پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مجرمان سایبری و تولید یک سیستم رمزگذار سریع جهت مقابله با آن‌ها

0

یکی از مهم‌ترین مسائلی که همواره باید در تمام بخش‌های زندگی به آن توجه ویژه‌ای داشت، امنیت است. با گسترش فضاهای مجازی و همچنین زمینه‌های ارتباطی، باید دقت نظر داشت که این فضا با تمامی مزایایی که دارد، بی عیب هم نیست. سودجویان و مجرمان سایبری همواره در تلاش هستند که بتوانند از افراد مختلف سودجویی به عمل آورند و یا حساب‌های کاربریشان را هک کنند. در این مقاله قصد داریم به تلاش متخصصان در زمینه سیستم تولید رمز با سرعت بالا که می‌تواند دست مجرمان سایبری تا حد زیادی از اطلاعات شخصی کوتاه نماید را برایتان مورد بررسی قرار دهیم.

مجرمان سایبری و مقابله با آن‌ها

همراهان مجله اینترنتی زیگیل همانطور که گفته شد باید با ابداع و ایجاد روش‌های گوناگون کاری کرد که این مجرمان نتوانند به اهدافشان برسند. از این رو دانشمندان با اختراع سیستم رمزگذار با سرعت بالا، نرخ سرعت مگابیت بر ثانیه موفق به انجام این مهم شدند. این روش 5 تا 10 برابر سریع‌تر از روش‌های رمزگذاری موجود است.

مجرمان سایبری

محققان یکی از آزمایشاتشان را در مجله Science Advances منتشر کردند که نشان‌دهنده آن است که این روش از حملات معمولی جلوگیری خواهد کرد. آنها همچنین اضافه کردند که دست از تلاش برنداشته و تا کشف راه‌های ایمن‌تر به صورت خستگی‌ناپذیر ادامه خواهند داد.

رمزگذاری اطلاعات ارسالی در فضای مجازی

مجرمان سایبری

همواره توجه داشته باشید، اطلاعاتی را که در فضای مجازی ارسال می‌کنید باید دارای رمز باشند، طرف مقابل پس از دریافت باید با همان رمز آن را بگشاید. این سیستم در تولید رمزهای غیرقابل نفوذ مهارت فراوانی خواهد داشت. همواره مسائل زیادی همچون اطلاعات بانکی، حساب‌های کاربری و سرویس‌های پیام‌رسان برای ما دارای ارزش اطلاعاتی بالایی هستند، بنابراین علاوه بر مسئولیتی که بر دوش شرکت ارائه‌ دهنده این فضا است، ما نیز باید وظایف خود را به خوبی انجام دهیم، اگر این وظایف به درستی انجام شود و تمامی تدابیر لازم جهت جلوگیری از هک شدن صورت گیرد، دیگر نباید هیچگونه نگرانی در این زمینه داشت.

منبع: https://www.zigil.ir/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.