پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

استفاده از ضمیر ناخودآگاه برای کنکوری ها

0

اگرچه ضمیر ناخودآگاه یک موهبت بزرگ الهی است و باید بخاطر آن از خداوند بزرگ عالم سپاسگزاری کنیم ولی متأسفانه در کشور پهناور ما فقط تعداد محدودی از افراد طرز استفاده صحیح از آن را می دانند و از آن برای داشتن زندگی بهتر بهره می گیرند و افراد زیادی خصوصاً دوست داران علم و دانش نه تنها کوچکترین استفاده ای از آن نمی کنند بلکه حتی هیچ گونه اطلاعاتی راجع به آن ندارند.ما در مجله اینترنتی زیگیل در مورد استفاده از ضمیر ناخودآگاه برای کنکوری ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

ضمیر ناخودآگاه

 

لذا متخصصین، محققین و نویسندگان عزیزی که در این زمینه فعالیت می کنند باید زحمت آنرا تقبل فرمایند و کتاب های بیشتر و جامع تری راجع به این موضوع بنویسند تا عموم جامعه از آن آگاهی یابند. و انشاء الله روزی برسد که استفاده از این ضمیر جزء اولین برنامه آموزشی مدارس کشور ما گردد.

انواع ضمیر :

کلا سه نوع ضمیر داریم:

الف- ضمیر فوق خودآگاه – فوق حسی است. تمامی اکتشافات، اختراعات و خلاقیت ها مربوط به آن می شود.

ب – ضمیر خودآگاه – فقط در بیداری فعالیت می کند و تنها اعمال ارادی را کنترل می کند.

ج – ضمیر ناخودآگاه – باصطلاح در پس پرده است و در طول شبانه روز اعمال ما را تحت نظر دارد، هیچگاه به خواب نمی رود و همواره در حال ثبت و نگهداری تمامی اطلاعاتی که دریافت می کند است.

ضمیر ناخودآگاه

آنچه که در زیر آمده است راجع به ضمیر ناخودآگاه و طرز استفاده از آن برای داشتن آینده ای بهتر، آری برای داشتن آینده ای بهتر است.کافیست نکات زیر را با دقت و تأمل بخوانید.

الف- ضمیر ناخودآگاه

بر اساس اطلاعاتی که خود فرد (ضمیر خودآگاه) در حالت بیداری به آن می دهد تحت تأثیر قرار گرفته و پاسخ می دهد. لذا هر گونه اطلاعاتی که به ضمیر ناخودآگاه بدهید بر اساس همان اطلاعات دریافتی برنامه ریزی کرده و عمل می کند.

ب – ضمیر ناخودآگاه قادر به تبدیل تفکرات منفی به مثبت و برعکس نیست.

وقتی تفکر منفی نسبت به موضوعی مثلاً نسبت به تمرکز حواس و حافظه خود داشته باشید (حافظه ام ضعیف است.

حواس پرتی دارم، در کنکور قبول نمی شوم، بیمار می شوم و…) و این تفکر منفی را واقعاً قبول داشته باشید، ضمیر ناخودآگاه قدرت و اراده ای از خود ندارد که این تفکر منفی را به مثبت (داشتن حافظه ای قوی، تمرکز حواس، قبولی در کنکور، سالم بودن و…) تبدیل کند.

در نتیجه اهمیت افکار منفی مشخص می شود هر چقدر تفکر شما مثبت تر باشد ضمیر ناخودآگاه کمک بیشتری به شما کرده و بطرف موفقیت نزدیک می شوید و هر اندازه که تفکر شما منفی باشد به همان اندازه بطرف شکست پیش می روید.

به همین دلیل است افرادی که از ضعف حافظه می نالند اظهار می دارند:

نمیدانم چکار کنم. هر روز حافظه ام ضعیف تر می شود، بیشتر فراموش می کنم، حال و حوصله درس خواندن ندارم. هر مطلبی را که می خوانم بلافاصله فراموش می کنم چون می دانم در کنکور قبول نمی شوم و… واقعاً درست است. چرا که یک تفکر منفی نسبت به خودشان دارند و این تفکر منفی سبب می شود که ضمیر ناخودآگاه در همان جهت برنامه ریزی کرده و متاسفانه هر روز از میزان مؤفقیت آنها کاسته شود.

ضمیر ناخودآگاه

 

قدم اول موفقیت، ایمان به موفقیت است

اینکه واقعا خودتان بخواهید که موفق شوید. به مغز، تمرکز حواس و اصولا به خودتان اعتماد داشته باشید و خود را شایسته موفقیت بپندارید تا بتوانید گام های بعدی برای رسیدن به هدف را با اعتماد به نفس کامل و با دید مثبت بردارید.

ج – ضمیر ناخودآگاه قادر نیست بین افکار تخیلی با اعمال واقعی فرق بگذارد.

این یک موهبت بزرگی است که ضمیر ناخودآگاه نمی تواند بین فکر یک موضوع با واقعی بودن ان موضوع تمایز بگذارد.

فرضاً اگر تصور کنید که دانشجوی رشته مهندسی هستید و در عالم تخیل خود این دانشجو بودن را مشتاقانه ببینید و باور کنید، درحالیکه شما دانشجو نیستید و حتی هنوز امتحان کنکور نداده اید، ضمیر ناخودآگاه قادر نیست که این تخیل دانشجو بودن را از دانشجو بودن واقعی تشخیص دهد و در نتیجه برای دانشجو شدن شما برنامه ریزی کرده و در همان جهت به شما کمک می کند.

د – استفاده از قوه تخیل برای تحت تأثیر قرار دادن ضمیر ناخودآگاه.

همانطور که در بالا اشاره شد ضمیر ناخودآگاه در حالت خودآگاهی تحت تأثیر قرار می گیرد بعلاوه قادر به تبدیل افکار منفی به مثبت و برعکس نیست و اینکه قادر به تمایز بین افکار تخیلی با واقعیت نیست لذا می توان از قوه تخیل و تصور برای تحت تأثیر قرار دادن آن استفاده کرد.

بنابراین با استفاده از قوه تخیل، خودتان را به همان صورتیکه می خواهید باشید ببینید. مثلاً اگر می خواهید دانشجوی رشته مهندسی باشید در نتیجه از هم اکنون با استفاده از قوهٔ تخیل دائماً دانشجو بودن خود را در ضمیر ناخودآگاه القاء کنید.

اگر می خواهید تمرکز حواس بالایی داشته باشید خودتان را بصورتی مجسم کنید که دارید کتاب مشکلی را با تمرکز کامل می خوانید و…

ر – هدف را در ضمیر ناخودآگاه القاء کنید نه راه رسیدن به هدف را.

مهم القاء کردن درست و صحیح هدف در ضمیر ناخودآگاه است. اگر طرز القاء کردن شما صحیح و با دید مثبت باشد آنگاه ضمیر ناخودآگاه مطمئناً به شما در راه رسیدن به آن هدف کمک خواهد کرد. هدفتان می تواند قبولی در کنکور، بهبود تمرکز حواس، تقویت حافظه، درمان افسردگی و… باشد.

ز – قبل از رسیدن به هدف باید ضمیر ناخودآگاه را تحت تأثیر قرار داد نه موقع فرا رسیدن هدف.

مثلاً اگر برای کنکور درس می خوانید از هم اکنون باید رشتهٔ مورد علاقه را در ضمیر ناخودآگاه القاء کنید نه شب قبل از اعلام نتایج کنکور.

ضمیر ناخودآگاه

 

ه – اراده و پشتکار، بعد از القاء کردن در ضمیر ناخودآگاه

باید با پشتکار هر چه تمام تر برای رسیدن به هدف کار و تلاش کنید.فرضاً اگر برای کنکور مطالعه می کنید بعد از القاء در ضمیر ناخودآگاه باید با اراده قوی مطالعه کنید. فقط القاء کردن تنها بدون مطالعه تأثیری ندارد. ولی اگر عمل القاء و درست خواندن را با هم انجام دهید مطمئناً ضمیر ناخود اگاه تلاش های شما را به نتیجه می رساند.

ی – اهداف شما باید منطقی و دست یافتنی باشند.

مثلاً اگر هدف شما این باشد که رئیس جمهور یک کشور خارجی شوید این یک هدف غیر منطقی و هر چقدر هم در ضمیر ناخودآگاه القاء کنید تأثیری ندارد چرا که شرط اول رئيس جمهور شدن هر کشورى اين است که باید اصلیت فرد از همان کشور باشد.

ولی از آنجا که داشتن تمرکز حواس بالا، تقویت حافظه، قبول شدن در کنکور و امتحانات و داشتن زندگی بهتر اهدافی منطقی و قابل دست یافتن هستند و شما هم بحق شایسته آنها هستید، آری شما بحق شایسته آن هستید، لذا باید با استفاده از قوه تخیل آنها را در ضمیر نا خود آگاه القا کنید.

اگر دید مثبتی نسبت به اهداف خود داشته باشید و یا با یرنامه ریزی صحیح و با کار و تلاش اهداف خود را دنبال کنید قطعا موفق خواهید شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.