پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

ورم حاد کلیه ها چیست و روش درمان طبیعی برای آن

0

ورم کلیه یکی از بیماریهای خطیری است که گاهی به صورت حاد ظاهر می شود.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از  ورم حاد کلیه ها و روش درمان طبیعی آن می گوییم.

 

عوامل ایجاد ورم حاد کلیه چیست؟

 

ورم حاد کلیه

 

عوامل گوناگون آن از قبیل بد غذایی، افراط در نوشیدن مشروبات الکلی، درمانهای بازدارندهٔ بیماریهای قبلی، خوردن داروهای مسکن، درد معده و سوء هضم و نظایر آنها و نیز مصرف زیاد اسپیرین و سایر دردکش ها می باشد.

 

بر اثر یک یا چند عامل از عوامل فوق بیماری حاد یا مزمن کلیه ایجاد می شود. برای اثبات وجود ارتباط نزدیک بین داروهای بازدارنده و ورم کلیه،

 

کافی است که وجود ارتباط مستقیم داروهای بازدارندهٔ بعضی تبها و بیماریهای حادی مانند مخملات، تب روماتیسمی و غیره را با این عارضه مورد توجه قرار دهیم.

 

مواد سمی که در نتیجهٔ این نوع درمانها به داخل بافتها رانده می شوند سبب خستگی کلیه ها گردیده به ورم آنها می انجامد

 

شایسته است مجدداً خاطرنشان کنیم که اگر بیماریهای حاد’تبدار مذکور با درمان طبیعی معالجه شوند هیچگاه چنین عوارضی به دنبال نخواهند داشت

 

علائم ورم حاد کلیه کدام است؟

 

ورم حاد کلیه

 

ورم حاد کلیه معمولا با احساس درد در ناحیهٔ کلیه که به سمت حالب ادامه پیدا می کند همراه با تب و درد ناحیهٔ کمر مشخص و شناخته می شود.

 

مقدار ادرار کم و رنگ آن تیره میشود. اگر بیماری ادامه یابد، مختصری خیز و ورم در بدن پیدا میشود که بیشتر در زیر چشمها و ساق پا و بخصوصی در ناحیهٔ قوزلو پا بخوبی محسوس است.

 

بعلاوہ خرابی مویرگها و لوله های ادراری باعث ورود خون و البومین در ادرار می شود.

 

درمان ورم حاد کلیه چیست؟

 

درمان ورم حاد کلیه اساساً امساک در غذاست. و بدین وسیله سموم و مواد زاید دستگاههایی که باعث ایجاد تورم کلیه بوده اند از بین می روند و به سریع ترین و بی خطرترین وجهی راه را برای رسیدن به سلامت کامل هموار میسازد.

 

لیکن اگر به کمک دارو به معالجهٔ این بیماری اقدام کنند عوارض غیر منتظره ای به دنبال خواهد داشت که بیماری «ورم مزمن کلیه» آخرین مرحلهٔ آن خواهد بود.

 

شخص مبتلا به بیماری حاد کلیه باید تا زمانی که علایم حاد بیماری وجود دارد، فقط آب و آب میوه بنوشد.

 

ممکن است دورهٔ امساک یک هفته الی ده روز و حتی بیشتر طول بکشد. پس از آن رژیم تمام میوه را به مدت چند روز برقرار سازد و اگر بعد از آن دورهٔ نقاهت سر برسد می تواند از رژیم میوه و شیر استفاده کند.

 

ورم حاد کلیه

 

لازم است تنقیهٔ آب گرم در تمام دورهٔ امساک و در صورت لزوم روزهای بعد نیز انجام شود و اگر یبوست دایمی وجود دارد آن را ریشه کن سازد.

 

انجام کلیهٔ اقداماتی که باعث ازدیاد کار سایر عضوهای دفع کننده و در نتیجه سبک شدن بار و زحمت کلیه ها گردد بسیار مفید و بجا خواهد بود.

 

بدین لحاظ حمام داغ سولفات منیزی باید همه روزه یا یک روز در میان، تا زمانی که علایم حاد بیماری وجود دارد، گرفته شود؛ تا با این ترتیب هرچه ممکن است دفع به وسیلهٔ پوست افزایش یابد

 

(پس از هر حمام داغ، بیمار باید با آب سرد یا نیم گرم و اسفنج بدن خود را ماساژ دهد و پس از آن به بستر رود).

 

ضماد عمومی در ورم حاد کلیه به منظور افزایش دفع به وسیلهٔ پوست سودمند خواهد بود. برای این کار بهتر است از پارچهٔ نسبتا بزرگی استفاده کنند.به طوری که سراسر کمر را بخوبی بپوشاند.

 

اگر دستورهای فوق بخوبی اجرا شوند و بیمار دارویی مصرف نکند بزودی سلامت خود را باز خواهد یافت.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.