رایانه و فناوری

بررسی اهداف آینده شرکت Uber

پیشرفت اینترنت و علاقه زیاد افراد مختلف به آن منجر به ایجاد شغل‌های بسیار خوب و درآمدآزا شده است، یکی از این شرکت‌ها را می‌توان Uber دانست. این شرکت در سال 2009، چیزی در حدود 8 سال قبل راه‌اندازی و کار اصلی آن نیز ارائه خدمات حمل و نقل آنلاین به مردم شهرهای مختلف بوده است، شرکت Uber در آمریکا و همچنین بسیاری از کشورهای اروپایی حضور پیدا کرده و توانسته موفقیت‌های زیادی را به دست آورد اما دچار مشکلاتی هم شده است. در این مقاله قصد داریم یکی از اهداف آینده شرکت Uber را مورد بررسی قرار دهیم و در کنار آن برخی از اتفاقات پیرامون آن را نیز برایتان شرح دهیم.

اهداف آینده شرکت Uber و بررسی آن

قبل از آنکه بخواهیم اهداف آینده شرکت Uber را مورد بررسی قرار دهیم بهتر است مسائلی را در رابطه با آن بیان کنیم. شرکت Uber در دوران کاری خود با فراز و نشیب‌های زیادی روبه‌رو شده و حتی در برخی از شهرها و کشورها مجبور به منحل کردن خدمات و فعالیت‌های خود شد، چندی پیش شایعاتی در رابطه با مشکلات اخلاقی کارکنان و همچنین نقض بسیاری از قوانین حاکم بر مناطق کاری آن به گوش می‌رسید، کار تا جایی پیش رفت که این شرکت را نابود شده دانستند اما با یک تغییر در کابینه اصلی مدیریت توانستند اوضاع را تحت کنترل خود درآورند.

اهداف آینده شرکت Uber

بررسی تغییر در مدیریت شرکت Uber

بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته یک ایرانی به نام دارا خسروشاهی به عنوان تصمیم گیرنده و مدیر اصلی شرکت Uber تعیین شد و پس از آن تحولات بسیار زیادی شکل گرفت که منجر به بقا و همچنین حرکت رو به رشد آن شد. بسیاری از افراد از دارا خسروشاهی به عنوان یکی از بهترین اشخاص در امر مدیریت یاد می‌کنند، آن‌ها معتقدند که جدیت در کار و همچنین تلاش بی‌وقفه دو ویژگی مهم در این شخص بوده که منجر به کنترل اوضاع و تغییر شرایط کاری خواهد شد. هر سازمانی برای خود قوانینی خاص دارد و مطابق با آن به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد، کشورهای مختلف نیز قوانین خود را دارند و از آنجایی که شرکت Uber در اغلب کشورهای جهان در حال فعالیت است باید قوانین و اهداف خود را به صورت جداگانه با هر یک از آن‌ها تطبیق دهد که این مساله خود یک چالش بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

مشکلات کاری Uber در سایر کشورها

همراهان مجله اینترنتی زیگیل در زمینه تطبیق نداشتن قوانین شرکت Uber با بسیاری از کشورها مشاهده کردیم که وضعیت کاری آن و کارمندانش به حالت تعلیق درآمده و حتی در برخی از آن‌ها نیز به طور کلی منحل شدند. به نظر می‌رسد رویکرد دارا خسروشاهی بر آن است که بتواند مشکلات را به حداقل برساند تا امکان فعالیت برای شرکت Uber در هیچ کشوری از بین نرود در حالیکه قبلا بدین صورت نبود و بر اساس اظهارات مدیر Uber قوانین قبلی هزینه‌های زیادی را برایشات در بر داشته است که باید به سرعت حل و فصل گردند. با اینکه شرکت Uber به اشتغال‌زایی خواهد پرداخت اما این نباید طوری باشد که قوانین حاکم یک کشور مورد تعدی قرار گیرند، لازم است با همفکری و جلسات متعدد با مسئولان ذیربط ساز و کارهای جدی انجام شود و از چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آید.

برخی از تعلیق‌های کاری شرکت Uber

اهداف آینده شرکت Uber

به عنوان مثال شرکت Uber در سال 2016 فعالیت خود را درون تگزاس به حالت تعلیق درآورد و دلیل آن هم وضع قوانین جدید ایالتی و محدود کردن برخی از امتیازات شرکت Uber و یا تمامی شرکت‌های فعال در زمینه تاکسی آنلاین بوده است، به هر حال در آن زمان مسئولان Uber مغایرت‌های آن را با قوانین خودشان دیدند و تصمیم به انحلال گرفتند. شرکت Uber در بسیاری از کشورها فعالیت دارد و یکی از آن‌ها هم بلغارستان بوده است، اینطور که از شواهد پیداست با ایجاد آن بسیاری از رانندگان تاکسی و افرادی که شغلشان با مشکل ایجاد شده بود اعتراضات گسترده‌ای را بر پا کردند و در نهایت امر به دلیل بروز چنین مشکلاتی مسئولان بلغارستان وارد عمل شدند و این پایانی بود بر حضور شرکت Uber در این کشور، این مسئله با حذف نام Uber به پایان رسید. چندی پیش و به محض تغییرات ایجاد شده در بخش مدیریت Uber شکایت شهرداری لندن مطرح و دارا خسروشاهی به محض اینکه سکان هدایت را در دست گرفت راهی جلسات متعدد برای رفع این مشکل شد، بد نیست بدانید که لندن یکی از مراکز استراتژیک برای فعالیت Uber بوده و در حقیقت بازاری بزرگ برای آن محسوب می‌شود. شکایت مطرح شده توسط شهرداری لندن گویای نقض قوانین متعددی از جانب شرکت Uber بوده است و به همین دلیل هم از تمدید قرارداد کاری جلوگیری به عمل آوردند، بر اساس آن مشکلاتی برای مسافرین در لندن پیش آمد که هیچگونه پیگیری به وسیله مدیران شرکت صورت نگرفت و همین مسائل به چنین برخورد تندی دامن زد، هم اکنون این مسائل تا حدودی با جلسات متعدد برگزار شده به وسیله دارا خسروشاهی حل و فصل شده است. از مهم‌ترین مزایا و خدمات شرکت Uber می‌توان به سرعت عمل بالای آن اشاره کرد، شما با استفاده آن می‌توانید نزدیک‌ترین تاکسی آزاد به خود را مشاهده کرده و به سوی خود فرا بخوانید، چنین امکاناتی همواره برای تمامی افراد بسیار مهم به حساب می‌آید، بد نیست بدانید که شرکت Uber همواره تاکید بر استفاده از خودروهای لوکس برای ارائه خدمات داشته و برای انجام آن هم امکانات ویژه‌ای را در نظر می‌گیرد، این موضوع برای آن است که بتواند نظر مردم را به خود جلب نماید.

اهداف آینده شرکت Uber

اهداف آینده شرکت Uber از زبان دارا خسروشاهی

دارا خسروشاهی مدیر شرکت Uber در اظهارنظری جدید بیان داشته که تا 10 سال آینده خدمت تاکسی هوایی را رونمایی خواهد کرد، این مسئله بسیار هیجان‌انگیز بوده و هنوز کسی نیت اصلی او را نمی‌داند. بر اساس این گفته می‌توان اهداف آینده شرکت Uber را بسیار عالی توصیف کرد و حقیقتا دیگر نباید آن را در وضعیت بدی دانست، اینطور که از شواهد پیداست این مدیر با لیاقت توانسته شرکت را از وضعیت بحرانی نجات دهد و هم اکنون نیز قصد دارد با تلاش فراوان از سیستم و همچنین امکانات جدید بهره‌مند شود.

منبع: https://www.zigil.ir/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.