مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

ترفندها و راههای درمان تهوع در خانه

مجله اینترنتی زیگیل » سلامت » ترفندها و راههای درمان تهوع در خانه

برای درمان تهوع تا میتوانید اب میل کنید. هر چه قدر اب بدنتان کمتر باشد درمان شما طولانی تر خواهد شد. همچنین بدلیل استفراغی که اکثرا بعد از تهوع رخ میدهد اب بدنتان به شدت کم می شود . برای درمان تهوع چای بابونه یا زنجبیل با عسل میل کنید. این دو نوشیدنی در کاهش نهوع تاثیر زیادی میگذارند .

درمان تهوع در منزل راه حل های زیادی دارد . به محض دچار شدن به تهوع لازم نیست به پزشک مراجعه کنید . ابتدا سعی کنید کمی استراحت کنید و با داروهای گیاهی خودتان را درمان کیند . برای درمان تهوع سعی کنید همیشه از نوشیدنی های تصفیه شده استفاده کنید.  همچنین مدام مایعات بخورید  چون تهوع اکثرا همراه با استفراغ است و اینکار باعث کم شدن اب بدن می شود. همچنین در هنگام تهوع سعی کنید چیزی نخورید.

راههای درمان تهوع در خانه

برای درمان تهوع تا میتوانید اب میل کنید. هر چه قدر اب بدنتان کمتر باشد درمان شما طولانی تر خواهد شد. همچنین بدلیل استفراغی که اکثرا بعد از تهوع رخ میدهد اب بدنتان به شدت کم می شود.

برای درمان تهوع  چای بابونه یا زنجبیل با عسل  میل کنید. این دو نوشیدنی در کاهش نهوع تاثیر زیادی میگذارند . همچنین سعی کنید غذای سنگین نخورید . شما باید غذاهایی که راحت هضم می‌شوند بخورید . همچنین برای درمان تهوع غذاهایی را انتخاب کنید که فاقد ادویه تند, چربی یا قند زیاد باشند. غذاهایی مثل بلغور جو دو سر، آبگوشت، نان برشته و برنج میتواند در بهبود شما موثر باشند .

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، برای درمان تهوع سرکه‌ی سیب بنوشید. برخلاف سرکه‌های دیگر، سرکه سیب با جذب مواد معدنی غیرضروری در معده، برای رفع تهوع مصرف می شود . برای این کار کافیست ۲  قاشق غذاخوری از سرکه سیب را با لیوانی از آب گرم ترکیب کرده و هر چند ساعت از این ترکیب بنوشید تا حس تهوعتان کاملا برطرف شود .

همچنین باید درمان تهوع زیاد استراحت کنید. دلیل این امر آنست که  بدن شما در حال جنگ با باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در معده‌تان است، پس برای این کار به انرژی نیاز دارد. از ورزش یا تحرک زیاد خودداری کنید .  یاداوری میکنیم که از مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید. دخانیات و الکل معده را اذیت میکند . همچنین توانایی بدن شما را برای درمان به موقع را کم میکند .

اگر دیدید که حالت استفراغ به شما دست داده سعی کنید استفراغ کنید و مانع ان نشوید . درست است که این حالت کمی ازار دهنده است اما در عوض وقتی مواد اضافی معده تان بیرون تر بیاید شما سبک تر می شوید و  احساس تهوعتان کاهش می اید .

بالا اوردن یا استفراغ باعث خارج شدن باکتری‌ها و ویروس‌هایی که در معده وجود دارند می شود. اگرچه فرایند بالا آوردن می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد، اما اکثر افراد پس از این کار به سرعت حس عالی راحتی از تهوع را بدست می اورند. برای درمان تهوع  دارو مصرف کنید. سعی کنید داروهایی استفاده کنید که دارای “بیسموت ” بوده و بافت درونی معده را پوشش بدهند و همچنین حس بد تهوع را کم کنند .


# # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص گزنه برای مو و درمان ریزش مو

خواص گزنه برای مو و درمان ریزش مو

خواص روغن سیاه دانه

خواص روغن سیاه دانه برای بدن

ترومبوسیتوپنی یعنی کمبود پلاکت خون

خواص خار خسک

خواص خار خسک چیست یا فواید خارخسک

پربازدید های سلامت

نظرات شما