پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه ضمیر باطن و ساختار روحی ما شکل می گیرد

0

چه بسا ممکن است که ما قربانی تعلیم و تربیت غلط و باورهای نادرست درباره زندگی و کائنات شده باشیم ، لیکن می توان این اعتقادات منفی را به عادات مثبت و سازنده و معتدلانه و آرام تبدیل کرد.ضمیر باطن مقر و پایگاه عادات است و به همین علت هر عادت را می توان تغییر داد، هر چند که ترسها و اضطراب ها و خرافات و تابوهای ما از جوانی در مخیله ما نقش می بندند. ما در مجله اینترنتی زیگیل در مورد چگونه ضمیر باطن و ساختار روحی ما شکل می گیرد، بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

ضمیر باطن

در جریان مسافرت خود به هند، نپال و تایلند بارها به دانشجویانی برخوردم که به من می گفتند : اگر ما این زندگی را با پاکدامنی و اجابت سپری نکنیم، بیگمان در تناسخ بعدی ، به حیوانات پست و درنده ای چون ببر و شیر و سگ و غیره تبدیل خواهیم شد.

آنها با قاطعیت و اطمینان کامل توضیح می دادند که زندگی فعلیشان تداوم زندگی قبلشان بوده و آنچه را در آن کشته بودند، حال درو می کنند.

آنها واقعا” بر این باور بودند بخاطر گناهانی که در گذشته مرتکب شده اند، اینک از زندگی خوبی برخوردار نیستند.

در نظر آنها معصیت و گناه همان تقاصی بود که پس می دادند ولذا سر تسلیم به مصیبت های خود فرود می آوردند. هیچیک از این ادعاها با حقیقت وفق نمی دهد. گذشته انسان هر چه می خواهد باشد، با عشق و اراده ای که در ذات آدمی قرار دارد، تا پاک ترین گذشته ها را پاک و مطهر می سازد.

گناه و خطا قانون عملی و عکس العملی است و تلقینات خود شخص برای روح زمان و مکان مطرح نیست. هر کسی می تواند زندگی خود را به میل خویش تغییر دهد و عشق و امید و شادمانی را در آن جاری سازد و مثلا “عواقب و آثار خطاهای گذشته را از ضمیر باطن بزداید و پاک کند.

 

ضمیر باطن

هنگامی که ما ضمیر باطن خود را با احساسات منفی و سیاه و باورهای سراپا مغلوط آغشته می سازیم

 

زمانی که ضمیر باطن خود را بااحساسات منفی و سیاه می سازیم، طبیعی است که بایستی از نتایج و نشانه های آن در هراس و در رنج باشیم. البته همانطور که خاطرنشان کرده ایم تطهیر و پاکسازی آن بسیار ساده و با تلقین و دعا درمانی امکان پذیر است.

گناهان و اشتباهات و حتی تجاوزات و اهانت های آزاردهنده را می توان از پهنه ضمیر باطن زدود و تاراند و خود را از اثرات عواقب و کیفرهای آن که طبعا آثار منفی و مخربی بر ذهن و نفسانیات می گذرانند، رهانید.

 

ضمیر باطن

برای این کار می بایست از نیروی اراده خود یاری بجوییم و به آن عظمتی که در ضمیرمان نهفته بیندیشیم تا بتوانیم شخصیت خود را متحول سازیم . در این مورد کافی است روح خود را از حقایق ابدی اشباع سازیم تا از اعماق ضمیر باطن خود پندار قصاص و مجازات یا عکس العمل طبیعی را بزدائیم.

گناه واژه خوفناکی که به هر قیمتی باشد، باید از شر آن خلاص شد و یا اینکه تقاص آن را پس داد. ایده گناه بیشتر از شرق می آید، با این حال در تمام کتابهای مذهبی راه توبه را باز گذاشته اند تا بتوان حالت منفی گذشته  را از ضمیر خود بیرون راند. حالت روحی جدید همه چیز را متحول می سازد۰

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.