پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

روحیه بیمار و تاثیر آن در بهبود بیماری ها

0

اغلب کسانی که به سبب بیماری خاصی تحت درمان قرار میگیرند ممکن است دچار برخی اشکالات در شیوه درمان و از نظر روحی گردند، زیرا افراد دارای محیط زندگی مختلف اند و در نتیجه دستورهای درمانی در هر کس به تناسب موقعیت و روحیه بیمار اثر خاصی میبخشد.با این حال چند دستور کلی و عمومی وجود دارد که با زندگی کلیه افراد قابل انطباق اند و اگر آنها را به کار بندند معالجه آسانتر و مطمئن تر انجام خواهد گرفت.در این مطلب از مجله زیگیل شما را با دستورالعمل بهبود روحیه بیمار آشنا می کنیم.

روحیه بیمار

مهم ترین موضوع در بهبود یافتن روحیه بیمار چیست؟

اولین موضوعی که شخص باید درباره درمان خود رعایت کند این است که باور کند سعی کافی برای حصول موفقیت در مورد او اعمال می شود. بعلاوه امیدوار باشد که سرانجام سلامت با تلاش و کوشش به دست خواهد آمد. می تواند همواره بشاش و امیدوار باشد. شادابی و خوشبینی سرمایه با ارزشی است که با آن در مبارزه با بیماری پیروز خواهید شد و سلامت خود را باز خواهد یافت. به خاطر داشته باشید که عامل روانی مهمترین وسیله ریشه کن کردن بیماری است، بنابراین روحیه خوب و قوی برای موفقیت در معالجه کمال ضرورت را دارد. فراموشی نکنید که افسردگی، ترس، اضطراب و نگرانی و نظایر آنها توانایی دستگاههای بدن بخصوص سلسله اعصاب را کاهش میدهند. لیکن اگر بعکس، امید و جرآت و عزم راسخ را جانشین آنها کنید آثار شوم آنها را بکلی محو کرده راه را برای رسیدن به مقصود هموار خواهید ساخت.

 

چه افکاری در روحیه بیمار اثرگذار است؟

روحیه بیمار

به جای افکاری نظیر «هیچ وقت خوب نخواهم شد»، «همه دستگاههای بدانم خراب است»، «همه جهان بر ضد من است» و نظایر آنها باید این اندیشه ها را در ذهن خود بپرورانید: «اکنون دارم خوب میشوم»، «میدانم دارم معالجه می شوم زیرا معالجاتی را که شروع کرده ام کمکم می کنند و سلامتم را به من باز میگرداند»، «گرفتاری و ناخوشی من نتیجه نادانی خودم بوده است و اکنون که به راه راست بازگشته ام با سعی و کوشش خود بیماری را از بین خواهم برد».

 

اضطراب و نگرانی چه اثری در روحیه بیمار دارد؟

به خاطر داشته باشید که اضطراب و نگرانی بیش از هر عامل دیگر فعالیت و ابتکار شخص را از بین میبرد، اصولا اضطراب و نگرانی نتیجه خلاء مغزی و کاهش قدرت کشش اعصاب است و هر قدر در به دست آوردن سلامت خود سعی کنید به همان اندازه راه برای ریشه کن کردن نگرانی هموار میگردد و هرچه سلامت پیشرفت کند و قدرت اعصاب افزایش یابد بیشتر رفع نگرانی خواهد شد. اینها مطالبی است که هر کسی باید آنها را در خود بیازماید

 

اثر تلقین در بهبود بیماری ها

روحیه بیمار

در کلیه مطالبی که تاکنون گفتیم، اهمیت عامل روانی در معالجه بیماریها تاکید و فواید تلقین به نفس تصریح شده است. کار مفیدی که افراد تحت درمان باید انجام دهند. این است که همه شب قبل از خواب خود را آنچه که باید باشند بدانند و با همین فکر به خواب روند. از این تلقین به نفس بسیار سود مناسب واقع می گردد.موضوع دیگری که باید به آن توجه کنند این است که تصمیم بگیرند با تمام موانعی که در میان است همه روزه صبح این جمله را چندبار تکرار کنند «اکنون درمان را مجددا شروع می کنم و این درمان برای من مفید خواهد بود و بزودی معالجه میشوم». و این تلقین به نفس روزانه اثر درمانی بسیاری، بیش از آنچه که تصور میرود، خواهد داشت.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.