رایانه و فناوری

شرکت امنیتی Kaspersky و ارائه درخواست جهت رفع تحریم

شرکت امنیتی Kaspersky در سال 1997، چیزی در حدود 20 سال قبل فعالیت خود را از کشور روسیه آغاز و هم اکنون توانسته در سراسر جهان برای خود اعتبار زیادی به دست آورد. بر اساس آخرین آمار ارائه شده در سال 2016، این شرکت بیش از 3500 کارمند در اختیار دارد. قصد داریم تا به مسائل پیش آمده برای محصولات Kaspersky در ایالات متحده آمریکا بپردازیم.

شرکت امنیتی Kaspersky و بررسی مشکلات پیش روی آن

همراهان مجله اینترنتی زیگیل اینطور که از اخبار منتشر شده پیداست، شرکت امنیتی Kaspersky در روز دوشنبه و طی یک نامه رسمی از دادگاه فدرال ایالات متحده آمریکا درخواست کرد که دستور دونالد ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را مبنی بر حذف تمامی محصولات امنیتی شرکت Kaspersky از نهادهای دولتی و غیردولتی را لغو نماید.

شرکت امنیتی Kaspersky

دستور لغو استفاده از این برنامه در سازمان‌های آمریکا

وزارت امنیت داخلی آمریکا در ماه سپتامبر و طی یک دستورالعمل، تمامی سازمان‌های دولتی و غیردولتی را مکلف به حذف نرم‌افزار امنیتی Kaspersky کرد، دلیل اینکار نیز پاره‌ای از نگرانی‌ها مبنی بر اینکه امکان دارد شرکت امنیتی Kaspersky دارای ارتباطاتی با سرویس جاسوسی روسیه باشد و از همین رو تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا شناخته شد. یوجین کسپرکسی مالک این شرکت تمامی ادعاهای مطرح شده را به طور مداوم رد کرده و اظهار داشته است که این تهمت‌ها بر اساس حدسیات بوده و کوچکترین مدرکی مبنی بر آن وجود ندارد. او در ادامه اظهار داشته که هیچگاه کوچکترین فعالیتی با سرویس جاسوسی روسیه نداشته است.

درخواست‌های مکرر و البته بدون پاسخ

شرکت امنیتی Kaspersky

در پی ارسال درخواست‌های مداوم مالک این شرکت به سازمان امنیت ملی آمریکا، هیچگونه جوابی از سوی این سازمان دریافت نشده است، این موضوع سبب شده تا رشد این برنامه در ایالات متحده و حتی سایر کشورها با دشواری‌های زیادی روبه‌رو شود. شرکت امنیتی Kaspersky برای اثبات باطل بودن این ادعاها به یک کمیته بازرسی از امنیت ملی ایالات متحده آمریکا اجازه داده است تا بررسی‌های لازم را انجام دهند اما در اقدامی جالب، سازمان امنیت ملی این پیشنهاد را کامل ندانسته است. پیشتر از اینکه چنین دستوری مبنی بر منع سازمان‌های غیردولتی در استفاده از این نرم‌افزار صادر گردد، به مراکز نظامی ابلاغ شده بود.

منبع: https://www.zigil.ir/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.