پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

نحوه زندگی افراد با طول عمر زیاد چگونه است؟

0

چگونه می توان با توسعه و رشد اکسیر جوانی طول مدت حیات و زندگی و طول عمر توأم با سلامتی را تحقق بخشید. یکی از راه ها و شیوه های بهزیستی؛ پاکسازی محیط مجاری عروق و تقویت سلول ها و بافت های عصبی و سیستم گوارش و سیستم قلب و عروق و خون و محیط تغذیه سلول ها و بافت هاست. خوشبختانه لایروبی مجاری و مویرگ های سیستم عروقی بدن به مراتب آسانتر از پاک کردن گل و لای کف یک قنات است، زیرا ماشین بدن انسان خودکار بوده و ترمیم ضایعات آن به عهده ی خود دستگاه است و فقط ما باید علت خرابی را پیدا کرده و برطرف کنیم و مصالح لازم را در اختیار آن دسته از کارگران بدن که وظیفه ی آنها نوسازی است قرار دهیم تا آنها بتوانند با قدرت تمام، سنگرهای پیری را خراب کرده و از بین برده و به جای آنها یاخته های جوان و نو بگذارند و به همین دلیل است که معتقدیم اکسیر جوانی در وجود خود انسان است.

طول عمر

 

رهایی از احساس پیری

اگر احساس پیری می کنیم باید بدانیم که این اکسیر عظیم به وسیله ی اهریمنان پیری محاصره شده و در بدن عاطل و باطل مانده است، باید سنگرهای دشمن را در هم کوبید و به سربازان مدافع بدن اسلحه و مهمات کافی رسانده شود تا بتوانند این دشمن سرسخت را از کشور بدن بیرون برانند و باعث افزایش طول عمر شویم.

در جهان امروز، پزشکان با کمک داروهایی که به وسیله داروسازان دانشمند ساخته می شود توانسته اند حد متوسط طول عمر را بالا برده، آن را به حدود هشتاد سال برسانند و چنانچه موفق به مغلوب کردن سرطان و چند مرض دیگر شوند، حد متوسط عمر انسان از این حد هم بالاتر می رود و به حدود صد سالگی خواهد رسید.

ولی در همین ایران ما، در بعضی از دهات و شهرها مردمانی زندگانی می کنند که حد متوسط عمر آنها از صد سال بیشتر است و با این که در گذشته از وسایل اولیه ی بهداشت محروم بوده و دستشان به دامن پزشک و داروساز کمتر می رسیده هرگز مغلوب پیری نمی شدند و تا آخر عمر شور و نشاط را از دست نمی دادند.

طول عمر

در همین تهران و شهرهای دیگر ایران هم اشخاص سالخورده که سن آنها از صد سال گذشته است، گاه گاهی دیده می شوند. برخی از همین طویل العمرها تاریخ تولدشان هنوز پشت جلد قرآن ها ثبت است و بعضی هم فوت نموده اند که تاریخ وفاتشان را ضبط کرده اند.

سالخوردگانی که در سنین ۱۱۸ یا بیشتر زنده بودند خیلی سرحال و شوخ و شنگ و شاداب و پرتحرک و پرجنب و جوش گذران عمر کردند حتی وقتی که فوت می کردند هیچ مرضی نداشتند فقط نفت چراغ عمرشان تمام شده، از این دنیا کوچ می نمودند.

در افواه مردم چنین مطرح بودند که بله این حضرات روغن حیوانی خالص و نان سبوس دار و آبگوشت و آش آلو و اشکنه و بورانی (اسفناج و ماست) می خوردند و تخم مرغ چند تا یک غاز و میوه و سبزی و دوغ و سرکه شیره و سکنجبین و آبغوره و آبلیمو میل می کردند.

 

داستان زندگی پیرمرد 120 ساله

یکی از همین بزرگان پربرکت در همسایگی پدر بنده در خیابان ری (آب منگول) بود پدرم تعریف می کرد او حدود ۱۲۰ سال عمر کرد و هیچ مرضی هم نداشت، میگفت:

او مرد فعال و پشتکار داری بود. صبح زود از خانه بیرون می آمد و تمام خرید خانه را خودش میکرد. غذایش بسیار ساده و کم قوت بود. بیشتر روزها غذایش آبگوشت یا آش بوده و فقط شب های جمعه پلو می خورد. نوه هایش می گفتند یک چارک گوشت می خرد و یک دیگ آبگوشت درست کرده، جلو ما که هیجده نفر هستیم می گذارد و شب های جمعه که پلو داریم، به دو من برنج فقط سه سیر روغن می زند.

طول عمر

او به خوردن سبزی و میوه علاقه ی زیادی داشت و بیشتر، آبگوشت بزباش می خورد. هفته ای دو سه روز نصف استکان «بیدخشت » با کمی «مغز بادام» تناول می کرد و می گفت بهترین دارو برای جلوگیری از یبوست است. هر وقت سینه اش درد می گرفت «شکر تیغال» را کم کرده و صبح به جای چای می نوشید و همه روزه صبح ساعت ده خوردن میوه را فراموش نمی کرد و تا آخر عمرش سوار ماشین نشد و فقط جنازه ی او را با اتومبیل به قم بردند.

او تا آخرین روزهای عمر دراز خود همیشه خندان و خوشحال بود. در برابر ناملایمات زندگانی، خونسرد و صابر بود و هیچ وقت عصبانی و خشمگین نمی شد. در تمام عمرش لب به مشروبات الکلی و نوشابه های گازدار نزد. مدتی روزی دو دانه سیگار می کشید، ولی بعداً آن را ترک کرد. به نوشیدن چای علاقه ی فراوان داشت، ولی گاهی به جای آن دم کرده ی گل گاوزبان می نوشید.

در شب قبل از مرگش در یک مجلس روضه خوانی شخصی از او پرسید چند سال دیگر از خدا عمر می خواهد، او در جواب گفته بود هر قدر خدا بخواهد. اگر همین الان مرا ببرد، ناراحت نمی شوم و اگر صدسال دیگر هم نگاه دارد. گله و شکایت نمی کنم. این بود خلاصه ای از زندگینامه ی شخص سعادتمندی که در طول عمر دراز خود صحت و سلامتی را از دست نداد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.