پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تفاوت شخصیتی زن و مرد آیا مشکلی در ازدواج بوجود می اورد؟

0

در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره تفاوت شخصیتی زن و مرد  صحبت می کنیم.

 

فرض کنید مرد و زن دارای شخصیت طبیعی و یا کامل هستند ولی از لحاظ زمینه، تعلیم و تربیت یا علائق و بهتر بگوئیم از لحاظ روحیه با هم اختلاف دارند و در کل تفاوت شخصیتی زن و مرد وجود داشته باشد .

آیا تفاوت شخصیتی زن و مرد برای سعادت ازدواج مانعی نخواهد بود؟

تفاوت شخصیتی زن و مرد

 

تفاوت شخصیتی زن و مرد  عامل ثانی و مهم منازعات زناشوئی هستند.

 

زن و شوهر ممکن است کاملا ثابت و موزون باشند ولی چنانچه از لحاظ زمینه تربیتی و فرهنگی، نظریات و علائق، میزان اجتماعی و ارزش اخلاقی و بالاخره در نحوه زندگی اختلافی داشته باشند با منازعات زیادی روبرو شده و باشکال می توانند هم آهنگی و تطبیق بوجود آورند.

 

اینگونه افراد از لحاظ تربیتی ناسازگار هستند. این موضوع را با شرح حالی که مربوط به جون و ماری است و من مدتی قبل انها را ملاقات کردم برای شما تشریح می کنم.

 

جون و ماری برای مشورت درباره منازعات و کشمکش های دائمی خود داخل شدند. جون ۲۹ ساله و ماری ۲۵ ساله بود و ۹ ماه بود که ازدواج کرده بودند

 

جون از یک فامیل بزرگ ایتالیائی بود که کاملا به طرز زندگی ایتالیائی پرورش یافته بود و در خانواده آنها هفت طفل موجود بود که همگی تحت نفوذ پدرشان بودند.

 

خیلی کم آزادی داشتند بخصوص خواهر ها که تحت دیسیپلین کامل بوده و به نادرست به آنها اجازه خروج و یا ملاقات با کسی داده نمی شد مگر اینکه تحت نظر کامل باشند.

 

ماری کانادائی و در خانواده ای پرورش یافته بود که آزادی مطلق و تساوی و همکاری بین پدر و مادر حکم فرما بوده و از طرف دیگر اطفال هم کاملاً آزاد بوده اند.

 

ماری دارای اراده مستقلی بود و درباره افکار و امیال خود مانند یک زن کامل و بالغ رفتار می نمود.

تفاوت شخصیتی زن و مرد

جون و ماری در یک شب نشینی یکدیگر را ملاقات کرده عاشق شدند و پس از ۹ ماه عروسی کردند. . بلافاصله پس از ازدواج اختلافات مربوط به زمینه تربیتی و نحوه زندگی آنها آشکار گردید و باعث نزاع و کشمکش های متوالی شد.

 

جون بسیار حسود و خودخواه بود. میل داشت موقعیکه سرکار میرود ماری در منزل بماند. حتی اگر ماری با رفقای دختر خود هم بخارج می رفت او بدش می آمد.

 

فکر می کرد شوهر آقای منزل است و او باید در مقابل امیال او تسلیم شود. به هیچ وجه میل نداشت ماری برای جلوگیری از آبستنی وسائلی بکار برد بلکه می خواست ماری ماه های اول پس از ازدواج آبستن شود.

 

ماری نیز در مقابل اعمال نفوذ او مقاومت میکرد . میل داشت مطابق میل خود رفتار کرده و زندگی مستقلی داشته باشد.

 

در ملاقات با رفقای خود آزاد باشد و با آنها در موقع لزوم بیرون برود. میل داشت لااقل یکسال پس از ازدواج آبستن شود.

 

خلاصه این تفاوت افکار باعث شده بود که روز بروز دامنه اختلافات و منازعات انها شدیدتر شود. .پس از آنکه آنها در علل منازعات خود یعنی تفاوت شدید تربیت خانوادگی انتظار و احتیاجات خود تفکر کردند پی بردند ارزش واقعی زندگی از نظرشان پنهان شده .

 

و باید در مقابل یکدیگر صبوری به خرج دهند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.