پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تب روده چیست. علت و درمان آن به روش طبیعی

0

تب روده امروزه زیاد دیده می شود و در اصل عبارت است از تورم و التهاب بعضی غدد کوچک روده های کوچک و بزرگ. در نتیجه این التهاب علایم گوناگون زیادی دیده میشوند که مشخص کننده نوع بیماری اند. چنین تصور می کنند که تب روده معلول اثر میکروبی به نام باسیل ابرت است که به وسیله غذا یا آب وارد بدن انسان می شود.شما را در این مطلب از مجله زیگیل با تب روده آشنا می کنیم.

تب روده

علت بروز تب روده چیست؟

این میکروب نیست که باعث ایجاد چنین بیماری مهمی می شود تب روده در کسی می تواند بروز کند که به انباشتگی مواد سمی در بدن و مواد گندیدگی در روده ها دچار باشد زیرا میکروب فقط بر روی این گونه مواد و در چنین شرایطی می تواند شکوفا شود و رشد و تکثیر یابد و بیماری ایجاد کند در صورتی که بدون چنین زمینه ای بی ضرر خواهد بود. اگر روده کسی از چنین مواد بیماری زایی پر باشد (در نتیجه مسمومیت دایم به دنبال زندگی خلاف بهداشت) تب روده می تواند در آنجا نمو و تکثیر پیدا کند.

 

مواد غذایی که منجر به تب روده می شوند

اگر مقدار زیادی گوشت یا غذاهای گوشتی عادتاً خورده شود منجر به این بیماری می شود. زیرا این گونه غذاها در رودهها تجزیه شده می گندند و بدین ترتیب مقادیر زیادی مواد باکتریایی و سایر مواد سمی، بویژه در مناطق گرمسیری یا در فصل گرما، ایجاد می کنند (گندیدگی و تجزیه در گرما سریعتر انجام میگیرد) این موضوع علت شیوع بیشتر این بیماری را در کشوری مانند ایالات متحده امریکا، که گوشت و غذاهای گوشتی در فصل گرما زیادتر مصرف میکنند، نسبت به کشوری چون انگلستان که هوای آن خنکتر است بخوبی نشان می دهد.

 

علایم تب روده چیست؟

تب روده

گاهی ممکن است دو تا سه هفته طول بکشد تا بروز کند بنابراین در روزهای اول بیماری پزشکی اغلب از تشخیص آن عاجز می ماند. این بیماری با احساس خستگی، بی اشتهایی، سردرد شدید، (بخصوص در ناحیه پیشانی)، تهوع و اسهال فراوان شروع می شود. پشت و تمامی بدن و استخوانها به شدت درد میگیرند. اغلب اوقات خونریزی از بینی و لرزهای مکرر و به دنبال آن عرق بروز می کند. در این موارد است که این بیماری با مالاریا اشتباه می شود. چه روزهای ذی قیمتی که پزشکان به انتظار تشخیص بیماری تب روده از دست می دهند و چه زیان های غیرقابل جبرانی که از این راه متوجه بیمار می شود.

 

بهترین درمان برای تب روده چیست؟

تب روده

از نظر درمان طبیعی بین ذات الریه و تیفوئید هیچ گونه اختلافی نیست. موقعی که تب وجود دارد بیمار باید بلافاصله در غذا امساک کند تا بهبود یابد. بنابراین قبل از آنکه منتظر نتیجه تشخیص باشیم در مورد هرگونه تبی باید بلافاصله امساک را شروع کنیم. چنانچه این نوع درمان را به کار بندند دارای روده هایی کاملا پاک و عاری از مواد قابل گندیدن می شوند و اگر به تغذیه صحیح عادت کنند و زندگی سالمی را در پیش گیرند وضع مزاجی آنان بمراتب بهتر از زمان قبل از بیماری خواهد شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.