پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

ازدواج آیا می تواند شخصیت افراد را تغییر دهد ؟

0

ازدواج شخصیت افراد را تغییر نمی دهد؟ در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره ازدواج و تغییر شخصیت افراد بعد از آن صحبت می کنیم.

 

در اثر ازدواج روابط جدیدی به وجود می آید که خود در رفتار و سلوک زن و شوهر مؤثر می باشد و بعضی افراد در آب و هوای گرم و مطمئن و محرک حاصله از روابط زناشوئی نشو و نما می نمایند ولی اصولا مرد یا زن همان شخصیت استوار و محکم خود را در زناشوئی هم داشته و به همان طریقی رفتار می کنند که قبل از ازدواج هم داشته اند.

 

مطالعات مختلف نشان داده افرادی که همیشه دوست و صمیمی بوده اند و در روابط اجتماعی خود صبور و معین بوده اند پس از ازدواج زن و یاشوهر خوبی خواهند بود.

 

زیرا همین مشخصات را در خانه و روابط زناشویی هم خواهند داشت.

 

بنا بر این مردی که تصور می کند زن خود را کاملا باب میل خود بار می آورد و یا زنی که تصور میکند مرد را مطابق خواسته های خود تغییر داده و عوض می کند با نا امیدی و حرمان شدیدی مواجه خواهد شد.

ازدواج

درباره شخصیت و ازدواج قسمتی از اظهارات Terman را که در عوامل روحی مؤثر در سعادت زناشوئی بیان کرده برای شما ذکر می نمایم.

 

«طبیعتاً و یا در اثر عدم تربیت و پرورش افرادی چنان فاقد خصائص لازمه جهت تطابق و سازگاری هستند که به چوجه نخواهند توانست در زناشوئی سعادتمند باشند.

 

عده ای وجود دارند که فقط در تحت شرائط و مقتضیات مساعدی قادر به پذیرفتن آن هستند و بالاخره عده ای هم وجود دارند که تمایلات و چشم داشت آنها نسبت به زندگی طوری است که تحت بد ترین شرائط هم دچار ناراحتی و دغدغه خاطر خواهند شد)).

 

بنابراین شخصیت زن و شوهر، تمایلات و بلوغ روحی آنها در ایجاد سعادت زناشوئی اهمیت شایانی دارد.

شرایط ازدواج افراد به چه چیز هایی بستگی دارد؟

ازدواج

وضع ازدواج در درجه اول همان طوری خواهد بود که خود ما هستیم و در درجه ثانی طوری خواهد بود که همسر ما می باشد.

 

پس افراد نباید این تصور را داشته باشند که می توانند همسر خود را چه مرد چه زن بعد از ازدواج تغییر دهند.پس زوجین باید قبل از ازدواج شناخت کامل از هم داشته باشند و همچنین اماده زندگی با طرف مقابل خود باشند.

 

همچنین یکی از عوامل مهم آن است که زوجین به بلوغ فکری و روحی کامل رسیده باشند و آماده پذیزش زندگی مشترک.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.