موفقیت

خوشبختی را باید خودتان انتخاب کنید

ویلیام جیمز پدر روانشناسی امریکا اظهار می دارد که بزرگترین اکتشافات قرن نوزدهم اختراعات و کشفیات دانش فیزیک نبود بلکه مهمترین کشف در زمینه نفسانیات صورت گرفت که بشر به این پدیده مهم یعنی قدرت شگرف ضمیر متاثر از ایمان دست یافت و به این مساله پی برد که هر انسانی دارای مخزن سرشاری از نیروی نامحدودی میباشد که بوسیله آن می تواند بر تمام مشکلات غلبه نماید.در این مطلب از مجله زیگیل ما را همراهی کنید تا برایتان از راه های خوشبختی بگوییم.

خوشبختی

رابطه خوشبختی با ضمیر درونی

سعادت واقعی و پایدار زمانی میسر است که بتوان بر ضعف درونی چیره گردید و آن روزی است که یقین قاطع در مورد نیروی ضمیر باطن پیدا نمود. یعنی نیرویی که قادر است تمام مسایل دشوار زندگی را حل نماید و جسم را از ابتلائات و ناخوشی ها مصون نگاه دارد و درمان نماید و بلند پروازانه ترین و گرامی ترین رویاهای آدمی را صورت حقیقت بپوشاند شاید خوشیهای زندگی را در تولد نوزادتان پنداشته اید و یا شاید در ازدواج با دختری زیبا و یا اخذ لیسانس و دکترا و یا کسب مقادیری پول و بالاخره رشته ای از این قبیل رویدادها اما هربار که باطناً به خود مراجعه کنید متوجه خواهید شد که این گونه سعادتها ارضاء نفسانی پایدار را در شما به وجود نیاورده اند بلکه احساسی زودگذرند.

چگونه احساس امید به افراد دست می دهد؟

خوشبختی

زمانی که زمام هستی خود را به عقل و درایت و نیروی ضمیر باطن میسپارید تا فرمان هدایت زندگی تان را به دست گیرد و از کوره راه ها به سر منزل مقصود رساند احساس خواهید کرد که لحظه به لحظه حیاتتان از خوشی و امید و شادکامی سرشار گشته است و حالت سازگاری و تعادلی بی سابقه در خویش خواهید یافت که همان موجب رضایت باطنیتان خواهد گردید. هنگامی که فروغ عشق و محبت و خیرخواهی را متوجه همنوعان و اطرافیان بر خویش میسازید بنایی رفیع و مستحکم از شادی و لذت برای تمام عمر خورد پیریزی می کنید.

به سمت خوشبختی بروید

خوشبختی

خوشبختی یک حالت روحی است. هر کس در انتخاب سعادت خویش مختار است و این کاری بس آسان مینماید. کسانی که در شاهراه های خوشبختی حیران و سرگردان باقی می مانند و نمیدانند از کدام سو بروند از سادگی و سهولت يافتن مفتاح این راز غافلند. مفاهیم والای زندگی ساده و حیات بخش و خلاق است که موجب رفاه و سعادت بشر میگردد. آنچه از خوبی و لطف و صفا سراغ دارید در خویش جای دهید تا بتوانید افکاری بر آن پایه بنا نمایید و از بدی و پلشتی برکنار بمانید. از هم اکنون به جستجوی خوشبختی و انتخاب آن بر آیید. نخستین سوالی که به ذهن هر کس میرسد این است که چگونه می توانم این کار را بکنم. با این روش ساده از هم اکنون شروع کنید و به خود بگویید همه چیز مطابق دلخواه من است. امروز برای من روز خوبی خواهد بود. تا به حال چنین روز خوشی نداشته ام. خداوند نظر لطف خود را از من دریغ نخواهد کرد. من جز به خوبی و خیر و صلاح نخواهم اندیشید و جز از سرچشمه محبت و عشق نخواهم نوشید. من امروز تمام کارهایم را با موفقیت به پایان خواهم رساند و تمام روز شاد و خندان خواهم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.