http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
ویکیوز

مطالب مرتبط با ازدواج

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

مهریه حضرت فاطمه و جهیزیه حضرت فاطمه چیه ؟

مجله اینترنتی زیگیل » مذهبی » مهریه حضرت فاطمه و جهیزیه حضرت فاطمه چیه ؟

متاسفانه امروزه از روی چشم و هم چشمی خانواده ها مهریه های سنگین برای دختر تهیه میکنند یا مجبورند جهیزیه سنگین برای دختر خریداری کنند. ولی ایا این عمل صحیح است و در خوشبختی یا با کلاس شدن شخص تاثیر دارد ؟ همانطور که میدانید مهمترین شخصیت زن عالم حضرت فاطمه (س) است. در اینجا میخواهیم به شما بگوییم که مهریه و جهیزیه ایشان چه بوده است.

مهریه حضرت فاطمه

مهریه حضرت فاطمه و جهیزیه حضرت فاطمه را در این بخش برای شما بیان می کنیم. نمیگوییم جهیزیه شما یا مهریه شما باید دقیقا عین این باشد . ولی خب دختر خانم ها سعی کنند برای مهریه پایین ایند و عددهای نجومی را به خانواده داماد اعلام نکنند. همچنین خانواده داماد در جلسات خاستگاری اعلام کنند که جهیزیه را در حد توانتان بیاورید . چون برخی از پدرهای خانواده تا ده سال بعد عروس شدن دخترشان درحال پرداخت قسط جهیزیه دختر هستند و این جهیزیه هیچ یمن و شگونی ندارد. پس برای ازدواج هم پسر و هم دختر باید توقعاتشان را کمی پایین اورند تا ازدواج ها اسان شده و همه با ارامش به خانه بخت بروند.

 

مهریه حضرت فاطمه چیست ؟

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل مهریه حضرت فاطمه سرور زنان عالم، دختر پیامبر اخر ما یعنی حضرت محمد (ص) ، شامل موارد زیر است.

۱- مهریه حضرت فاطمه : یک زره که به مبلغ ۴۰۰ یا ۴۸۰ یا ۵۰۰  درهم ارزش داشت.

۲- یمهریه حضرت فاطمه : ک دست لباس کتان یمنى.

۳- مهریه حضرت فاطمه : یک پوست گوسفند دباغى نشده.

پیغمبر اکرم(صلّى الله علیه و آله) مى‎فرماید: بهترین زنان امت من کسانى هستند که زیبا و کم مهر باشند.

مهریه حضرت فاطمه و جهیزیه حضرت فاطمه

مهریه حضرت فاطمه و جهیزیه حضرت فاطمه

جهیزیه حضرت فاطمه (علیهاالسلام)

درباره جهیزیه حضرت فاطمه باید بگوییم که رسول خدا به حضرت على(علیهماالسلام) فرمود: هم اکنون برخیز زره‎اى را که برای مهر زهرا قرار دادی، بفروش و بهایش را نزد من حاضر کن تا براى شما جهزیه و اسباب خانه‎اى تهیه نمایم.

على بن ابى طالب(علیه‎السلام) زره را به بازار برد و فروخت. در روایت مختلف، بهاى آن بین ۴۰۰-۵۰۰ درهم بوده است. البته در برخی روایات هم امده که ، زره را عثمان خریدارى کرد و بعدا به على هدیه کرد.
حضرت على(علیه‎لسلام)پول زره را گرفت و به پیغمبر(صلی لله علیه و آله) داد .

رسول خدا، ابوبکر و سلمان فارسى و بلال را احضار فرمود. مقدارى از پولها را به آنان داد و فرمود: با مقدارى از این پول‎ جهیزیه حضرت فاطمه (علیهاالسلام) را بخرید.

مقداری از پول را  هم را به اسماء داد و فرمود: براى دخترم عطر و بوى خوش تهیه کن و بقیه را به ام سلمه داد.

ابوبکر مى‎گوید: وقتى پول‎ها را شمردم دیدم ۶۳ درهم است و با کمک ان وسایل زیر را خرید :

۱- یک پیراهن سفید .

۲- یک روسرى بزرگ .

۳- یک حوله خیبرى.

۴- یک تختخواب که از پوست خرما بافته شده بود.

۵- دو عدد تشک کتانى که یکى از پشم گوسفند و دیگرى از لیف خرما پر شده بود.

۶- چهار عدد بالش از پوست میش که از گیاهى به نام اذخر پر شده بود.

۷- یک قطعه حصیر هجرى.

۸- یک عدد آسیاى دستى.

۹- یک کاسه مسى.

۱۰- یک مشک چرمى براى آبکشى.

۱۱- یک طشت لباسشویى.

۱۲- یک عدد کاسه براى شیر.

۱۳- یک ظرف آبخورى.

۱۴- یک پرده پشمى.

۱۵- یک آفتابه.

۱۶- یک سبوى گلى.

۱۷- یک عدد پوست براى فرش.

۱۸- دو کوزه سفالین.

۱۹- یک عبا.

وقتیکه پیامبر جهیزیه حضرت فاطمه را دید ، اشکش جارى شد و سرش را به جانب آسمان بلند کرد و گفت: خدایا این عروسى را براى کسانى که ظرف ‎هایشان گلى است مبارک کن.

جهیزیه حضرت على (علیه‎السلام)

جهیزیه حضرت على (علیه‎السلام) هم شامل وسایل زیر است :

۱- یک چوب براى آن که لباس‎هایشان را روى آن بیندازند و مشک آب را بر آن آویزان کنند .

۲- یک عدد پوست گوسفند .

۳- یک عدد متکا .

۴- یک عدد مشک براى آب .

۵- یک عدد غربال آرد بیزى .

پس میبینید که خوشبختی به جهاز و مهریه نیست. ما نمی گوییم شما عین همین وسایل را بخرید. خب هر وسیله اقتضای زمان خود را میکند . ولی خب مطمین باشید این وسایل در زمان ان حضرت هم بسیار ناچیز بوده و فقط برای رفع نیازهای اصلی انها بوده است.


# # # #

مطالب پیشنهادی

ترفند افزایش اعتماد به نفس در کودکان

راهنمای تقویم حجامت فصل چیست

تقویم روزهای مناسب حجامت فصل

طرز تهیه ماسک زردچوبه و فواید آن

دعای ماه رجب دعای یا من ارجوه لکل خیر با معنی

دعای ماه رجب دعای یا من ارجوه لکل خیر با معنی

پربازدید های ازدواج , خانواده , سبک زندگی , مذهبی

نظرات شما