ورزشی

ورزش کردن ممنوع !نکاتی که باید بدانید

قبل از هر چیز، باید اطمینان حاصل نمائید که وضعیت فعلی شما، همان چیزی است که می توانید بدون در خطر انداختن سلامت و تندرستی خویش، به عنوان یک برنامه تناسبب جسمانی به آن بپذیرید البته، بهترین تضمین، میتواند از طرف پزشک معالج شما بعمل آید. اگر سال گذشته به مطب او مراجعه کرده و از سلامت خویش، اطمینان حاصل کرده اید، فرصتها چنین به شما اجازه می دهند که اجرای برنامه خود را آغاز نمائید و ورزش کردن ممنوع نیست. حال اگر پزشک، دلایلی برای عدم موفقیت شما در اجرای تمرینات، داشته باشد، مطمئناً در طی همان ساعات اولیه به شما بازخواهد گفت. با این وجود، بسیار خوبست که به مطب او مراجعه نمائید و از چگونگی پیشرفت در اجرای تمرینات اطمینان حاصل نمائید.

ورزش کردن ممنوع

برای چه کسانی ورزش کردن ممنوع است؟

به گزارش مجله زیگیل چنانچه پس از بالا رفتن از چند پله یا حمل بار در سراشیبی محوطه فرودگاه یا اجرای تمرینات معتدل و ملایمی، چون باغبانی با علائمی به قرار زیر مواجه شدید، باید حتماً به پزشک معالج خویش مراجعه کنید و در این باره کوچکترین درنگی به خود راه ندهید. بخاطر بسپارید که تا زمان مراجعه به پزشک، اجازه اجرای تمرینات را ندارید. این علائم عبارتند از:درد در ناحیه سینه (خصوصاً در ناحیهٔ جناغ).گیجی یا رنگ پریدگی.ناراحتی معده یا روده. اشکال در تنفس.علائم مشابه آنفلونزا.یکی از طرق ساده سنجش برخورداری از سلامت کافی برای موفقیت در اجرای تمرینات سبک و ملایم عبارتست از میزان توانایی شما در پیاده روی مسافت ۳۲۰۰ متر، اگر در انجام این عمل موفق نشوید، باید بگوئیم که در حقیقت با اخطار ورزش کردن ممنوع مواجه شده اید و باز هم باید به پزشک مراجعه کرده و از سلامت خویش اطمینان حاصل نمائید. تا زمان مراجعه پزشک به اجرایتمرینات ادامه ندهید.البته اصلاً نمی خواهیم که رعب و وحشتی در شما ایجاد کنیم بلکه فقط از شما می خواهیم که محتاط باشید. اگر از نظر جسمانی در وضعیت خوبی قرار ندارید، ترکیبات معینی وجود دارند که در حقیقت به عنوان فرمولهای فجایع و بدبختیهای فیزیولوژیکی بشمار می روند و شما باید از بروز آنها جلوگیری نمائید.

در افراد پرخور ورزش کردن ممنوع است

 

ورزش کردن ممنوع

اگر شما جزء دسته افراد پرخوری هستید که شکم خود را با غذاهای مختلف پر می کنید تا زمانی که احساس ناراحتی به آنها دست دهد، باید بگوئیم که در حقیقت خود را برای برخورد با مشکلات، آماده کرده اید. حال اگر هم بیش از حد مواد غذایی و مایعات را به مصرف می رسانید، باید گفت که یک افزایش دیگر می تواند موجب مرگ شما را فراهم سازد. این افزایش می تواند یک حمام داغ، فشار حرکات روده ای و یا کوشش و تلاش در اجرای تمرینات باشد. کاملاً آشکار است که اگر در مرز ابتلاء به «سکته قلبی» هستید، نباید دست به اجرای تمرینات بزنید. فردی که خصوصیات او در بالا ذکر شد، آماده ابتلاع به سکته قلبی است. علائم دیگری نیز وجود دارد که مانع از اجرای تمرینات می شود و عبارتند از: التهاب، تب یا مشکلات تنفسی نظیر تورم ریه ها. البته ورزشکاران می توانند در صورت ابتلاء به تب یا زکام هم به رقابت بپردازند. اما در سایر افراد غیر ورزشکار ورزش کردن ممنوع است زیرا ما با هیچکس رقابت نمی کنیم. اگر با هریک از علائم زیر مواجه شدید، باید قبل از آغاز برنامه های تمرینی به پزشک معالج خویش مراجعه کنید. این علائم عبارتند از:فشار خون بالا. استعمال دخانیات به مقدار زیاد.کلسترول بالا: فقدان کلی تمرینی.سابقه امراض قلبی درمیان خانواده.چاقی.یکی دیگر از مواردی که مانع از اجرای برنامه های تمرینی می شود، این است که بیش از ۳۰ درصد بدن شما از چربی تشکیل شده باشد و این مسئله به معنای توجیه پزشکی از چاقی است.

آیا بعد از کاهش وزن ورزش کردن ممنوع است؟

 

ورزش کردن ممنوع

اگر با وضعیتی مشابه آنچه در بالا گفته شد، مواجه هستید، باید قبل از اجرای تمرینات شدید، به پزشک مراجعه کرده و تحت نظر او، وزن خود را کم کنید. آنچه بر عمل فوق می توانید انجام دهید، این است که پس از کاهش وزن،اجرای برنامه های پیاده روی را به عنوان اولین برنامه تناسبب جسمانی خویش بر عهده بگیرید.حتی اگر چند روز پیش به پزشک مراجعه کرده و اجازه اجرای تمرینات را دریافت کرده باشید، باز هم باید قبل از آغاز برنامه های تمرینی به یک آزمایش دیگر متوسل شوید. پزشک تقریباً در تمام موارد به معاینه شما در حالت استراحت اقدام کرده است.اکثر آزمایشاتی که در مطب پزشک از شما بعمل می آید، شامل برداشتن نوار قلبی (الکترو کاردیوگرام)، بیحرکت درآوردن چرخهای افقی بزرگ و پا زدن به دوچرخه حاوی نیروسنج نمی شود. در نتیجه، هنگامی که برنامه های تمرینی را آغاز می کنید به مشاهده علائم ضعیف جسمانی نیاز دارید و این علائم فقط درهنگام اجرای تمرینات، آشکار می شوند.

منبع:https://www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.