علت هرچه بیشتر در معرض این محلول باشید خطرات بیشتری شما را تهدید خواهد کرد.

سموم شیمیایی یکی از معایب کراتینه مو

سموم شیمیایی حتی پس از اتمام کراتینه درمانی هم آزاد می شوند و آسیب هایی به ریه و سلامت بدن وارد می سازند.

عدم تائید کراتینه کردن مو توسط FDA

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی زیگیل ؛ کراتینه درمانی توسط سازمان سلامت و داروی آمریکا (FDA) تایید نشده است و دلیل آن هم وجود فرمالدهید موجود در آن می باشد.

 

 

 

منبع : https://www.zigil.ir

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.