پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

استمنای مردان چه علتی دارد و ترک عادت آن چگونه است؟

0

استمنای مردان بین جوانان امروزی عمل رایجی است و معمولا از گفتگو درباره آن خودداری می شود. در صورتی که سکوت در این مورد به هیچ وجه جایز نیست زیرا این عمل بسیار خطرناک و مهک سلامت آینده افراد را در معرض مخاطره قرار میدهد.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از علل و درمان استمنای مردان می گوییم.

 

علل استمنای مردان چیست؟

 

استمنای مردان

 

اغلب نوجوانان عادتاً محرمانه به این کار دست میزنند در حالی که از عواقب وخیم آن بکلی بی اطلاع اند. جای تردید نیست که این سکوت و پرده پوشی بیشتر به زیانهای این عمل می افزاید.

 

سکوتی که معلول بی ارادگی افراد مسئول مانند پدر، مادر، معلم و غیره است که از بحث دربارهٔ آن بکلی خودداری می کنند.

 

شکی نیست که در شرایط زندگی کنونی تعداد زیادی از جوانان از یک زندگی جنسی عادی و سالم محروم اند. لیکن ارتکاب این عمل به هیچ وجه خالی از اشکال نیست.

 

از آنجا که بعضی افراد مسئول حتی اطبا این کار را دریچه اطمینانی برای فرونشاندن نیاز جنسی متوقف شده میدانند و به آن به صورت راه خروج از سردرگمی جنسی می نگرند، بدین جهت وضع روز بروز وخیمتر و شدیدتر میشود.

 

کسانی که چنین می اندیشند کمترین اطلاعی از آنچه سرانجام به سر افراد میآید ندارند گاهی سالیان چندی طول میکشد تا عوارض نامطلوب آن ظاهر گردد.

 

درمان استمنای مردان چگونه است؟

 

استمنای مردان

 

کسی که با عمل استمنا خود را به راه ورشکستگی جسمانی و روانی سوق داده است می تواند با اجرای طرحهای مربوط به درمان این بیماری مجدداً سلامت خود را بازیابد و حیات تازه ای پیدا کند.

 

بیمار باید این عادت را بکلی ترک کند چه در غیر این صورت نتیجه مطلوب عاید نخواهد شد.از لحاظ ترک عادت، اگر شخص مبتلا همواره به خاطر بسپارد که با این عمل سلامت خود را در آتیه از دست خواهد داد

 

و نیز متوجه این حقیقت شود که با ترک عادت تسلط خود را بر نفس خویش ثابت میکند، بنابراین بهتر است با خود بگوید من می توانم به این عادت که زندگی مرا به مخاطره انداخته و نیروی حیاتی مرا از بین می برد غلبه کنم.

 

من اراده دارم و تصمیم میگیرم. در استمنای مردان بیشتر دستگاه عصبی دچار ناراحتی می شود، بنابراین هر قدر شخص مبتلا بتواند آرامش و راحتی فکری داشته باشد و از هوای آزاد و نور آفتاب استفاده کند بهتر می تواند نتیجه بگیرد.

 

گذشته از آن نباید موضوع را مهم و خطرناک تلقی کند و خود را مقصر و متهم بداند و از آنچه اتفاق افتاده شکایت داشته باشد.

 

این عادت معمولا در نتیجه نادانی و بی اطلاعی صورت می گیرد و مسئله اخلاقی در کار نیست. شخص مبتلا باید بداند آنچه گذشته گذشته و آنچه باید بفکرش باشد آینده است که باید برای آن نقشه بکشد.

 

اگر بتواند تهمت خود را رد کند آن وقت است که می تواند آنچه را که از دست داده است دوباره به دست آورد.

 

تذکر خاص در ترک استمنای مردان

 

استمنای مردان

 

مبتلایان به استمنای مردان باید از مطالعه نوشته ها و مجلات ناسالم و محرک خودداری کنند و هر چه ممکن است فکر خود را پاک و منزه نگاه دارند.

 

و یکی از راههایی که شخصی را از تفکر درباره مسائل نامطلوب باز می دارد اشتغال به کارهای دستی سخت مانند باغبانی، اره کشی و غیره است.

 

این گونه کارها دو فایده دارند یعنی علاوه بر آنکه فکر شخص مبتلا را مشغول میسازند باعث تقویت جسمانی او نیز خواهند شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.