ورزشی

عضلات قلب و تقویت آن با تمرینات مناسب

عضلات قلب در جهتی درست شده است که بتواند بتنهایی به انجام وظایف خویش بپردازد شما می توانید با انجام یک عمل ساده به اثبات این مطلب بپردازید. کاملاً آرام و راحت بایستید و هیچ یک از عضلات را حرکت ندهید. در مدت چند دقیقه ( حداکثر ۵ دقیقه ) ملاحظه می کنید که چهره شما رنگ پریده می شود. سپس پنجه ها را حرکت دهید. (اگر پنجه ها را تکان ندهید بر روی زمین سقوط خواهید کرد.) این حرکت آرام و ملایم موجب انقباض عضلات قسمت تحتانی پاها می شود و موجودی خونی شما را از قسمتهای انتهایی بدن یعنی در جایی که نیروی جاذبه متمرکز شده است به سوی قلب بازمیگرداند. آنچه آزمایش فوق، ثابت میکند این است که قلب بدون کمک عضلات اسکلتی بدن نمی تواند خون را به نحو مناسب و شایسته در بدن به گردش درآورد.

عضلات قلب

عضلات قلب بدون تمرینات ورزشی

اگر آرام و ساکت بایستید، مغز را از خون محروم می کنید و به همین علت، رنگ پریده می شوید هنگامی که هیچ تمرینی را اجرا نمی کنید در حقیقت کار قلب را به ۲ برابر افزایش می دهید. شما به قلبی تکیه می کنید که کارهایی را که اصلاً برایش طراحی نشده است، انجام دهد زیرا گنجایش و توانایی آن کار را ندارد. بیشترین جنبه ضربه زننده آزمایش فوق، دقیقه ای از اجرای تمرینات است که برای تثبیت گردش خون طبیعی، مورد نیاز است. تکان دادن پنجه ها سبب تصحیح عدم تعادل ایجاد شده در بدن میگردد و مشابه آن چیزی است که در زندگی عادی رخ می دهد. اجرای کوچکترین مقدار فعالیتهای فیزیکی موجب هماهنگی میان عضلات قلب و قلب می شود. عضلات اسکلتی بصورت همان چیزی در می آیند که در ابتدا قصد آن را داشتیم یعنی اجزاء به صورت قلبهای کمکی در می آیند.

یک جا ساکن نمانید

عضلات قلب

در اینجا یک درس کمکی دیگر نیز وجود دارد. بسیار خوبست که در هنگام کار بر پشت میز یا مطالعه بر روی صندلی، گاه حرکت کنید. در این صورت است که کار انجام شده، آسانتر خواهد شد.تحقیقات نشان داده که دانشجویان سال آخر پزشکی، امتحانات یک ساعته را در ارتباط مستقیم با مقدار حرکتی که به این سو و آن سو می کنند، انجام می دهند؛ در مقابل، دانشجویانی که در سرتاسر امتحان در حالت سکون می نشینند، امتحانات خود را با حالت قوی و نیرومندی آغاز می کنند اما کیفیت پاسخ آنها به پرسشهای آخر بسیار پائین است.و هنگامی که پاسخهای آنها را با پاسخهای دسته اول مقایسه می کنیم، در می یابیم که کیفیت پاسخهای دست اول بالاتر است. آن عده از دانشجویان در سراسر مدت امتحان، نگران و ناراحت هستند بطور متحدالشکلی به تمام پرسشها پاسخ می دهند. تفاوت میان این سه دسته این است که دانشجویان مضطرب، خونی که بیشتر از حد لازمت را به مغز می رسانند. استادان نیز با پریشانی و اندوه، دانشجویان دسته سوم را سلامت می کنند و دانشجویانی را که در حال سکون هستند و بی قراری از خود نشان نمی دهند، مورد تشویق قرار می دهند.

تاثیر تمرینات در سلامت عضلات قلب 

عضلات قلب

به گزارش مجله زیگیل عضلات قلب ، موتورهایی هستند که شما را به حرکت در می آورند. سوخت این موتورها، مواد شیمیایی هستند که بدن همواره در حال تجدید آنهاست. این سوختها، بی استفاده هستند مگر اینکه دارای موتورهایی باشند که بتوانند عمل کنند. اگر شما از عضله ای استفاده کنید، بتدریج تحلیل می رود تا اینکه تقریباً ناپدید شود. هریک از تارهای عضله تقریباً برای انجام هیچ کاری جمع می شوند. اما باز هم زمانی که شروع به استفاده از آن می کنید، مانند. این است که عضله مزبور بر روی بستری از زغال نفس میکشد. بنابر این جرقه ای می زند و مشتعل می شود اگر شما جزء دسته ای از افراد هستید که به مدت ۲ سال هیچ تمرینی را اجرا نکرده اند فقط تلاش کنید تا قدمی فراتر از این مانع بگذارید. این عمل، دقیقاً مشابه یک معجزه است. بنابر این در آن نقطه ای که تصور می کرده اید هیچ چیزی وجود ندارد با ظهور مجدد قدرت و توانائی مواجه می شوید. اگر به اجرای تمرینات در آزمایشگاه بپردازید بزودی به آثار تمرینات استقامتی بر روی پرورش قسمتهای مختلف بدن پی می برید. در این هنگام است که با افزایش کارایی فیزیکی، کاهش فشار قلبی، فعالیت بیشتر بدون درد، مقاومت ثانوی کاهش یافته در جریان خون، کاهش فشار خونی «سیستولیک» (Sistolic) و «دیاستولیک» (Diastolic)، افزایش مجاری سرخرگها، افزایش تعداد مویرگها و کاهش چربی خون بویژه «تری لیسرید» ( 3Lisrid) مواجه خواهید شد.اگر یک بیمار قلبی هستید، می توانید به اجرای تمرینات بپردازید زیرا این تمرینات، بزودی شما را قادر می سازد که فعالیت طبیعی خویش را از سر بگیرید.

منبع:https://www.zigil.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.