پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

درمان استرس با داروهای گیاهی در خانه

0

درمان استرس با داروهای گیاهی هم امکان پذیر است و لزومی ندارد سریعا به داروهای شیمیایی رو ببرید . استرس بیماری شایعی است که بسیاری از افراد دچار ان هستند و خجالت و ترسی ندارد . فقط باید سعی کنید که میزان ان را کاهش دهید .

سعی کنید مدام ورزش کنید . اهنگ های ارامبخش گوش کنید . کتابهای ارامبخش و مفید برای درمان استرس را مطالعه کنید . مصرف دخانیات و الکل را کم کنید . خواب شما باید به اندازه کافی باشد . در این مقاله برخی از داروهای گیاهی که به درمان استرس کمک میکند را برایتان بیان میکنیم :

درمان استرس با سنبل الطیب

برای درمان استرس از سنبل الطیب استفاده کنید. دم کرده سنبل الطیب برای ارامش اعصاب و درمان اضطراب بسیار مناسب است. همچنین میتوانید از کپسول های اماده ان استفاده کنتد . سنبل الطیب حالت‌های عصبی را کاهش داده و کیفیت خواب شما را بهتر می کند. مصرف این گیاه باعث خواب بهتر شما می شود . البته پس از مصرف ان هرگز خواب الودگی نخواهید داشت .

درمان استرس با بابونه

برای درمان اضطراب و استرس از دمنوش بابونه استفاده کنید. بابونه ارام بخش اعصاب است. همچنین بابونه ضداسپاسم، ضد التهاب، ضدعفونی‌کننده، بادشکن و برطرف‌کننده‌ی جراحات است. برای سلامتی پوست و مو هم میتوانید از بابونه استفاده کنید . به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، اگر نگرانید ، دچار استرس و اضطراب شده اید و حالات عصبی دارید از بابونه استفاده کنید .

درمان استرس بازالزالک

زالزالک برای درمان اضطراب و ارامش اعصاب بسیار توصیه شده است . به گزارش اسان طب کپسول‌های این گیاه تپش قلب، حالت‌های عصبی، زودرنجی یا احساسات افراطی را کم کرده و موجب تنظیم ضربان قلب می شود. با خوردن زالزالک هم خوابی اسوده دارید و هم میزان استرس و اضطرابتان کاهش می یابد .

درمان گیاهی استرس با  اسطوخودوس

اسطوخودوس یکی از گیاههای درمان کننده اضطراب است و اعصاب شما را ارام کرده ، اضطراب و استرستان را کاهش میدهد. سعی کنید در روز دو تا سه فنجان دم کرده‌ی اسطوخودوس بنوشید. همچنین از اسطوخودوس برای رفع اختلالات خواب، سردرد و ناراحتی‌های عصبی استفاده بکنید.راه درمان سوء هاضمه با گیاهان دارویی منزل را بخوانید .

دمکرده اسطوخودوس یک مسکن عالیست که سیستم عصبی را آرام کرده و اختلالات خواب را برطرف خواهد کرد. روغن یا افشره‌ی خوراکی اسطوخودوس نیز برای کاهش و درمان استرس و فشارهای روحی توصیه می‌شود. البته استفاده از افشره‌های خوراکی برای زنان باردار، شیرده و کودکان ممنوع است .

درمان گیاهی استرس با بادرنجبویه

گیاه بادرنجبویه خاصیت آنتی اکسیدان دارد و دم کرده‌ی آن اضطراب را درمان میکندو موجب ارامش اعصابتان می شود .  همچنین بادرنجوبویه اختلالات عصبی مانند خوابی، نگرانی و آشفتگی را درمان خواهد کرد .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

آسان دنت فورکافی رایان درمان نرم افزار مطب برفانک کافه داران خرید رپورتاژ خرید بک لینک مسواک بین دندانی ارتودنسی متخصص ارتوپدی زانو دکتر مهدی شهرستانی دکتر حمید روشندل متخصص ارتوپد فیزیوتراپی تهران بهترین متخصص ایمپلنت در تهران دکتر مهرداد فتحیان ارتودنسی ارتودنسی نامرئی در تهران دکتر سامان فلاحی متخصص ایمپلنت فیزیوتراپی پیشرفته شمیم متخصص پروستات