http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
ویکیوز

مطالب مرتبط با سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

آشنایی با تاریخچه داروهای مسکن

مجله اینترنتی زیگیل » سلامت » آشنایی با تاریخچه داروهای مسکن

در سال ۱۹۰۳ شخصی به نام هافمن Hoffman از ترکیبات برگ این درخت دارویی به نام ACid Salcylic را به پدرش که مبتلا به درد مفاصل بود داد. این نوع از داروهای مسکن ،درد مفصل را چند روزه درمان کرد. چند هفته بعد، وی به کارفرمای خود، کمپانی بایر، گزارش داد که اسید سالسیلیک، درد و تورم مفاصل پدرش را درمان کرده است. در آخرین سال های دهه ۶۰، بروفن Brofen از انواع داروهای مسکن نیز وارد بازارهای آمریکا و انگلیس شد و از آن پس پیاپی داروهای دیگری از همین رده به بازار عرضه شدند.

داروهای مسکن

در این مطلب از سایت زیگیل از تاریخچه داروهای مسکن و انواع داروهای مسکن برای شما بیشتر صحبت می کنیم..با ما در ادامه مطلب همراه باشید

 

:

تاریخچه داروهای مسکن :

 

 

برای اولین بار بیش از دویست سال پیش، در کشور پرو داروهای مسکن ساخته شد. داروی کنین که برای درمان مالاریا استفاده می شد، برای درمان تب نیز سودمند بوده است. در همین سالها خاصیت تب بری برگ درختی به نام Jesuit نیز شناخته شد. (در آن سالها خود تب را بدون در نظر گرفتن عامل آن، به عنوان یک بیماری می شناختند)

 

 

 

در سال ۱۹۰۳ شخصی به نام هافمن Hoffman از ترکیبات برگ این درخت دارویی به نام ACid Salcylic را به پدرش که مبتلا به درد مفاصل بود داد. این نوع از داروهای مسکن ،درد مفصل را چند روزه درمان کرد. چند هفته بعد، وی به کارفرمای خود، کمپانی بایر، گزارش داد که اسید سالسیلیک، درد و تورم مفاصل پدرش را درمان کرده است.

 

 

کمپانی بایر نام تجارتی آسپیرین را برای ماده شیمیایی Sal cylic Acid برگزید که در جنگ جهانی اول، بین سال های ۱۹۱۸-۱۹۱۴، یکی از مؤثرترین و سود آورترین داروها بود. در سال ۱۹۱۷ که انحصار آسپیرین تمام شد، کمپانی آمریکایی Myers-Bristol که مزه انحصار دارویی را چشیده بود، آسپیرین را وارد بازار آمریکا کرد و تا سال ۱۹۵۰، که استامینوفن وارد بازار شد، تنها داروی تب بر و آرام کنندهٔ درد بشمار می آمد.

 

 

در آخرین سال های دهه ۶۰، بروفن Brofen از انواع داروهای مسکن نیز وارد بازارهای آمریکا و انگلیس شد و از آن پس پیاپی داروهای دیگری از همین رده به بازار عرضه شدند.

 

 

سودهای کلانی که در آغاز قرن بیستم و بین جنگ اول و دوم به جیب داروسازان دنیا به ویژه کمپانی های آمریکایی سرازیر شد، آنها را وادار کرد که سرمایه گذاری های کلانی در صنایع داروسازی به کار اندازند.

 

 

شکی نیست که دراین میان داروهای بسیار سودمندی هم وارد بازار شده که نجات بخش میلیون ها مردم بوده است. برای نمونه آنتیبیوتیک ها و آرامبخش ها و داروهای بیهوشی را باید نام برد. آنچه مایه اندوه است بازاری شدن این حرفه است که دانشمندان را با پول وامی دارند تا برخی از عوارض این داروها را دست کم گرفته دربارهٔ اثرات معجزه آسای آن گزافه گویی کنند.

 

 

از سوی دیگر کنگره قانونگذاری آمریکا را با دادن هدایای زیاد و کمک های مالی انتحاباتی، تحت تأثیر آورده، از تصویب هرگونه قانونی که بر کارهای آنان را دیده بانی کند، جلوی میکنند.

 

 

در سال ۱۹۹۵ کنگره آمریکا قانونی گذراند که به کمپانی های دارویی اجازه می داد تا داروهایی را که تنها با نسخه پزشک خریده شدنی بود، در تلوزیونها و نشریه ها تبلیغ و بازاریابی کنند. از آن سال به بعد، تبلیغ داروهای نسخه ای تا آنجا افزایش یافت که در سال ۲۰۰۵، سالیانه بیش از چهار میلیارد دلار برای آن در آمریکا هزینه می شد.

 

 

برای فروش بیشتر این داروهای مسکن در کشورهای دیگر، کمپانی های دارویی از رادیو و تلویزیون صدای آمریکا سودجسته، آگهی های تبلیغاتی خودرا به صورت گفتگوهای ظاهراً علمی و خبری با متخصصین در می آورند و برای مردم آن کشورها دربارهٔ معجزات این داروها، ذرافشانی میکنند و پزشکان غیر آمریکایی که در آمریکا به کار مشغولند را با دشواری هر روزهٔ درخواست داروهایی روبرو می کنند که هم میهنانشان، تنها نامی از آن شنیده اند.

 

 

هر ساله انبوهی از داراییهای با رنج به دست آمده مردم کشورهای جهان سوم، برای خرید داروهای مسکن که در تلوزیون ها و رادیوها درباره آنها گزافه گویی شده است، به جیب داروسازان غربی به ویژه آمریکایی سرازیر شود.


# # #

مطالب پیشنهادی

۴ گروه مواد غذایی که دارای استروژن می باشند

تحریک پذیری روده ای چیست و روش درمان آن

خواص انجیر و انواع انجیر و مواد مغذی آن

۳ گام کلیدی برای بالا بردن سطح تاب و تحمل خود

پربازدید های سلامت

نظرات شما