مطالب مرتبط با علمی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

بهترین عکس های دیدنی دنیا تصاوير ديدني و خنده دار تصاویر دیدنی های جهان تصاویر دیدنی و خنده دار ایرانی خبر جدید عکس از دیدنی های دنیا عکس جالب دیدنی و خنده دار عکس دیدنی ایران عکس دیدنی جالب عکس دیدنی جدید عکس دیدنی دنیا عکس دیدنی ها عکس دیدنی های جهان عکس دیدنی و جالب جدید عکس دیدنی و خنده دار ایرانی عکس دیدنی و خنده دار جدید عکس مکان های دیدنی دنیا عکسهاي ديدني و جالب عکسهاي ديدني و خنده دار عکسهای دیدنی جالب و خنده دار عکس های دیدنی روز دنیا عکسهای دیدنی و جالب عکسهای دیدنی و جالب از حیوانات عکسهای دیدنی و جالب ایرانی عکسهای دیدنی و جالب جدید عکسهای دیدنی و جالب دنیا عکسهای دیدنی و جالب روز عکس های دیدنی و خنده دار از ایران عکسهای دیدنی و خنده دار ایرانی عکس های دیدنی و خنده دار ورزشی

تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری

مجله اینترنتی زیگیل » اخبار روز » علمی » تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری

تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری به زمانی گفته می شود که پرهای قناری کم کم ریخته می شود تا پرهای جدید در اورد. در این ایام باید مراقبتهای خوبی از نظر دما ، تغذیه و سایر موارد بشود تا قناری از بین نرود. در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل اطلاعاتی درباره مراحل نگهداری قناری در دوران پرریزان به شما داده می شود.

تو لک بودن قناری

دوران تولکی شامل دو مرحله است:

۱ -پرریزی  ۲- پرسازی

زمان تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری ۴۵ روز است. ولی اگر شرائط محیطی و تغذیه مناسب نباشد یا اگر در نحوه تغذیه دقت نشود و دانه هایی که به قناری داده می شود بدون برنامه ریزی باشد این دوران تو لک رفتن طولانی تر می شود. مثلا وقتی که به دانه های چرب و گرم نیاز نیست نباید انها را به قناری داد.

تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری

اطلاعاتی درباره تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری

برای اینکه نر و ماده به موقع تو پرریزی یا تو لک بودن بروند باید جایی نگهداری شود که به مرور زمان وقتی هوا گرم می شود انجا هم گرم شود. البته نه در حدی که به قناری اسیب برسد.

قناریها وقتی شروع به پرریزی یا تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری کردند ، باید کنار هم باشند یعنی به صورت دسته جمعی نگه داری بشوند. دلیل این امر اینست که  دراین موقع قناری ضعیف می شود . پس حتما باید نسبت به تغذیه قناریها دقت کافی کرد.

در زمان تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری اول از هر چیزی برنامه غذایی قناری باید ثابت باشد که لک تو لک نشود.

دوم: در این ایام نباید از دانه های گرم استفاده شود . چون قناری از بین خواهد رفت.

سوم: اگه قناری رنگی مثه پرتقالی و طلایی و سرخ داریم برای براقی بیشتر و پررنگ شدن رنگ پرها از هویج و فلفل دلمه قرمز باید استفاده کرد.

همچنین میوه و سبزیجات را در این ایام فراموش نکنید. بادام رنده شده و دانه کاهو و تخم خلفه را هم باید مرتب به انها بدهیم.

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل در ایام تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری یا پرریزان قناری باید حسابی به قناری رسیدگی شود. دلیل ان هم این است که با این کار موقع جفت رفتن نطفه های قوی دارند.

آبتنی هفته ای ۲ تا ۳ بار کار خیلی خوبی برای قناری است. نظافت قفس را فراموش نکنید.

نکات بیشتر برای زمان تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری یا پرریزان قناری

۱- قناری را بصورت نر و ماده مجزا از هم در قفس تولک ( قفس جوجه پران) قرار دهید. این نکته را هم فراموش نکنید که در قفس تولک تعداد کم قناری نگهداری شود تا فضای کافی در اختیار پرنده قرارگیرد.

۲- در زمان تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری دمای محیط بین ۳۰ تا ۳۷ درجه باشد و قناری را در این دوران با نور طبیعی نگهداری کنید.

۳- بصورت هفتگی یک قاشق چایخوری هفت تخم در دسترس قناری قرار گیرد . هفت تخم شامل کلیه دانه های موجود از قبیل خرفه – شلغم – کلم — کاپشه – دانه سیاه – شاهدانه – تخم کاسنی -تخم کاهو – تخم ترب باشد.

۴- قفس پرنده نباید در دوران تولک جابجا بشوند.

۵-حداکثر برای مدت یک ماه ویتامین های مختلف از جمله مولتی ویتامین بهمراه اسید آمینه به پرنده داده شود . ضمنا برای جلوگیری از اختلالات تولید مثلی مصرف بسیار کم ویتامین ای توصیه میشود.

۶-در دسترس قرار دادن ظرف مخصوص آب برای آبتنی پرنده بصورت مرتب

۷-در دسترس قرار دادن کف دریا و ماسه نرم و صدف خرد شده

درمان پرریزی قناری یا تو لک بودن قناری یا تو لک رفتن قناری

تهیه غذاهای دست ساز که نیاز به افزودن مواد معدنی واسید های آمینه وویتامینهای ضروری به این غذا ها و یا آب قناری می باشد در دوران پرریزی پرنده لازم است :

الف- تخم کتان بصورت دائم+ مخلوطی از تخم کاهو وتخم خرفه وتخم کاسنی، به نسبت تخم کاهو وتخم خرفه برابر وتخم کاسنی به نسبت ۱ به ۵( ۵گرم تخم کاهو+۵گرم تخم خرفه+۱گرم تخم کاسنی) +استفاده از ویتامینهای ضروری آ ودی۳ وای واسید امینه ها ضروری هفته ای یک بار در اب اشامیدنی + سبزیجات مثل کاهو وکدو سبز هفته ای یک بار

ب- ۱۰قسمت تخم کتان +۱ قسمت ارزن+ یک قسمت تخم شلغم مناسب است مکمل های ویتامین واسید های آمینه هفته ای یک بار + برگ سبزیجات و میوه ها هفته ای ۲باروهفت تخمهر ده روز یک بار به میزان سه گرم به ازای هر قناری / توجه بعداز پرریزی میزان چربی اضافی جیره را کاهش و وبه کتان وارزن شاهدانه اضافه می کنیم تاتشویق به خواندن شود شاهدانه دانه عالی وطلوب برای قناری می باشد که حاوی اسیدهای آمینه واسید چرب امگا۳ می باشد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله اینترنتی زیگیل تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.  در این ایام باید از قناری به دقت مراقبت شود وگرنه یا بیمار می شود و یا خواهد مرد.


# # # #

مطالب پیشنهادی

گیاه جادویی برای پاکسازی دستگاه ادرار

پرواز موفقیت آمیز موشک فالون ۹

آیا میدانید که های جدید و جملات علمی

آیا میدانید که های جدید و جملات علمی

آنتی ویروس mcafee

آنتی ویروس mcafee برای اندروید و ویژگیها

پربازدید های علمی

Sorry. No data so far.

نظرات شما