روانشناسیزناشوییگوناگون

آیا خود ارضایي مضر است و آیا قدرت جنسی را تضعیف میکند؟

آیا خود ارضایي مضر است؟ آیا قدرت جنسی را ضعیف می کند؟در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره خود ارضایي صحبت می کنیم.

 

تا چند سال پیش تمام بیماری های جنسی و روحی از جوش های صورت گرفته تا دیوانگی را به خود ارضایي نسبت می دادند.

 

امروزه ما به این نکته پی برده ایم که درباره خطرات خود ارضایي فوق العاده مبالغه وکزاف گوئی شده و استناد به ضرر و زیان جسمی بکنیم.

 

تمام اثرات سوئی که از خود ارضایي ناشی می شود نتیجه احساس وحشت، ترس و تقصیر و محکومیت نفس می باشد که همراه آن است.

 

ترس از عواقب استمناء یکی از شایع ترین ناراحتی های جسمی است که مسئله بسیار مهمی می باشد.افراد استمناء را عملی مذموم و غیر طبیعی می دانند معهذا هیچ گونه تغییری در شدت ارتکاب به آن مشاهده نشده است.

خود ارضایي

تنها چیزی که بوجود می آورد حس پشیمانی و توبیخ نفس است که شخص مرتکب را هر آن متفکر و مترصد عواقب وخیم روحی و جسمی می سازد.

 

بالنتیجه تمام جوانانی که به این عمل مبادرت می ورزند همواره دچار کشمکش های روحی و اضطراب بوده و تعدیل جنسی اجتماعی آنها بهم می خورد.

 

اینک قسمتی از نامه جوانی را که چند سال پیش برای من فرستاده برای شما نقل می کنم:

 

((پی برده ام به اینکه استمناء شیطانی است که زندگی مرا بر باد داده، ارزش فکری مرا دگرگون ساخته و ارتکاب به آن در قبال جامعه عبارتست از پریشانی جاودانی. انهدام قدرت و توانائی، ملامت جسم و بالاخره امید و علاقه به زندگی در من بدرجه ای رسیده که چاره ای جز خودکشی، عزلت و یا ملجای مانند اینها ندارم».

 

این نامه از فردی است که مدت ها به استمناء مبتلا بوده است. در معاینات طبی هیچگونه عیب عمومی و تناسلی مشهود نگردید.

 

بنیه و هوش این جوان بسیار عالی بود. بعداً معلوم شد که شکایت او نتیجه ضرر جسمی حاصله از استمناء نبوده بلکه ناشی از ترسی بود که او را احاطه کرده بود این آقا اکنون ازدواج کرده و پدر دو فرزند می باشد.

آیا عقیمی خانم ها نتیجه خود ارضایي است ؟

خود ارضایي

خانمی که دو سال بود ازدواج کرده و آبستن شده بود نزد من آمد و عقیمی خود را نتیجه استمناء دوران بلوغ می دانست و مطمئن بود که برای همیشه عقیم خواهد ماند.

 

بدون شک هیچ رابطه ای بین عقیمی و استمناء موجود نمی باشد در خانم مزبور کجی رحم اصلاح شد و آبستنی به وقوع پیوست معهذا سال ها ترس و بیم او را فراگرفته بود و شدیداً رفتار اجتماعی و عکس العمل جنسی او را متأثر ساخته بود.

 

بعداً به من اینطور اظهار کرد: «آقای دکتر نمی دانید بعداً که فهمیدم بعلت عملیات دوران جوانی شخص محکومی نیستم چه بار گرانی از دوشم برداشته شد».

 

بنابراین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.