پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مشکلات پریودی در زنان و انواع آن

0

قطع عادت ماهانه و خونریزی مفرط قاعدگی از مشکلات پریودی در زنان است.بند آمدن موقت یا حتی قطع کامل قاعدگی در زن جوانی که از هر جهت سالم باشد گاهی می تواند علامت خوبی تلقی شود و حاکی از بالا بودن سطح تندرستی او باشد.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از انواع مشکلات پریودی در زنان می گوییم.

 

علت قطع عادت ماهانه و مشکلات پریودی

 

مشکلات پریودی

 

واضح است که اگر مشکلات پریود در زنان با خرابی و اختلال دستگاه جنسی همراه باشد وضع جدی خواهد بود. در این گونه موارد قطع عادت ماهانه نشانه ناتوانی و بیماری تمامی دستگاه جنسی است.

 

عللی که موجب بروز این عارضه میگردد عبارتند از

 

کم خونی ، اضطراب و نگرانی غم و اندوه، ترس و وحشت و سایر آشفتگی های روانی، تغییر شکل رحم، تغییر مکان رحم و ضعف بخصوص بعد از ابتلای به بیماری های خطیر.

 

درمان :

 

نخست باید بیماری اصلی را که موجب قطع عادت ماهانه شده است تشخیص داد و به معالجه آن پرداخت (اگر بر اثر تغییر شکل رحم باشد باید معالجه به وسیله متخصص درمان طبیعی انجام گیرد).

 

چنانچه علت مشخصی برای قطع عادت ماهانه پیدا نشود یا آنکه این عارضه به سبب ضعف عمومی بدن ایجاد گردد و یا عوامل روانی موجب آن باشد در این صورت یک دوره معالجه تقویتی که درباره «ترشح زنانه» لازم میآید.

 

چنانچه آشفتگی روانی شدیدی مانند نگرانی دایمی، اندوه فراوان و غیره را موجب این عارضه بدانیم، ایجاد محیط آرام همراه با استراحت بیمار در درجه اول اهمیت قرار خواهد گرفت

 

و تغییر کامل وضع زندگی نیز کمک مؤثری در این گونه مواقع می کند. کلیه خستگی های فکری و تحریک روانی، مطالعه و تحصیل وغیره را باید برای مدتی کنار بگذارند.

 

خونریزی مفرط از مشکلات پریودی 

 

مشکلات پریودی

 

لازم است به خاطر داشته باشیم آنچه برای شخص خونریزی مفرط محسوب می شود ممکن است برای دیگری زیاد نباشد لیکن به طور کلی می توانیم بگوییم که اگر این خونریزی باعث ضعف بیمار شده و او را از فعالیت بازدارد می توان آن را غیرعادی شمرد.

 

علت خونریزی مفرط

 

مسمومیت بدن ریشه این اختلال را تشکیل می دهد و آن عبارت است از سوء تغذیه همیشگی، زندگی خلاف بهداشت درمانهای بازدارنده قبلی و غیره ۰

 

خونریزی مفرط قاعدگی از اختلالاتی است که تعداد زیادی از مبتلایان به آن تحت درمان پزشکی واقع شده و می شوند و به جای آنکه بهبود بیشتری پیدا کنند همواره آسیب بیشتری بر آنها وارد میآید

 

وقتی مسلم شد که خونریزی مفرط قاعدگی قسمتی از تلاش بدن برای رهایی از مسمومیت مفرط ناشی از مواد زاید جمع شده در بدن است، آشکار خواهد شد که درمان بازدارنده موجب وارد آمدن زیان های بیشتری بردستگاه ها در آینده میگردد و بیماریهای گوناگون خطیری را ایجاد می کند.

 

درمان خونریزی مفرط

 

مشکلات پریودی

 

درمان خونریزی مفرط قاعدگی باید بر پاکسازی تمامی دستگاهها از مواد سمی و زاید پایه گذاری شود تا بدین طریق از علل اصلی خونریزی از بین بروند.

 

فقط از این طریق است که واقعاً می توان مشکلات پریودی زنان را از میان برداشت و سلامت کامل بیمار را تامین کرد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.