پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

سنگ کلیه چیست و چگونه ایجاد می شود؟

0

سنگ کلیه عارضه دردناکی است و موقعی که سنگی در مسیر خود از کلیه به سمت مثانه در لولهٔ حالب به حرکت میاید درد بسیار شدیدتر می شود.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل برایتان از دلایل ایجاد سنگ کلیه می گوییم.

 

علت ایجاد سنگ کلیه چیست؟

 

سنگ کلیه

 

ممکن است سنگی مستقلا در مثانه ایجاد شود یا آنکه از کلیه به آنجا منتقل گردد. علت ایجاد سنگ کلیه یا سنگ مثانه منشاء غذایی دارد.

 

سنگ ها از جمع شدن مواد زاید و سمی به گرد هستهٔ کوچکی تشکیل میشود و هرچه زمان پیش رود سمی که از راه خون برای دفع به کلیه ها وارد می شود اطراف هسته را گرفته و سنگ بتدریج بزرگتر میشود.

 

بنابراین بی حاصل بودن عمل جراحی به منظور دفع این عارضه بخوبی آشکار میگردد. عمل جراحی، سنگ یا سنگهای موجود را از کلیه بر می دارد لیکن از ایجاد بعدی آنها نمی تواند جلوگیری کند زیرا علت ضمنی آن را ازپین نبرده اند.

 

به همین جهت اغلب کسانی که برای خارج کردن سنگ کلیه یا سنگ مثانه تحت عمل جراحی قرار میگیرند مجدداً دچار همان ضایعه می شوند.

 

این سنگ ها از بلورهای فسفات یا اکزالات کلسیم حاصل از رسوب ادرار تشکیل شده اند. وجود این مواد در سنگ بخوبی نشان میدهد که خون بکلی آلوده به مواد سمی و زاید است.

 

سنگ کلیه در چه افرادی بوجود میاید؟

 

سنگ کلیه

 

سنگ کلیه یا سنی مثانه در هر کس ایجاد نمی شود و چنین به نظر می رسد که بعضی افراد استعداد بیشتری برای تشکیل سنگ دارند که وراثت نیز در آن نقش مؤثری ایفا می کند.

 

به هرحال چنانچه از وجود ارتباط بین سوء تغذیه و بیماری مزبور اطلاع داشته باشیم، علت ایجاد آن چندان اسرار آمیز نخواهد بود

 

درمان سنگ کلیه

 

به طوری که قبلا بیان شد، عمل جراحی برای برداشتن سنگ کلیه یا سنگ مثانه هیچگاه به مفهوم حقیقی نمی تواند درمان قطعی تلقی شود زیرا از بازگشت بیماری در مراحل بعدی به هیچ وجه نمی تواند جلوگیری کند.

 

تنها راه واقعی، درمان مزاجی و يك دوره پاکسازی بدن است که در آن امساک در غذا و محدودیت غذایی مهمترین نقش را دارند.

 

در موارد بسیاری سنگ کلیه را به وسیله درمان طبیعی معالجه کرده اند. به بیمار توصیه می شود در صورت امکان به موسسه درمانی مراجعه کند و از متخصص درمان طبیعی کمک بگیرد.

 

امساک نسبتاً درازمدت در بعضی موارد لازم میگردد. بدین سبب است که اقامت در چنین مؤسسه ای مفیدتر واقع خواهد شد.

 

سنگ کلیه

 

توسل به درمان طبیعی، برعکس عمل جراحی، علاوه بر بهبود بیماری باعث تقویت بنیه و افزایش قدرت جسمانی بیمار میگردد و دستگاههای مختلف به طور قابل ملاحظه ای تقویت می شود

 

البته نمی توان انکار کرد که در موارد پیشرفته که سنگ بسیار بزرگ شده باشد به سبب اشکال در شکستن آن و خارج کردنشی از راه طبیعی، عمل جراحی ممکن است لزوم پیدا کند،

 

لیکن همواره در درجه اول باید سعی شود که این کار به طریق طبیعی انجام گردد. در هر مورد باید رژیم غذایی طبق اصول طبیعی را پس از عمل جراحی به مورد اجرا گذارند و بدین طریق از ایجاد سنگهای بعدی جلوگیری به عمل آورند.

 

کسانی که نتوانند از موسسه درمانی یا متخصص درمان طبیعی استفاده کنند باید دستورهای مربوط به معالجه سنگ کیسه صفرا را به کار بندند. اگر درمان به وسیله اعمال یدی با سایر تدابیر درمانی توام شود بسیار مفیدتر مخواهد بود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.