پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

انتخاب های زندگی تان چگونه سرنوشت شما را خواهد ساخت؟

0

انتخاب حقی است که خداوند به ما هدیه داده است. حقی بزرگ که می توانیم از آن به نحو احسن برای رسیدن به خواسته های مان مثل کمال، خوشبختی، موفقیت و ثروت استفاده کنیم.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم درباره انتخاب های زندگی و

تاثیر آن بر سرنوشتمان صحبت کنیم.

 

البته انتخاب های زندگی ما همیشه به عهده ی خودمان نیست، بلکه بعضی انتخاب ها توسط خداوند، خانواده، دولت و قوانین صورت میگیرد.

 

اگر بخواهیم از ابتدای تولد مان دامنه ی انتخاب های مان را بررسی کنیم، به این موضوع خواهیم رسید که ما در متولد شدن یا نشدن مان در تعیین والدین، جنسیت، شکل و قیافه مان هیچ اختیاری نداشتیم.

 

در واقع خداوند با درنظرگرفتن مصلحت ما و حکمت خود این انتخاب ها را برای ما انجام داده است. همچنین در انتخاب زبان مادری و تعیین نام و نام خانوادگی خود نیز نقشی نداشتیم.

 

انتخاب های زندگی

اما از زمانی که زبان به صحبت باز کردیم، دامنه ی انتخاب های زندگی مان وسعت پیدا کرد. مثلاً به اطرافیان مان گفتیم که این غذا را دوست نداریم، یا آن اسباب بازی را دوست داریم.

 

چه می خواهیم و چه نمی خواهیم. کم کم قدرت تشخیص و انتخاب برنامه های تلویزیونی دلخواه مان را پیدا کردیم. تا این که به مدرسه رفتیم و براساس قوانین مدرسه و بدون انتخاب خودمان نام ما را در لیست یکی از کلاسها نوشتند و ما شاگرد کلاس اول شدیم.

 

در آن جا براساس قوانین حاکم بر کلاس شروع به یادگیری کردیم. در مقاطع بعد دست به انتخاب رشته ی تحصیلی دلخواه خود زدیم و این انتخاب تا حد زیادی مسیر شغلی آینده مان را نیز تعیین کرد.

 

موفقیت در هر کاری نیز انتخاب کردنی است. می توانیم آن را انتخاب کنیم و به هدف مان برسیم. همچنین دست آوردهای ما و هرچه را که در زندگی تجربه می کنیم نتیجه ی انتخاب های زندگی مان و تصمیمات خودمان است.

 

زندگی خود را با افکار مخربی چون «اگر در گذشته انتخاب دیگری داشتم حال وضعیت زندگی ام چنین و چنان بود»، تباه نکنید و با به یاد آوردن انتخاب های نادرست گذشته، خود را سرزنش و ملامت نکنید، بلکه به آینده ی زیبایی که می توانید با انتخاب های درست خود بسازید فکر کنید .

 

انتخاب های درست در زندگی چگونه باعث رسیدن به هدف مان میشود؟

 

انتخاب های زندگی

 

 اغلب انسانها در دوران کودکی آرزو داشتند در آینده، دکتر، مهندس، وکیل و رئیس جمهور بشوند اما گاهی اوقات انتخاب های آنها با اهدافشان هماهنگ نبوده است و به جای ریس جمهور شدن سیگار فروش شده اند.

 

در واقع انتخاب های درست ما در زندگی است که ما را به سعادت و کمال می رساند.به یاد داشته باشیم که زندگی ما محصول تفکر، اندیشه و انتخاب های ما است.

 

قوی ترین و کارآمدترین اصل رشد و بالندگی انسان در نوع انتخاب های زندگی اش نهفته است همینطور احساسات و عملکردهای منفی ما نیز نتیجه ی انتخاب های خود ماست.

 

قبول مسؤولیت انتخاب های اشتباه مان، میتواند عاملی باشد برای تغییر و بهبود شرایط زندگی مان. تصمیم گیری و انتخاب دست کم در ۸۰٪ موارد با خود شماست.

 

اجازه ندهید که دیگران با به دست گرفتن کنترل فکر و احساسات تان، شما را بازیچه ی خود کنند و حق تصمیم گیری و انتخاب درست را از شما بگیرند.

 

اگر تابع خواسته ی دیگران بشوید باز هم خودتان این طور خواسته و انتخاب کرده اید. تا خود شما نخواهید هیچ کس نمیتواند شما را خوشحال و یا ناراحت و عصبانی یا ناامید کند.

 

شما میتوانید آینده تان را آن طور که می خواهید رقم بزنید، چرا که خدا ما را آزاد آفریده و ما محکوم به هیچ سرنوشت از پیش تعیین شده ای نیستیم و سرنوشت مان را خودمان تعیین می کنیم.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

آسان دنت فورکافی رایان درمان نرم افزار مطب برفانک کافه داران خرید رپورتاژ خرید بک لینک