پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مالاریا چیست و چه علائم و عللی دارد؟

0

مالاریا بیماری تبداری است که در نواحی گرمسیری و نیمه گرم سیری بسیار شیوع دارد و محافل پزشکی چنین تصور می کنند که داروی ممانع و پیش گیری کننده مطمئن آن کینین است.این بیماری یک بیماری عفونی است که حتی می تواند کشنده نیز باشد. در این مطلب از مجله زیگیل شما را با بیماری مالاریا و علل آن آشنا می کنیم.

مالاریا

علت ایجاد بیماری مالاریا چیست؟

میکروب این بیماری به وسیله نیش نوعی پشه وارد بدن انسان می شود و چنین ادعا میکنند که کینین قدرت خراب کنندگی سم حاصله از این میکروب را داراست. برای کسانی که بیماریها را از نظر سطحی نگاه می کنند. این مطلب کاملا منطقی و کافی به نظر می رسد، لیکن به نظر کسانی که هرچیز را عمقی مینگرند و در جستجوی علت اصلی و اولی آن هستند این موضوع آنچنانکه تصور می شود چندان ساده نیست.

 

چه کسانی مستعد گرفتن مالاریا هستند؟

مالاریا

برای شروع مطلب باید بگوییم هر کس که خونش واقعاً پاک باشد مالاریا نمیگیرد، حتی اگر چندین مرتبه در معرض نیش پشه مالاریا واقع گردد و هر روز روزی چند بار پشه مالاریا او را بگزد. زیرا این بیماری نیز مانند سایر بیماریهای عفونی موقعی به سراغ کسی می آید که وضع و حالت جسمانی او در معرض مسمومیت قرار گرفته باشد. این موضوع کاملا صحیح است که پشه مالاریا میکروب را وارد بدن انسان می کند. لیکن تا موقعی که بدن در حالت مسمومیت نباشد میکروب نمی تواند در آنجا رشد و نمو کرده تکثیر حاصل کند و کمترین نشانه ای از مالاریا برجای گذارد.

 

درمان مالاریا بوسیله داروی کینین

مالاریا

به نظر پزشکان تنها کاری که در نواحی مالاریا خیز می توان انجام داد آن است که مردم همه روزه مقداری کینین بخورند تا از ابتلای به مالاریا محفوظ بمانند و اگر با وجود این بازهم مبتلا شدند مقدار آن را بیشتر و بیشتر کنند تا بیماری بکلی از بین برود. با آنکه کینین معالج قطعی و مطمئن و یا مانع ابتلای به این بیماری نیست و حتی اگر آن را معالجه کند باز هم بیماری عود میکند با این حال کوچکترین تاثیری در عقیده محافل پزشکی در مورد ارزش کینین حاصل نشده است. اگر مالاریا واقعاً به وسیله کینین می توانست معالجه شود پس چرا کسی که بدین طریق معالجه میشود ممکن است دوباره به حملات این بیماری دچار شود؟

نه فقط در نتیجه تجویز کینین سموم مالاریایی در دستگاههای بدن بیمار باقی می مانند بلکه مقادیر زیادی از کینین نیز در اعضای مختلف ته نشین می شود و به سبب همین داروست که اختلال گوش، چشم و سایر عوارض مربوط به معالجات دارویی در بیمار ایجاد می شود (کینین مخربترین اثر را بر ساختمان بدن و بخصوص بر چشم و گوش می گذارد و در بیشتر موارد موجب کری و کوری میگردد). کبد و طحال همواره در نتیجهٔ معالجات دارویی مالاریا بزرگ می شوند و علت آن است که بدن به کمک این دو عضو مهم بیشترین سعی خود را در مقابله با این دارو به عمل می آورد و در نتیجه هر دو عضو نامبرده دچار خرابی می شون

 

بهترین روش درمانی برای مالاریا چیست؟

مالاریا

حال اگر از راه درمان طبیعی به آن بنگریم بخوبی به حقیقت موضوع پی خواهیم برد. کینین یکی از کشنده ترین و مخرب ترین داروهاست و چون برای درمان این بیماری به کار می رود جریان تب را متوقف میسازد اما به بهای مسمومیت از آن، زیرا سم بیماری در خون بیمار برای ابد باقی میماند و به همین علت است که حملات بیماری بعداً سر می رسند. علم پزشکی نمی تواند این پدیده را توجیه کند در حالی که درمان طبیعی بآسانی و سادگی تمام آن را تفسیر می کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.