موفقیت

کلید ارتباط خوب با دیگران چیست؟

این قانون طلایی را همواره بایستی در مدنظر داشت: آنچه را بر خود نمیپسندی بر دیگران مپسند. این گفته از دو مفهوم برخوردار میباشد مفهوم باطنی آن انسان را متوجه ضمیر باطن میسازد اگر میخواهید طرف توجه دیگران قرار گیرید پس مردم را دست کم نگیرید و چون بر آنید که برای شما احترام قائل  شوند همان رفتار را با ایشان در پیش گیرید.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از نحوه داشتن ارتباط خوب با دیگران می گوییم.

ارتباط خوب با دیگران

چگونه ارتباط خوب با دیگران برقرار کنید؟

مثلاً هر کسی که وارد دفتر کارتان می شود با او به گرمی رفتار نمایید و رفتاری انسانی با وی داشته باشید. ولی مبادا که تا پای از اتاقتان بیرون گذاشت باران متلک و گوشه و کنایه و انتقاد را برسرش بارید و از او عیب جویی کنید. این گونه افکار منفی خودتان را آزار خواهد داد و چیزی کمتر از نوشیدن زهر مهلک نخواهد بود. در حقیقت جذب سموم ذهنی است که شخص را از حصول به آرامش و شور و شوق و نیروی اراده و امید باز می دارد.این قبیل افکار و احساسات منفی و ویران گر در اعماق ضمیر باطن جای میگیرند و منشاً و موجد بسیاری از امراض جسمی و روحی میگردند.

کلید طلایی ارتباط خوب با دیگران

ارتباط خوب با دیگران

مردم را به داوری نکشید تا شما را داوری نکنند. مفتاح روابط معقول و منطقی انسانها در همین عبارت نهفته است. داوری کردن، اندیشیدن اسبت یعنی مفتوح کردن یک پرونده فکری و به فرجام رسیدن در دادگاه ذهن فکری که درباره کسی به سر راه می دهید نحوه تلقی شما از آن شخص میباشد و این شمائید که این فکر را به سر راه داده اید. وانگهی، افکار شما زاینده و خلاق میباشند و در نتیجه آنچه شما نسبت به دیگری می اندیشید و احساس می کنید همان معلول اندیشه شما است که در ذهن خود خلق کرده اید و به عبارتی واقعیت این است که تلقینی که به دیگری می کنید همان است که به ذهن خود می قبولانید زیرا روح اصولاً عنصری خلاق است. از این رو است که به ما گفته اند: هرطور دیگران را قضاوت کردی به همان گونه مورد قضاوت قرار میگیری. اگر این اصل و نحوه عمل ضمیر باطن را موردتوجه قرار دهید در چگونگی تفکر و رفتار خود نسبت به دیگران دگرگونی زیادی به وجود خواهید آورد و بالاخره نحوه اندیشیدن شما موجب آزادی از قید و بندهایی که بردست و پای افکار و عقاید خود زده اید، خواهد گردید و مالاً بر موانعی که در ذهنتان به وجود آورده اید، غلبه خواهید کرد و آنها را از پیش پایتان بر خواهید داشت.

برای ارتباط خوب با دیگران به آنها نیکی کنید

ارتباط خوب با دیگران

خوبی و محبتی که نسبت به دیگران می کنید پاداش این است که آن را دستکم به همان صورت دریافت میدارید و بدی که به مردم روا میدارید حداقل این که در ضمیر باطنتان جای میگیرد و به همان گونه آزارتان می دهد. کسی که دیگران را فریب میدهد و مثلا مالشان را میدزدد جز خود فریبی هیچ کار دیگری نکرده است. احساس گناه هرگز چنین شخصی را ترک نمی کند روزگارش را در می آورد. ضمیر باطن رفتار ذهنی را در خود ضبط می کند و بر طبق نیات ضمیر در مورد عمل، عکس العمل نشان ضمیر باطن حالتی بیطرفانه و انفعالی و تغییر ناپذیر دارد و هیچ اعتنایی به نحوه تفکر مذهبی و مسلک و مشرب شخص از خود نشان نمیدهد. قطعا بدانید آن قضاوتی که در مورد دیگران دارید و همان احساس و همان اندیشه سرانجام به سوی خودتان برمیگردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.