پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

کلیه درد و مواد مضر برای آن

0

معمولا مدت زیادی طول میکشد تا ساختمان کلیه ای خراب شود و موجب بیماری و کلیه درد گردد، لیکن داروهایی که به منظور معالجهٔ کلیه درد بخصوص بیماری های تب دار،سایر بیماریهای حاد مصرف می شوند در نتیجهٔ خاصیت بازدارندگی، آسیب شدیدی به کلیه ها وارد آورده آنها را ضعیف و سرانجام دچار بیماری مزمن می کنند.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از کلیه درد می گوییم.

 

علت بروز کلیه درد چیست؟

 

کلیه درد

 

بیماری حاد کلیه و کلیه درد اغلب یکی از عوارض مستقیم درمان پزشکی بیماری حاد است. زیرا با این نوع درمان، مواد سمی زاید را به داخل بافتها برمیگردانند و در نتیجه کلیه ها شدیداً دچار اختلال می شوند.

 

خوردن هر قسم دارو و مواد شیمیایی برای رفع سوء هضم یا اختلالات معدی و غیره به مدت طولانی نیز کار کلیه ها را مختل میسازد.

 

زیرا همواره باید این موضوع را به خاطر داشت که سرانجام کلیه ها هستند که باید با این گونه مواد مبارزه کنند و آنها را به خارج بریزند.

 

بنابراین وجود دایمی این گونه مواد شیمیایی در بدن منشاء ثابتی برای تحریک ساختمان لطیف و حساس کلیه هاست و بیماری کلیه و کلیه درد را تسریع می کند.

 

کلیه درد

 

مثلا موقعی که ماده ای شیمیایی مانند جوش شیرین برای رفع سوء هضم خورده می شود، رسوب آن در معده باقی می ماند و سرانجام به وسیلهٔ جریان خون وارد کلیه ها میگردد تا از آنجا به خارج دفع شود.

 

حال اگر این ماده شیمیایی را به طور دایم مصرف کنند، بتدریج در نتیجهٔ تحریکاتی که برای دفع این ماده به کلیه ها وارد میآید این عضو خسته و بیمار میگردد.

 

نظیر این موضوع در مورد آسپیرین یا مادهٔ شیمیایی دیگری که برای رفع سردرد مصرف میشود نیز کاملا صادق است.

 

مواد غذایی مضر برای کلیه درد چیست؟

 

دربارهٔ اثر درمانهای بازدارندهٔ قبلی و عادت به مصرف داروهای معالج سو هضم مسکن درد و غیره گفتیم که هر یک از آنها عاملی است که در ایجاد بیماری کلیه اثر بسزایی دارد، لیکن عوامل دیگری نیز وجود دارند که باید به ذکر آنها بپردازیم.

 

در بین آنها چای پررنگ، قهوه، نوشابه های الکلی و مصرف پیش از حد ادویه، سس و چاشنی در درجهٔ اول اهمیت قرار دارند.

 

قهوه و چای به عنوان «مدر» شناخته شده اند (مدر در اصطلاح پزشکی به موادی گفته می شود که موجب ازدیاد ترشح ادرار میشوند).

 

کلیه درد

 

در واقع به معنای آن است که این نوع نوشیدنی ها برفعالیت کلیه ها اثر محسوسی دارند زیرا موقعی که چای یا قهوه نوشیده می شود کلیه ها باید پیشتر کار کنند

 

تا از اثر تحریک کنندهٔ پورین ها و مواد سمی دیگری که در این نوشیدنی ها موجودند رهایی یابد.

 

بنابراین وقتی چای یا قهوه به مقدار زیاد مصرف شود (بخصوص چای پررنگی و قهوهٔ غلیظ)، کلیه ها از لحاظ سلامت عمومی و قدرت کار دچار لطمه می شوند و همین وضع در مورد نوشابههای الکلی پیش میآید.

 

لیکن دربارهٔ ادویه ها و چاشنی و غیره تاکید می کنیم که کبد و کلیه هر دو به طور مساوی در مبارزه با مواد سمی حاصل از آنها شرکت می کنند و به طور یکسان دچار اختلال میگردند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.