پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آیا معایب مهد کودک را می دانید ؟

0

مهدکودک محیطی است که مادران شاغل فرزندان خود را برای نگهداری در انجا میگذارند . البته برخی مادران خانه دار نیز برای تربیت فرزند خود و اجتماعی شدن وی او را به مهد کودک می فرستند . خب همانطور که میدانیم مهد کودک مزایای زیادی دارد . اما بالاخره هر چیزی معایب خودش را نیز دارد .

مربی مهد کودک باید شناختی از شخص مورد نظر داشته باشد و او را به درستی تربیت کند . به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، هدف نباید گذراندن وقت و رسیدن به زمان  پایان کلاس باشد . در این مقاله سعی میکنیم معایب مهد کودک را برایتان بیان کنیم .

معایب مهد کودک چیست ؟

خب مسلما با رفتن به مهد کودک ،  کودک در اوج دوران تربیت خود از مادر و پدر دور است . مربی مورد نظر باید تجربه لازم را داشته باشد و بتواند با بچه ها ارتباط برقرار کند .

یکی از معایب مهدکودک تداخل تربیتی کودک است . چون روش تربیت مربی با مادر متفاوت است . همچنین محیط مهد کودک برای اطفال ممکن است مناسب نباشد . در ضمن گاهی ممکن است کودکی در مهد کودک بیمار باشد و ویروس بیماری اش را ندانسته به کودکان دیگر انتقال دهد .

از دیگر معایب مهد کودک ، عدم آگاهی و آموزش مربیان از نحوه رفتار با کودکان است . کودک نباید با اضطراب وارد مهد کودک شود . باید مادر و مربی در کنار هم این اضطراب را بسیار کاهش دهند.

همچنین کودکانی که آموزش توالت را ندیده اند در مهد کودک به مشکل میخورند . چون فقط معلم پوشک کودک شما را باید عوض کند و این برای او دردناک است . درمان اضطراب با داروهای گیاهی درخانه را مطالعه کنید .

البته مهدکودک سبب فعال شدن ، خلاق شدن و اجتماعی شدن کودک می شود . همچنین از لوس بودن او کم می شود. مهدکودک برای کودکانی که با سرو صدا و سطح بالای تحریکات محیطی مشکل دارند خطرناک است .
میتوانید به جای بردن مهد کودک او را در یک کلاس اموزشی مجزا ثبت نام کنید .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.