پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

خواص شگفت انگیز چای سبز برای سلامتی

0

خواص شگفت انگیز چای سبز برای سلامتی بی نظیر است به طوری که شاید بتوان گفت بعد از اب بهترین نوشیدنی چای سبز است . چای سبز دارای خاصیت انتی اکسیدان است که از سرطان جلوگیری میکند .

خواص شگفت انگیز چای سبز

متاسفانه تعداد کمی از افراد از چای سبز استفاده میکنند . چون اکثر انها خواص واقعی چای سبز را نمیدانند . یکی از مهمترین خواص چای سبز کاهش وزن است . طبق بررسی های بدست امده چای سیاه و هم چای سبز دارای رنگدانه‌هایی هستند که اثر کاهش ابتلا به سرطانهای مختلف در آنها دیده شده است.

اگر یک چای با غلظت مناسبی دم بکشد ، نیمی‌ از کافئین یک فنجان قهوه را داراست. مصرف چای سبز به مرور زمان افسردگی را کاهش میدهد و اضطراب و استرس را کنترل میکند . همچنین چای سبز یبماری پارکینسون را درمان میکند. چای سبز برای پیشگیری از سرطان مثانه، تخمدان، مری و پانکراس (لوزالمعده) بسیار مفید است .

چای سبز وظیفه کاهش قند خون ، کاهش چربی ، کاهش تری گلیسیرید ، کاهش وزن ، کاهش افسردگی ، درمان آکنه ، درمان بیماریهای قلبی را بر عهده دارد . پیشنهاد میکنیم جهت  پیشگیری از سرگیجه هنگام بلندشدن و ایستادن در افراد مسن از چای سبز استفاده کنید .

همچنین کاهش خطر و یا بتعویق انداختن ظهور بیماری پارکینسون از وظایف چای سبز است . بهبود فشارخون پایین بعد از غذاخوردن در افراد مسن ، کاهش سطح بالای چربی خون از قبیل کلسترول و تریگلیسیرید و کاهش رشد غیرطبیعی سلول های غیرطبیعی در گردنه رحم که در اثر ویروس پاپیلومای انسانی رخ می دهد از دیگر ویژگیهای این چای معجزه گر میباشد .

چای سبز نسبت به چای اولانگ و چای سیاه کمتر تحت تاثیر فرآیند قرار گرفته و ترکیبات موجود در آن پایدار باقی مانده است. یکی از مهمترین خواص چای سبز اینست که چای سبز به عنوان یک ترکیب ضدسرطان و آنتی اکسیدان شناخته شده است. جالب است بدانید که بسیاری از خواص چای سبز مربوط به ماده ای به نام کاتچین است .

کاتچین ماده ای است که  فعالیت آنتی اکسیدانی آن بسیار بالا بوده و نسبت به آنتی اکسیدان‌های معروفی چون ویتامینهای C و E بسیار قویتر است .مصرف چای سبز سبب کاهش بیماری‌های قلبی، سکته، سرطان، مشکلات دهانی دندانی، و استئوپرز خواهد شد .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

آسان دنت فورکافی رایان درمان نرم افزار مطب برفانک کافه داران خرید رپورتاژ خرید بک لینک