پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تکلیف مدرسه رابط مهم بین والدین و آموزگار

0

تکلیف مدرسه رابطه مهم و کلیدی خانه و مدرسه است. در مواقعی تنها ارتباط هماهنگ شما و آموزگار فرزندتان می تواند به مشکل انجام دادن مشق مدرسه پایان دهد.ما در مجله اینترنتی زیگیل در مورد تکلیف مدرسه رابط مهم بین والدین و آموزگار است.

در زمینه برقراری ارتباط با آموزگار فرزندتان به دو نکته مهم باید توجه کنید. اول آن که اگر احساس کردید نمی توانید مشکل تکلیف مدرسه را حل کنید حتماً با آموزگار فرزندتان تماس بگیرید. هرچه آموزگار زودتر با مشکل موجود آشنا شود بهتر است. بسیاری از والدین مایل نیستند مشکلات درسی فرزندانشان را با آموزگاران آنها در میان بگذارند. باید بدانید که آموزگاران خوب و شایسته می خواهند از مشکلات تحصیلی فرزند شما آگاه باشند.

تکلیف مدرسه

هیچ آموزگاری دوست ندارد که در تاریکی باقی بماند. مطمئن باشید آنها از این که شما مشکلات درسی فرزندانتان را با آنها در میان بگذارید خوشحال می شوند. از سوی دیگر به اشتباه گمان مبرید که مشکل فرزند شما مسأله آموزگار اوست. آموزگار در کار آموزشی فرزند شما وظایف خودش را دارد، شما هم وظایف خودتان را دارید. البته بسیار ساده است که پدر و مادر گناه مشکلات فرزندشان را به گردن آموزگار او بیندازند.

گفتن این که «تقصیر معلم اوست» با «تقصیر مدرسه است» بسیار ساده است. به جای این که تقصیرها را تقسیم کنید ببینید شما و آموزگار فرزند شما برای بهبود موقعیت او چه می توانید بکنید. به صحبت های آموزگار فرزندتان گوش بدهید، حتی اگر شنیدن حرفهایش ناخوشایند باشد. وقتی با آموزگاران مدرسه همکاری می کنید، به فرزندتان اطلاع می دهید که خانه و مدرسه در وحدت با یکدیگرند تا او را به موفقیت برسانند. این پیام قدرتمندی است که نتایج نیکو می دهد.

 

چه گونه و در چه زمانی با آموزگار تماس بگیریم

اگر فرزند شما نمی تواند تکلیف مدرسه اش را انجام دهد با اموزگار او تماس بگیرید اگر فرزند شما می گوید که از عهده انجام دادن تکلیف مدرسه بر نمی آید، آموزگار او باید آن را بداند. بار دیگر در برابر این وسوسه تسلیم نشوید که به او کمک کنید.

به فرزندتان درس ندهید. درس دادن وظیفه شما نیست. کار آموزگار است. در اولین تماس با آموزگار فرزندتان برای او یادداشتی بفرستید و به او بگویید که فرزند شما تکلیف مدرسه اش را انجام نمی دهد.

می توانید در صورت علاقه مشاهداتتان را برای او شرح دهید. اگر مشکل ادامه یافت تلفنی با آموزگار فرزندتان تماس بگیرید. دلایل مختلفی می تواند در کار باشد. ممکن است فرزند شما در حالی که در کلاس نشسته در خیالی فرو می رود و حواسش پرت می شود، ممکن است در موضوع به خصوصی با دشواری روبه رو باشد.

ممکن است با نوعی دشواری یادگیری مواجه باشد. ممکن است تکالیف مدرسه ای که آموزگار تعیین می کند مناسب نباشد. صحبت پدر و مادر با آموزگار می تواند بسیاری از مسایل موجود را حل و فصل کند.

تکلیف مدرسه

فرزندانی که تکالیفشان را فراموش می کنند

وقتی بچه ها پشت سر هم فراموش می کنند چه تکلیف مدرسه ای برای آنها مشخص شده است، باید با آموزگار آنها برای حل مسأله مشورت کنید. تنها با تماس با آموزگار است که می توانید از تکالیف مدرسه فرزندتان آگاه شوید.

بهترین کاری که می توانید بکنید این است که از فرزند خود بخواهید برگه تکالیف مدرسه را همه روزه به خانه بیاورد. در این برگه تکالیف هر شب فرزندتان مشخص می شود. از آموزگار فرزندتان بخواهید که برگه تکالیف شب او را بنویسد و امضا کند. اگر بار دیگر فرزندتان فراموش کرد که این برگه را به منزل بیاورد، او را به خواندن و تمرین کردن دروس مدرسه در ساعتی که برای حل تکالیف مدرسه مشخص کرده اید مجبور کنید.

 

فرزندانی که تکالیفشان را تمام نمی کنند

هر شب که فرزندتان تکالیف مدرسه اش را تمام نمی کند، یادداشتی برای آموزگارش بفرستید و موضوع را یادآور شوید. اگر فرزندتان تکالیفش را به خوبی انجام نمی دهد و یا عادت های بدی را به نمایش می گذارد با آموزگارش تماس بگیرید.

بعضی از بچه ها در انجام دادن تکالیف مدرسه شان جدی هستند. اما کارشان را به خوبی انجام نمی دهند. ممکن است تکالیف انجام داده انها پر از غلط باشد، ممکن است نتواند به طرزی زیبا بنویسد. دلیلش می تواند عادت های بد در کار نوشتن یا درس خواندن باشد.

این امکان هم هست که مفاهیم درسی را به درستی نیاموخته باشد. می توانید در این خصوص با آموزگار او جلسه ملاقاتی ترتیب دهید. ممکن است آموزگار از شما بخواهد که در برخورد با انجام دادن تکلیف مدرسه فرزندتان جدیت بیشتری به خرج دهید.

از شما بخواهد که تمریناتش را اصلاح کنید. در شرایط عادی اصلاح تمرینات وظیفه شما نیست. این کار آموزگار است. اما اگر آموزگار از شما چنین توقعی داشت موضوع را به فرزندتان بگویید.

 

تکلیف مدرسه

 

اگر فرزند شما بی حوصله و کسل باشد

و سرانجام به این نکته می رسیم که ممکن است فرزند شما کسل باشد و به عبارت دیگر تکلیف مدرسه او از نوعی باشد که او را کسل کند. همه ما به آموزگارانی برخورد کرده ایم که در مشخص ساختن تکالیف شب بچه ها توقعات بی جا دارند.ممکن است موضوعاتی را برای تکلیف بچه ها انتخاب کنند که آن هارا بی علاقه کند.

اما باید به این مهم توجه کنید که موضوع چگونگی تکالیف ها مدرسه نیست که اهمیت دارد.برای شما مهم فرایند کار است، ممکن است بسیاری از چیزهای زندگی ما بی معنا و مفهوم باشد، اگر فرزند شما از بخت بد دارای معلمی است که نمی تواند به او انگیزه بدهد شما نگذارید که این امر بهانه ای برای درست انجام ندادن تکالیف شب او باشد. فرزند شجا باید بداند که از او انتظار دارید تکالیف مدرسه را به خوبی انجام دهد.

در برقراری تماس و تبادل نظر با آموزگار فرزندتان تردید نکنید. بگذارید فرزند شما بداند که خانه و مدرسه در وحدت با هم هستند تا او را در رسیدن به موفقیت کمک کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.