پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تمرکز بر نکات مثبت همسر بعد از ازدواج

0

 قبل از ازدواج به راحتی می توانید بر نکات مثبت متمرکز شوید. اما به محض آنکه ازدواج کردید، دیگر همه چیز رنگ و بوی عاشقانه ندارد. احتمالا متوجه خواهید شد که شخصی که تا قبل از ازدواج به نظرتان فرد کاملی بود، پس از ازدواج عادات آزاردهنده ای دارد.ما در مجله اینترنتی زیگیل در مورد تمرکز بر نکات مثبت همسر بعد از ازدواج بیشتر توضیحح خواهیم داد.

 

توصیه می کنیم که همسرتان را از نگاه گوته ببینید.

 

نکات مثبت

 

یوهان ولفگانگ ون گوته ، شاعر و فیلسوف بزرگ آلمانی، توصیه های مفیدی می کند و می گوید: «اگر با فردی همانگونه که هست برخورد کنید، او به همان صورت باقی خواهد ماند. اگر با او به گونه ای برخورد کنید که باید باشد و میتوانست باشد، او تبدیل به آن فرد بهتر و بزرگ تر خواهد شد.»

 

شاید همسرتان در هر معرض خطر قرار دارد. احتمال دارد در حال یادگیری یک مهارت یا یک تغییر شغل باشد. چرا توانایی ها و علاقهٔ همسرمان به رشد و تغییر را تحت این اثر تایید نکنیم؟

 

روشهای تمرکز بر نکات مثبت

 

تمرکز بر توانایی های یکدیگر

 

هر کسی نقاط قوت و ضعفی دارد. نقاط قوت و ضعف تضمین کنندهٔ موفقیت یا شکست ما نیستند. فقط زمینه هایی هستند که ما زندگی مشترک خود را بر اساس آنها اجرا می کنیم. به هم اجازه دهیم تا نقاط قوت خود را به نمایش بگذاریم. ما حتی در زمینه هایی که ضعف داریم می توانیم از یکدیگر بیاموزیم.

 

نقاط مثبت و منفی خود را دنبال کنید

 

نکات مثبت

 

دکتر گاتمن در کتاب خود به نام چرا ازدواج ها موفق می شوند یا شکست می خورند، می نویسد: «اگر می خواهید ازدواج پایداری داشته باشید باید حداقل ۵ برابر مدتی که بر نکات منفی هم متمرکز می شوید، به نکات مثبت توجه کنید.»

 

توجه کنید که طی بیست و چهار ساعت اینده تعداد عبارات منفی و مثبت تان چقدر است. به یاد داشته باشید که نسبت ۵ به ۱ تنها برای حالت تعادل است. نسبت ۷ به ۱ نسبت سالمتری است.

وقتی منفی فکر می کنیم، به سادگی افکار منفی خود را بیان می نماییم. اما وقتی افکار مثبت و لطیفی داریم، اغلب آنها را در دل خود نگه می داریم.

برخی از پیشوایان مذهبی مردم را تشویق می کنند تا به جای نکات منفی به نکات مثبت فکر کنند «برادران، به آنچه درست است، به آنچه پاک است، به آنچه خالص است، به آنچه دوست داشتنی و به آنچه قابل تحسین است، فکر کنید».

 

آیا ما اغلب برعکس عمل نمی کنیم؟

 

به آنچه نادرست است، به آنچه اشتباه یا منفی است و به آنچه ضعیف است توجه نمی کنیم ؟ ما بر این نکات انگشت می گذاریم. افکار مثبت ارزش گسترش یافتن دارند، اما عادت به این کار نیازمند صرف وقت و پشتکار است. پس آماده باشید که ثبات قدم بیابید.

 

می توانید به همسرتان فکر کنید و فهرست خاص خود را تهیه کنید. آیا می توانید در مورد چیزی که دربارهٔ او صدق میکند فکر کنید؟ آیا او عشق و تعهد خود را نسبت به شما ابراز می کند؟ چگونه؟ یک ویژگی قابل احترام را در مورد او بیان کنید. شاید او در بازار کار و امور مالی استعداد خوبی دارد. بعد این مطلب را ادامه دهید و به این نکته توجه کنید که همسرتان تا چه حد صادق، خالص، دوست داشتنی و قابل تحسین است.

می توانید فهرست خود را بیرون بیاورید و بر ویژگی های مثبت طرف مقابل توجه کنید. آیا نامزدتان می داند تا چه حد او را دوست دارید و تحسینش می کنید؟

چرا سعی نمی کنید آن افکار مثبت را به تأییدات کلامی تبدیل کنید؟

 

نکات مثبت

 

دوست ما کارتر، فهرستی از سی و یک نکته که در مورد همسرش برایش قابل تحسین بود تهیه کرد. سپس هریک از آنها را جداگانه برید و تا کرد و در ظرفی گذاشت و به لیندزی (همسرش) داد و از او خواست که روزی یکی از آنها را بخواند.

زوج دیگری نیز چنین برگه های کوچکی تهیه کرده بودند و هر بار که برای پیاده روی دونفره، سفر و غیره همراه هم بودند، یکی از آنها را به یکدیگر می دادند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.