پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

درمان اختلالات عصبی به شیوه پزشکی و ضررهای آن

0

علم پزشکی به جای آنکه به درمان اختلالات عصبی بپردازد، با تجویز داروهای مقوی و محرک و مسکن آنها را بدتر می کند.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از ضرر های درمان اختلالات عصبی به شیوه پزشکی می گوییم.

 

درمان اختلالات عصبی به شیوه پزشکی

درمان اختلالات عصبی

تنها با تجدید حیات دستگاه عصبی و ترک کلیه آداب و عادات مضر و تغییر دادن طرز تفکر و راه زندگی است که می توان در درجه اول اختلالات را از بین برد و معالجه واقعی را امکان پذیر ساخت.برای این کار راه دیگری، بخصوص به وسیله مواد دارویی، وجود ندارد. علمای پزشکی دریافته اند که بعضی داروها بر روی دستگاههای عصبی از راههای مختلف اثر می کنند.

 

بدین معنی که بعضی از آنها اعصاب را تحریک و فعالیت آنها را تقویت می کنند (بدین جهت آنها را مقوی و محرک عصبی می نامند)،و بعضی دیگر اعصاب را تخدیر و فلج میسازند. (بدین سبب آنها را مسکن و آرام بخش یا دردکش می نامند). لیکن مصرف و استعمال هر یک از این داروها مستوجب سرزنش است؛زیرا اعصاب را موقتاً تحریک میکند و طبق قوانین طبیعت که پزشکان آن را نادیده می گیرند اعصاب پس از مدتی مجدداً به حال اولیه باز میگردند،و یا آنکه اعصاب را تخدیر و عمل آن را یا متوقف میسازد و برای همیشه مکانیسم عصبی شخص مورد معالجه را خراب معلول نگاه می دارد.

 

اثر مخرب داروهای پزشکی در درمان اختلالات عصبی

درمان اختلالات عصبی

داروهایی مانند ارسنیک و فسفر، که در اختلالات عصبی به عنوان محرک و مقوی به وسیله پزشکان تجویز می شوند و همچنین ترکیبات برومورها که به عنوان مسکن استعمال می گردند،تماماً عناصر شیمیایی خطرناکی هستند که وارد بدن انسان می شوند. و گرچه چنین به نظر میآید که موقتاً اعصاب را تسکین میدهند لیکن انتظاری که پزشک یا بیمار از لحاظ درمان واقعی دارد هیچگاه عملی نمی شود.در معایناتی که از عنبیه چشم این اشخاص به عمل میآید آثار زیانبخش داروهای فوق بر دستگاهها بخوبی دیده میشود.

خطرات مصرف آرسنیک

ارسنیک سم خطرناکی است که گرچه به مقدار بسیار کم در طب استعمال می شود لیکن به هیچ وجه آثار سمی آن از بین نمی رودو با تجویز مداوم بتدریج روی هم جمع شده آثار سوء خود را به طور کلی بر ساختمان بافتهای عصبی و خصوصاً روی نخاع برجای می گذارد.

خطرات مصرف فسفر

اگرچه فسفر یکی از عناصر لازم و اساسی بافتهای عصبی است لیکن باید این ماده به صورت آلی و از راه مواد غذایی وارد بدن گردد.فسفر آلی چیزی است که بدن به آن نیاز دارد ولی نه به صورت غیرآلی یا شیمیایی، فسفر آلی را فقط می توان در غذاهای تازه و سالم بخصوصی دانه های غلات مانند گندم و چاو دار که نان سیاه را با آن میپزند صد درصد یافت.نان سفید و فراوردههای آرد سفید متأسفانه فاقد فسفر آلی هستند. به جای آنکه پزشکان به بیماران خود دستور دهند فسفر آلی را از راه غذاها به دست آورند برای آنان فسفر شیمیایی آزمایشگاهی تجویز می کنند

 

خطرات مصرف برم

درمان اختلالات عصبی

همین موضوع درباره ترکیبات برم نیز صدق می کند. این مواد مخرب ترین عناصری هستند که بر روی مغز و بافتهای عصبی اثر بد می گذارند،در صورتی که علم پزشکی از آن غافل است و تصور می کند که چون اعصاب را موقتاً تخدیر میکنند ترکیبات مفیدی هستند.این که می گوییم ترکیبات برم مستقیماً برای سلامت انسان زیان دارد باید بدانیم که مقویها و محرکهای عصبی هم همین وضع را دارند(در اینجا بایستی یادآور شویم که اغلب بیماریهای عصبی روانی مانند آتاکسی لوکوموتور و فلج عمومی جنونی و غیره نیز در تیجه استعمال مستقیم جیوه، ارسنیک و داروهای نظیر آنها به منظور درمان بیماریهای آمیزشی ایجاد میشوند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.