سلامت

بارداری و زایمان و علت سخت تر شدن آن در جامعه امروزی

گرچه بارداری و زایمان به طور کلی به عنوان بیماری شناخته نمی شوند، با این حال بسیاری از زنان امروزی در دوره بارداری و زایمان ناراحتی هایی پیدا می کنند که لازم است در این مطلب از مجله زیگیل مختصری در این باره گفتگو کنیم.

 

بارداری و زایمان و ناراحتی های آن

 

بارداری و زایمان

 

اصولا بارداری و زایمان باید عادی و طبیعی باشد زیرا عملی است کاملا طبیعی که بدون درد و ناراحتی زیاد انجام می شود و این کار از هزاران سال قبل، از زمانی که بشر زندگی ابتدایی داشته، تاکنون صورت میگیرد.

 

لیکن هرقدر انسان متمدن تر می شود زایمان را بیش از پیش خطرناک و مهم جلوه می دهد و بالاخره به عوارض کم و پیش خطیری دچار میگردد.

 

این فقط نتیجه سبک زندگی و طرز تغذیه جدید زنان متمدن امروزی است. بخصوص رژیم غذایی هرچه بیشتر دارای فراورده های آرد سفید، قند و شکر سفید، غلات تصفیه شده، گوشت زیاد و غذاهای گوشتی و غیره هنگام بارداری باشد،

 

جنین در رحم مادر بزرگتر می شود و زاییدن آن مشکلتر میگردد.

 

چرا بارداری و زایمان در این برهه از زمان دشوارتر شده؟

 

بارداری و زایمان

 

مسئله ضعف عضلات داخلی زن امروزی (به سبب نداشتن تمرین بدنی و زندگی خلاف بهداشت و پوشیدن لباسهای تنگ) نیز به این مشکل اضافه شود زایمان دشوارتر خواهد شد.

 

معمولا چنین تصور می کنند که هر قدر نوزاد هنگام تولد بزرگتر باشد سالمتر است در حالی که این تصور نادرست است.

 

معاینه و آزمایش نوزادان زنان بدوی یا حیوانات وحشی نشان داده است که کودک طبیعی دارای پوست و استخوان بیشتر و گوشت کمتری است.

 

باید چنین هم باشد زیرا بدین طریق به دنیا آمدن نوزاد براحتی و بدون هیچ گونه اشکالی برای مادر صورت میگیرد. از طرف دیگر هرچه وزن نوزاد از حد معینی بیشتر باشد، به سبب زیاد شدن حجم جنین،

 

احتقان و انقباضهای در دنباله در رحم ایجاد میگردد و زایمان برای مادر مشکلتر می شود. وزن نوزاد به هنگام تولد باید در حدود سه کیلوگرم باشد، لیکن اغلب کودکانی به وزن چهار تا چهار و نیم کیلوگرم به دنیا می آیند

 

و حتی پدران و مادرانشان از این وضع احساس رضایت و شادی و افتخار می کنند. حال، خوب تصور کنید که مادر در موقع زایمان چه حال بد و وحشتناکی داشته تا توانسته است چنین جنین بزرگی را بزاید.

 

آیا نوزاد با وزن بیشتر سالم تر است؟

 

بارداری و زایمان

 

بدن چنین نوزادانی از چربی زیاد غیر لازمی پوشیده شده و بافتهای آنها آبکی است و اینها در واقع چیزی بجز مواد زاید و مضر برای سلامت کودک نیستند.

 

معمولا این گونه نوزادان در چند هفته اول در حدود یافت تا یک کیلو و نیم از وزنشان کم می شود و این خود نشان میدهد که این اضافه وزن مربوط به گوشت محکم بدن نوزاد نبوده است؛

 

بلکه برخلاف تصور والدینشان، مربوط به بافت ناسالمی بوده که در تیجه تغذیه نادرست و مسمومیت عمومی مادر به هنگام بارداری تشکیل شده است.

 

اینک مجدداً تکرار می کنیم برای آنکه نوزاد بخوبی به دنیا بیاید بایستی عضلات رحم و لگن خاصره مادر به طور کلی در وضع خوبی باشند و این وضع حاصل نمی شود مگر آنکه زن باردار هر روز مدتی پیاده روی کند،

 

کاری که پزشکان هرگز آن را توصیه نمی کنند. پزشکان می گویند در دوره بارداری هروقت میل دارید غذا بخورید و هرچه ممکن است کمتر کار کنید.بنابراین جای شگفتی نیست که زن امروزی از زایمان وحشت داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.