پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تفاوت بين زن و مرد از نظر شخصیت و مذهب و تاثیر آن در ازدواج

0

در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره تفاوت بين زن و مرد صحبت می کنیم.

 

به نظر شما افرادی که دارای زمینه فرهنگی و اجتماعی مختلفی هستند و تفاوت بين زن و مرد وجود دارد  نباید با هم ازدواج کنند؟

 

خیر، در اینجا باز مسئله مربوط به بلوغ طرفین و تطبیق شخصیت انها می باشد. چنان چه زن و شوهر عقاید یکدیگر را قبول کرده و در عین حال احترام بگذارند بدون اینکه سعی کنند یکدیگر را مجاب کرده و یا تسلیم نمایند، آنوقت می توانند با یکدیگر سازش کنند.

 

من خیلی از افراد را مشاهده کرده ام که با زمینه های مختلف، وضع اجتماعی، جنبه های سیاسی و بالاخره سطح تعلیم و تربیت مختلف ازدواج کرده و با نهایت خوشی و سعادت به زندگی خود ادامه داده اند.

تفاوت بين زن و مرد در عقاید مذهبی

تفاوت بين زن و مرد

اگر تفاوت بين زن و مرد دارای عقاید مذهبی متفاوت باشند آیا میتوانند در زناشوئی سعادتمند باشند؟

 

شانس موفقیت در اینجا بستگی تام به این دارد که طرفین موضوع را به طور کامل و از روی ایده واقعی بررسی کنند. چنانچه فقط به علت عشق ظاهری و نیروی جاذبه آنی ازدواج کرده و به ازدواج مابین خطرات احتمالی توجه نکنند ممکن است در آینده   با اشکالاتی رو به رو شوند.

 

در اینجا مسئله مهم تر از همه عقایدی است که نسبت به اصول کلیسای خود ابراز می دارند. اگر زن و شوهری تحری حقیقت نموده و صبور و بردبار باشند و از طرفی اصول عقاید مذهبی خود را بر یکدیگر تحمیل نکنند ممکن است بتوانند با یکدیگر بخوبی و خوشی زندگی کنند.

 

ولی چنانچه یکی از آنها در عقاید خود متعصب باشد تحصیل تطابق و توافق مشکل خواهد بود.

تفاوت بين زن و مرد

در حقیقت کشمکش های مربوط به اصول مذهبی ممکن است کم اهمیت تر از عدم موفقیت در مورد مسائلی باشد که در زندگی یومیه از اختلاف مذهب نتیجه می شود.

 

مسائلی مانند حضور در کلیسا، رویه ای که اطفال باید طبق آن پرورش یابند، نحوه تربیت آنها و استعمال وسائل جلوگیری از آبستنی ممکن است منبع بزرگی برای تحریکات و اختلافات دائمی باشند.

 

ممکن است طرفین یکدیگر را از نظر مذهبی کاملا آزاد ساخته. اما بعداً در اثر فشار زناشوئی این تعصبات مجددا  ظاهر شده و به طریق نامطلوبی هویدا می گردد.

 

بنابراین افرادی که دارای تعصبات شدید و بی مورد نسبت به افراد غیر از مذهب خود هستند باید با ایده حقیقی قبل از اقدام به ازدواج احساسات خود را بسنجند

 

چنانچه مرد و زنی با مذاهب مختلف به قبل از ازدواج موانعی را که با آن ممکن است مواجه شوند در یابند و آنقدر نرم و بردبار باشند که بتوانند از هر نقطه نظر تطبیق حاصل کنند .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.