کودک

رفتار کودکان را از خودشان جدا کنید

رفتار کودکان از خودشان جدا است. بچه انسانی است که اعمالی از او سر می زند.برای آنکه حسن عزت نفس را در کودک تقویت نمایید، باید بین کودکان و رفتار کودکان تفاوت بگذارید. بچه ای که شکست میخورد، شکست خورده نیست، بلکه انسانی است با امکان و فرصت تازه برای رشد و شکوفایی بهتر. بچه ای که در امتخان ریاضی نمره کم می آورد، کودن و بیشعور نیست، بلکه اکنون، و در موقعیت کنونی ریاضی او در سطح پایینی است. می توانید به بچهٔ خود بیاموزید که از اشتباهات خود به منزله پلی برای رسیدن به موفقیت بیشتر استفاده کند، و هرگز از شکست نهر اسد، چون ارزش و اعتبار او به خوب انجام دادن کار معینی در روز مشخصی نیست.

رفتار کودکان

اشتباه در رفتار کودکان بی ارزشی آن ها نیست

شما انسان با ارزش و فابل احترامی هستید چون این را باور دارید چون وجود دارید و منشاء اثر هستید، نه بیشتر نه کمتر. ارزش فرد بر اساس کاری که انجام می دهد ارزشیابی نمی گردد. این گوشزدی است که لازم است هرروز به بچه ها بشود. همیشه و خاصه هنگامی که بچه ها با شکست روبهرو می شوند به آنها خاطرنشان سازید که عزت و اعتبار آن ها در شکست یا پیروزی نیست. اگر به عنوان خانم خانه مسئول اداره امور منزل هستید، ناگزیر اشتباهاتی هم از شما سر میزند. وقتی نظیر هر انسان بالغ دیگر به طور دایم و تکراری اشتباهی را مرتکب می شوید، آدم بی ارزش نیستید، بلکه در خور احترام هم می باشید چون مسئولیتهای منزل را به عهده گرفته اید:من انسانی هستم که عمل می کند، مرن 6 از اعمالم جدا هستم. این نکته مهمی است که باید مرتب به بچه ها یاد اوری شود تا ارزشیابی مثبتی از خود داشته باشند. به بچه ها فرصت دهید تا هسئولیت کارهای خود را به عهده بگیرند و خود تصمیم گیرنده باشند.

به کودکتان فرصت خطا کردن بدهید

رفتار کودکان

به گزارش مجله زیگیل بچه هایی که عزت نفس زیادی دارند، کسانی هستند که از کودکی اجازه داشته اند شخصاً تصمیم گیرنده باشند و پدر و مادری داشته اند که بابت اشتباه در رفتار کودکان خود آن ها را مدام سرزنش نمیکرده اند. بچه ها نیاز دارند مسئولیت کارهایشان را به عهده گیرند، نه اینکه پدر و مادر به جای آنها عمل کنند. بچه ها با انجام رساندن کارها، اعتماد به نفس خود را تقویت می نمایند، و نه با نگاه کردن به سایرین تا کاری را برایشان به انجام رسانند. بچه ها باید احساس بزرگی کنند تا مایل به خطر کردن و دست به کار جدیدی زدن، باشند. البته منوط به اینکه به آنها اعتماد داشته باشید، نه اینکه متوقع باشید کاری را بدون غلط به انجام برسانند؛ بلکه صرفاً شهامت آن را داشته باشند که برای هر کاری توانایی خود را بیازمایند و به جلو بروند. بچه هایی که از ابتدا یاد می گیرند تصمیم گیرنده باشند که لباس و غذایشان را خودشان انتخاب کنند، با هر بچه ای دوست دارند. بازی کنند، و بدون آنکه خود را به خطر اندازند مسئول کارهای خود باشند، از همان اوان طفولیت می آموزند خود را دوست بدارند و دید مثبتی نسبت به خویش داشته باشند.با وظایف روزانه ای که به آنها سپرده می شود از همان ابتدا می آموزند که به خود اعتماد داشته باشند و نسبت به خود احساس ارزش و احترام کنند.

ارزش قائل شدن برای رفتار کودکان

رفتار کودکان

با تشویق کودک لذت ببردن از زندگی را به بچه های خود بیاموزید. بچه هایی که در محیط مناسبی بزرگ می شوند یاد می گیرند مثبت اندیش باشند. برای تقویت عزت نفس بچه ها، طوری آنها را عادت دهید که همیشه برخورد مثبتی با مسائل داشته باشند. وقتی روحیه آنها ضعیف است سعی کنید با یادآوری مواهب و نعمتهایی که از آن برخوردارند، آنان را تسکین دهید. همیشه برای بچه ها نمونهٔ یک مادر یا پدر خشنود و راضی از زندگی باشید، انسانی که از بودن در جهان هستی لذت می برد و خوشحال است که در این برهه از تاریخ به دنیا آمده است. در تمام موقعیتهای زندگی، بالاخره نکته مثبتی وجود دارد که شما به آن تکیه کنید و از آن خشنود باشید. ظرف شستن این شکر را دارد شما غذایی داشته اید بخورید که ظرف ان را بشویید. با تعویض لاستیک پنچر وقت آن رسیده خدا را شکر نمایید که در موقعیتی که بسیاری از ساکنین دنیا از داشتن ماشین محروم هستند، شما این وسیله را در اختیار دارید. مهمتر از آن سپاس گفتن برای خوب انجام دادن کارهاست، هر قدر هم ساده و تکراری باشند. احساس نومیدی و عقبگرد، باید انگیزه و قوت قلبی باشد برای یافتن راه حلهایی جهت حل مشکلات موجود . اگر برخورد مثبتی با مسائل داشته باشید و واکنش شما نسبت به شکستها خوشبینانه باشد، بچه ها هم همین نگرش را نسبت به مسائل و امور پیدا می کنند.

منبع:https://www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.