موفقیت

موفقیت و سه قدم مهم در رسیدن به آن

اصولاً باید مفهوم صحیحی از موفقیت به دست آوریم. موفقیت سپری کردن زندگی در شادی و آرامش و تندرستی است. برداشت های دیگر از قبیل خوشبختی و هماهنگی و کمال و امنیت خاطر و ایجاد تعادل در خود تماماً از (من) جای گرفته در اعماق وجود نشات میگیرند. در  این مطلب از مجله زیگیل برایتان سه گام مهم دستیابی به موفقیت را می گوییم.

موفقیت

سه گام به سوی موفقیت

نخستین گامی که باید دراین راه برداریم شناخت کامل هدفی است که میخواهیم بدان دست یابیم. به عبارت بهتر داشتن عشق به هر کاری که انجام می دهیم موجب موفقیت ما می گردد. مثالی می زنیم : دارا بودن پایان نامه دانشگاهی برای یک روانکاو  کافی نیست. او بایستی مرتباً در جریان آخرین پژوهش های مربوط به رشته تخصصی خود قرار بگیرد و از پیشرفتهای علوم در این زمینه آگاه شود و دمی از مطالعه مطالب علمی و مقالات و کتب روانشناسی دست نکشد. از پیشرفته ترین روش ها اطلاع حاصل کند تا بتواند دردها و آلام بیمارانش را تسکین دهد و در درمان ایشان بکوشد. پس روانپزشک و روانکاو موفق کسی است که نسبت به بیمارانش صمیمانه مهر بورزد.

 

گام اول را چگونه برداریم؟

موفقیت

شاید دراین هنگام کسی اعتراض کند و بگوید: من اصلاً نمیدانم قدم اول را از کجا بردارم و چطور شروع کنم؟ پاسخ این است: هوش و خرد بی پایان هر کس راه زندگی را نشان خواهد داد. این گفته را چندبار شمرده و به آرامی بیان کنید. هنگامی که آن را به صورت ایمان قلبی در آورید، عقل تان در برگزیدن راه درست رهنمونتان خواهد گشت و از چشمه فیاض خرد خواهید نوشید و مسائل و مشکلاتتان را حل خواهید کرد.

 

گام دوم چیست؟

گام دوم موفقیت، انتخاب یک رشته و بخصوص استاد و خبره شدن در آن است. مقصود این است که از این شاخه به آن شاخه نپرید. مثلاً اگر رشته شیمی را برگزیده اید در یکی از قلمروهای بیکران آن به تحقیق و مطالعه بپردازید و در همان زمینه فعالیت خود را ادامه دهید تا از کارآیی و شهرت بی بدیلی برخوردار گردید. تمام دقت و توجه خویش را حول کاری که برگزیده اید، متمرکز سازید تا نکته مجهولی برایتان باقی نماند و مالاً بتوانید منشا خدماتی برای همنوعان خویش گردید. هدف باید والا و بلند و انسانی باشد. در آن صورت خواهید توانست هم از زندگی شاد و مرفهی برخوردار گردید و هم به همنوع خدمت نمایید.

 

سومین گام در رسیدن به موفقیت

موفقیت

برداشتن قدم سوم از همه مهم تر است. شما باید اطمینان حاصل کنید کاری که می خواهید با موفقیت به انجام رسانید صرفاً در جهت امیال و خواست های شخصی شما قرار نداشته باشد و به عبارت دیگر فقط تمایلات خود خواهانه شما را ارضا نکند. در جهت اهداف انسانی قرار گرفتن و خود را خادم آن ساختن بایستی یکی از اصول موفقیت هر شخص به شمار آید. به عبارت بهتر اندیشه و افکار و آرمان شما می بایستی در خدمت مردم قرار گیرد و آنگاه بازتاب اعمال خود را شاهد و ناظر خواهید گشت که به هر دست داده اید با همان نیز باز پس خواهید گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.