رایانه و فناوری

برنامه پیام‌رسان فیسبوک و ارائه کامل مراحل حذف تاریخچه آن

برنامه پیام‌رسان فیسبوک یکی از بزرگترین برنامه‌های موجود در این زمینه بوده که میلیاردها کاربر فعال ماهانه در اختیار دارد. همانطور که کاربران ماهانه این برنامه در حال افزایش یافتن است، به دنبال آن موضوعات جست‌و‌جو شده نیز افزایش خواهند یافت. برخی از افراد ممکن است که تمایل نداشته باشند تا اثری از کارهای انجام شده خود را به صورت ذخیره شده در فیسبوک مشاهده نمایند، قصد داریم تا حذف تاریخچه آن را برایتان شرح دهیم.

برنامه پیام‌رسان فیسبوک و حذف تاریخچه آن

همراهان مجله اینترنتی زیگیل این کار زمانی بسیار ناگوار خواهد بود که شخصی از اعضای خانواده و یا دوستان مواردی را در تاریخچه مشاهده نمایند که برای شما از ارزش بالایی برخوردار بوده باشد، خوشبختانه برنامه پیام‌رسان فیسبوک با در نظر گرفتن یک ویژگی به شما این امکان را داده است که در صورت تمایل، این سوابق را به کلی حذف نمایید.

برنامه پیام‌رسان فیسبوک

برای انجام این کار شما باید 5 مراحله را به درستی انجام دهید تا سوابقتان به کلی حذف گردد.

♦ مرحله اول:  به برنامه پیام‌رسان فیسبوک و یا سایت آن وارد شده و گزینه Log Activity را جست‌وجو نمایید، این گزینه را ممکن است در بالای صفحه و سمت راست مشاهده نمایید. این ویژگی احتمال دارد به نام Log View Activity نیز وجود داشته باشد.

♦ مرحله دوم: پس از کلیک کردن بر روی گزینه ذکر شده، یک لیست از فعالیت‌های خود را مشاهده خواهید کرد که ممکن است شما را غافل‌گیر نماید، این فعالیت‌ها در اکثر موارد، حتی نظرات شما در زیر عکس‌ها و پیام‌های شخصیتان را نیز شامل می‌شود. در همین بخش یک گزینه دیگری به نام (بیشتر) در سمت چپ آن وجود دارد.

♦ مرحله سوم: با کلیک بر روی گزینه بیشتر، یا همان More یک لیست از فیلترها را در برگه جست‌وجو مشاهده خواهید کرد.

♦ مرحله چهارم: در این برگه شما می‌توانید با کلیک کردن بر روی تک به تک فعالیت‌ها و یا Select All کردن آن، اقدام به حذف تاریخچه نمایید. فیسبوک به شما این امکان را داده است که بتوانید جست‌وجوهایتان را بر اساس تاریخ و ساعت به انجام برسانید.

♦ مرحله پنجم: در این قسمت شما فعالیت‌ها را انتخاب کرده‌اید و تنها کافیست تا بر روی Clear Searches که در قسمت بالای سمت راست قرار دارد کلیک کرده و تمامی آن‌ها را حذف نمایید.

توضیح اجمالی درباره روند کلی مراحل

برنامه پیام‌رسان فیسبوک

 

در برنامه پیام‌رسان فیسبوک نیز شما تنها باید در بالای نوار جست‌وجو ضربه‌ای زده تا منوی کشویی آن گشوده شود، مابقی مراحل در برنامه فیسبوک با سایت آن هیچ تفاوتی ندارد. آیا شما از برنامه فیسبوک استفاده می‌کنید؟ تاکنون با چنین مشکلاتی از سوی تاریخچه آن برخورد کرده‌اید؟

منبع: https://www.zigil.ir/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.